Koszyk 0
Opis:
Marcin Ciszewski, autor bestsellerowej trylogii WWW, w skład której wchodzą powieści WWW1939COMPL, WWW1944WAWPL oraz Major, tym razem prezentuje trzymający w napięciu policyjny thriller z meteorologiczną katastrofą w tle. FAKTY: Nadkomisarz Jakub Tyszkiewicz. Zwykły glina z Komendy Stołecznej. Rutynowe śledztwo... SCENERIA: Nowa epoka lodowcowa, temperatura -60 stopni Celsjusza, kilkumetrowa warstwa śniegu, zerwane przez wiatr linie energetyczne.. ... AKCJA: Trzęsienie na najwyższych szczeblach władzy w państwie... REZULTAT: Na żądanie premiera, Tyszkiewicz ląduje w samym centrum kataklizmu... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcin Ciszewski
  • 2010
  • 0
  • 410
  • 207
  • 145
  • 97883-9300-6632
  • 9788393006632
  • ZA1QR

Recenzje czytelników

Mróz

Ocena:
Autor:
Data:
"Mróz"jest pierwszą powieścią Marcina Ciszewskiego jaką miałam przyjemność przeczytać.I od razu powiem,że na pewno nie ostatnią.Pióro tego pana bardzo przypadło mi do gustu.
Akcja książki jest bardzo na czasie,bo rozpoczyna się kilka dni przed świętami i przeciąga aż na święta.W Warszawie panuje dość paskudna pogoda,jest -20 stopni,a okazuje się,że niedługo będzie jeszcze więcej ... Tak więc grupa policjantów pod dowództwem nadkomisarza Jakuba Tyszkiewicza ma trudne warunki do prowadzenia śledztwa nad śmiercią meteorologa Bartosza Wicherka. Komu przeszkadzał ten spokojny człowiek,że został zlikwidowany? Policjanci znajdują w jego domu pendrive ,na którym nagrana jest prognoza pogody na najbliższe dni. Nie zwyczajna prognoza lecz przewidywania epoki lodowcowej, przejściowej co prawda,jednak śmiertelnej dla nieprzygotowanej ludności.Jednak,gdy tylko zaczynają się angażować w śledztwo,zostają od niego odsunięci i wysłani na urlop. Coś tu mocno nie gra.
I akcja zaczyna nabierać ostrego tempa.Poznajemy bliżej Zuzannę- kobietę z grupy Jakuba,która jest postacią tajemniczą i jak się okazuje bardzo zaskakującą.Zostaje zabita jej matka a niepełnosprawna córka porwana.Zuzanna zrobi wszystko by odzyskać dziecko.
W tym czasie porwana zostaje również żona Jakuba,zabito prezydenta a Jakub zostaje powołany przez premiera do ukończenia śledztwa.

Akcja powieści toczy się wielowątkowo,nie jest jednak zagmatwana, czytelnik się nie gubi. Książka jest bardzo dynamiczna,nie sposób się przy niej nudzić.Ciekawi bohaterowie,fajnie zarysowani i nieprzerysowani.Wszystko się ładnie trzyma kupy.

Świetna,twarda sensacja z wartką akcją i mocnymi charakterami. Spójna, ciekawa,z niebanalną fabułą.Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

super

Ocena:
Autor:
Data:
książka rewelacja
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena