Koszyk 0
Opis:
Ta piękna, żarliwa i wzruszająca powieść ożywia nadzieją nawet złamane serca. Niewidoma od urodzenia, owdowiała jeszcze przed trzydziestką, Marianna Frazer mieszka z siostrą w eleganckiej dzielnicy Edynburga. Tragiczne doświadczenia zostawiły jej w sercu zapiekły gniew, który tylko muzyka potrafi ukoić. Pewnego zimowego dnia na progu swego domu Marianna spotyka mężczyznę, z którym może dzielić tę pasję. Keir nie traktuje jej jak niepełnosprawną. Bywa szorstki, czasem wręcz obcesowy ... jednak kobieta czuje w nim także głęboką dobroć. Czy Marianna może zaufać rodzącemu się uczuciu do tajemniczego nieznajomego, który mimo jej ślepoty chce ją zabrać na wyspę Skye i pokazać jej gwiazdy...? "Intryguje, wzrusza i na długo pozostaje w pamięci..." Isla Dewar Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Linda Gillard
  • 2014
  • 1
  • 336
  • 205
  • 135
  • Koronkowa
  • 978-83-245-7902-0
  • 9788324579020
  • ZBBAJ

Recenzje czytelników

Nasza muzyka

Ocena:
Autor:
Data:
Marianna mieszka razem z siostrą w eleganckiej dzielnicy Endynburga. Każdy jej dzień jest podobny do drugiego. W całości wypełnia je muzyka. Stanowi ją każdy otaczający ją dźwięk. To ona pomogła jej uporać się z tragicznymi doświadczeniami sprzed lat. Niezwykle rozwinięty bukiet zmysłów pomaga jej w codziennej egzystencji. Marianna jest niewidoma. Dotyk, węch to jakby jej cały świat, dzięki nim poznaje to co nowe. Zapamiętuje ... chowa w swoim duchowym i życiowym kuferku Nieoczekiwanie na jej drodze staje tajemniczy miłośnik opery. Niekiedy szorstki lecz wzbudzający zaufanie. Marianna mimo, że praktycznie nic nie wie na jego temat dopuszcza go do swojego zamkniętego świata. Jego głos powoli staje się dla niej wszystkim. Jego muzyka powoli przenika ją całą. Gwiazdy mają swoje dźwięki, tak samo jak każde drzewo, każde wzgórze gra na innym instrumencie..Godziny zostają naznaczone inną nutą, inną tonacją..
Autorka wprowadza nas w świat Marianny małymi kroczkami, powoli dawkując emocje bojąc się aby czytelnik nie został wieloma informacjami przytłoczony. Mamy tu ogrom wzruszeń ,uniesień i ekscytacji. Tragiczne przeżycia cały czas nie dają o sobie zapomnieć. Chwile spędzane z Keirem powoli pozwalają na zobaczenie wspólnej przyszłości. Czy ona nadejdzie? Czy złe chwile odejdą w niepamięć czy na odwrót, powrócą ze zdwojonym bólem ?
Bardzo ciekawy jest sposób prowadzenia narracji. Przemyślenia Marianny przechodzą w odczucia jej siostry Louisy. Mamy pogląd na dziejące się wydarzenia z dwóch nieraz jakże odmiennych stron. Siostra stara się być nieraz oczami Marianny choć wie, że to co chce jej przekazać jej niemożliwe do zrozumienia. Nie wie jak to jest nigdy nie widzieć, nie móc sobie czegoś wyobrazić, móc tylko poznać po dotyku, po tym jak się coś odczuwa.
Siła wzruszeń w tej powieści jest ogromna. I tak naprawdę nie dotyczy to tylko Marianny. Czasem Louise staje się motorem zdarzeń, które wywołują masę emocji. Trudno momentami rozstać się z jedną siostrą aby podążyć za historią drugiej – obie mają ogromną moc przyciągania czytelnika. Wszyscy bohaterowie są świetnie nakreśleni. Łatwo możemy sobie wyobrazić Louise jak i jej partnera, ale Marianna będzie dla nas samych do końca małą zagadką. Skrywane przeżycia jak i uczucia nią targające troszkę nam zakłócą jej obraz.
Jeśli ktoś przypuszcza, że „Muzyka gwiazd” to ckliwy romans, to zdecydowanie się pomyli. Mamy tu do czynienia z przyjemną powieścią obyczajową, która być może zburzy nasz pogląd na kilka spraw. Trudno nam będzie rozstać się z bohaterami. Emocje z nimi związane będą nam towarzyszyć jeszcze przez długi czas. Zapraszam na niesamowitą podróż gdzie nie ma miejsca na zakłamanie czy też ułudę. Podróż gdzie to co niewidoczne staje się realne, a to co realne zatraci się w ciemności. Polecam !!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Muzyka gwiazd

Ocena:
Autor:
Data:
Marianna Fraser, to dojrzała kobieta. Mieszka wraz ze swoją siostrą, znaną pisarką w eleganckiej dzielnicy Edynburga. Obie kobiety są samotne i doświadczone przez los. Marianna jest niewidoma od urodzenia, mimo to świetnie sobie radzi. Chce być jak najbardziej samodzielna. Jest niezwykle elegancka i ze względu na to, że nie widzi ma wyczulone zmysły. To dzięki nim intensywnie postrzega świat. Szczególnie słuchowi, dzięki któremu Marianna może poddawać się swojej pasji, muzyce i operze ... Wiele lat temu spotkała ją tragedia. Straciła ukochanego męża i nienarodzone dziecko. To właśnie wtedy zamieszkała z siostrą. Od tamtej pory nosi w sercu niewyobrażalny żal. Jednak los sprawił, że na jej ścieżce stanął nowy mężczyzna, Keir. Tak bardzo podobny do jej zmarłego męża, fascynuje kobietę. Tych dwoje wiele dzieli, jak i łączy. Rodzi się miedzy nimi uczucie, jednak mężczyzna na przemian zarówno szybko się pojawia, jak i znika, co prowadzi to tego, że ich związek jest wielką niewiadomą. Pewnego dnia zabiera Mariannę na wyspę Skye, to tam chce pokazać jej swój świat.

Trudno rozpisywać się o treści tej książki, ponieważ to tak jakbym odkrywała przed Wami karty, które czytając sami musicie odkryć. Bardziej chciałabym napisać o emocjach jakie mi towarzyszyły czytając tę powieść. Przede wszystkim po raz pierwszy mogłam wczuć się tak głęboko w osobę niewidomą i jej świat. Marianna była dla mnie naprawdę kobietą niezwykłą, a tragedia jaka ją spotkała była dla mnie niewyobrażalna. Cieszyłam się, gdy spotkała Keira i chciałam żeby los się w końcu do niej uśmiechnął. Bardzo im kibicowałam, chociaż ich "związek" nie należał do najłatwiejszych. Jednak muszę również przyznać, że czasami upór głównej bohaterki, strasznie mnie denerwował, bałam się, że przez niego właśnie popełni kolejny błąd i będzie nieszczęśliwa. Miałam ochotę wskoczyć do książki i z nią pogadać:)
W powieści są również inne świetnie wykreowane postaci, każda z nich ma swoje problemy, z którymi musi się zmierzyć, aby odnaleźć szczęście. Czytając "Muzykę gwiazd" znajdziecie wszelkie emocje, radość, smutek, żal, gniew, miłość. Z pewnością będziecie mieć łzy w oczach. Ja byłam zachwycona tą powieścią i mogę ja Wam tylko gorąco polecić. Zaznaczam, że nie jest to ckliwy romans. Ta książka to o wiele więcej!
Jest tak niezwykle prawdziwa i przejmująca, że pozostanie w człowieku na długo.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena