Koszyk 0
Opis:
Zabawna opowieść o zakochiwaniu się! Lea i Gabe mają ze sobą wiele wspólnego. Łączy ich niewidzialna więź, jednak… nigdy ze sobą nie rozmawiali. Wszyscy na około chcą im pomóc i ich zeswatać! Jedna impreza pomaga im przełamać lody i rozwiązać pewną zagadkę. Co ciekawe, to love story opowiedziane z perspektywy ich znajomych!
 • Pascal
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sandy Hall
 • 2015
 • 304
 • 200
 • 130
 • 978837642-524-5
 • 9788376425245
 • ZCKZS
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Każdy chciałby coś zmienić

Ocena:
Autor:
Data:
Ileż to razy mówiłam, że schudnę, że nauczę się języka rosyjskiego, ale jak to zwykle bywa, na mówieniu wyłącznie się kończyło. Nie, żebym nie chciała tego zmienić, tylko czasem sami posiadamy jakąś blokadę, która jest bliżej nieokreślona i najprościej w świecie przeszkadza nam ona w osiągnięciu danego celu. Tylko co, gdy danym celem jest miłość?

Lea i Gabe są w sobie zakochani, chociaż się do tego otwarcie nie przyznają. A przynajmniej nie ukazują tego sobie wzajemnie ... Czternaście osób/rzeczy/zwierząt kibicuje tej dwójce. Nawet i wy zaczynacie wierzyć w ich uczucie, jednak okazuje się, że problem jest gdzieś głębiej. Czy ostatecznie będzie to historia ze szczęśliwym zakończeniem?

To było dość niecodzienne uczucie, poznawać tę historię z czternastu różnych perspektyw, nawet zawieruszyła się tutaj ławka, czy wiewiórka. Pierwszy raz spotkałam się z taką narracją, która nie byłaby przeprowadzana przez głównych bohaterów. To jest największy plus tej książki, za niecodzienny wydźwięk i dość nietypowy pomysł. Nawet na samym końcu książki, mamy kilka pytań, które możemy sobie zadać i właśnie pojawia się stwierdzenie: czy odebralibyśmy tę pozycję inaczej, gdyby narracja była przeprowadzana przez Leę i Gabe’a. Myślę, że w takim przypadku, byłaby to kolejna książka, których na półkach w księgarni jest wiele.

Może i nie jest zbytnio odkrywcza, ponieważ mamy tutaj styczność z nieśmiałością, połączoną z naleciałościami z przeszłości, które nie pozwalają naszym bohaterom na rozwijanie uczucia. Dlatego właśnie, Autorka stara nam się pokazać tę historię z perspektywy kilkunastu osób, ukazuje, jak wiele osób im kibicuje i co są w stanie zrobić, by spiknąć tę dwójkę razem.

To bardzo prosta i nieskomplikowana historia, idealna na letnie wieczory, które właśnie nadchodzą. Jeżeli nie będziecie od niej oczekiwać wiele, to wtedy wyda wam się ona magiczna i sielska zarazem. Można zarzucić jej, że jest prosto napisana i niewiele ma wspólnego z wiekiem bohaterów. Lecz w moim odczuciu, nie dostrzegłam tego, by mnie nużyła, czy wręcz denerwowała. Ponieważ czasem każdy z nas potrzebuje pozycji, która nie wymaga od nas myślenia wrzuconego na piąty bieg.

W Internecie znajdziecie opinie, które starają się tę historię dyskredytować, ze względu na podobieństwo okładki i treści do Eleonory i Parka. Ja nie czytałam tej pozycji, więc nie mam się jak do tego odnieść. Jednak porównania do niektórych książek, bywają bardzo denerwujące. Traktujcie każda lekturę, jako osobną treść i nie przyrównujcie jej do powstałych już pozycji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Musimy coś zmienić

Ocena:
Autor:
Data:
'Musimy coś zmienić' to świetna książka, uważam tak dlatego, że jest krótka , można się zrelaksować czytając ją. Serdecznie Wam ją polecam :D
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena