Koszyk 0
Opis:
Drugi tom cyklu „Kampanie Cienia”, kontynuacja doskonałego Tysiąca imion. Każdy potrafi uknuć spisek albo wystrzelić kulę z zasadzki. W świecie muszkietów i magii jednak potrzeba czegoś więcej, by zasiąść na tronie. Raesinia, córka umierającego króla Vordanu, ma po nim legalnie przejąć władzę w królestwie. Diuk Orlanko, minister informacji i szef tajnej policji ... zna jednak mroczny sekret, którego ujawnienie byłoby dla niej katastrofą. W walce z będącym na usługach ciemności przeciwnikiem Raesinię wspomagają niezwykli sojusznicy – Janus bet Vhalnich, bohater wojenny wracający ze zwycięskiej kampanii w Khandarze, oraz jego wierni zastępcy: kapitan Marcus d’Ivore i porucznik Winter Ihernglass. I oni muszą się odwołać do magii, by kraj ostatecznie nie pogrążył się w chaosie. To jednak nie koniec zaciętej rozgrywki… Porywająca książka z nurtu „flintlock fantasy”, prawdziwa uczta dla fanów Briana McClellana (Obietnica krwi), Naomi Novik, Brenta Weeksa. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Django Wexler
 • 2015
 • 1
 • 632
 • 202
 • 132
 • 978837818-698-4
 • 9788378186984
 • ZCPY1

Recenzje czytelników

mroczny tron

Ocena:
Autor:
Data:
Biorąc do rąk drugi tom cyklu Kampanie Cienia - Mroczny Tron pierwsze co rzuciło mi się w oczy jest piękna okładka utrzymana w głębokim błękicie.
Przedstawia umundurowanego człowieka który uzbrojony w szpadę i pistolet wydaje się gdzieś spieszyć.W oddali widać miasto z wysokimi wieżami.
Muszę przyznać ,że okładka pobudza wyobraźnię i z niecierpliwością czekałem na zagłębienie się w lekturze ...

W drugim tomie akcja przenosi nas do potężnego miasta gdzie o schedę po umierającym królu walczą dwie frakcje:

Po jednej stronie ostatni Diuk Orlanko,minister informacji i szef tajnej policji,który gotowy jest do różnych,nie zawsze godnych posunięć ,żeby postawić na swoim.
Z drugiej strony jedyna córka króla Raesinia,która skrywa mroczny sekret z dzieciństwa,którego wyjawienie może wpłynąć na losy wszystkich i wywołać katastrofę.
Księżniczkę wspierają znani z poprzedniego tomu Janus bet Vhalnich wracający ze zwycięskiej wojny w Khandarze,mianowany przez króla nowym ministrem wojny,a także kapitan Marcus d'Ivore,a także porucznik Winter Ihernglass.


Ta część cyklu Kampanii Cyklu skupia się przede wszystkim na zawiłościach politycznych intryg i knowań.
Mamy tu szpiegów,skrytobójców,pojedynki,dyplomatyczne próby zażegnania kryzysu i wiele innych.

Powieść dla tych wszystkich którzy tło historyczne przekładają nad pasjonującą przygodę z nutą fantasy.
Autor kolejny raz delikatnie sugeruje,że magia istnieje,w tym tomie jest to wyraźniej zaznaczone.

Tło powieści przypomina XVIII wieczną Europę,z hukiem armat,szczękiem muszkietów,pojedynkami,kamiennymi uliczkami ,intrygami i toczonymi wojnami.

Podsumowując książka doskonała,o wiele lepsza od części pierwszej,jedyny mankament to zbyt wiele uwagi poświęcone polityce.
Z wielką chęcią czekam na tom trzeci.

Polecam,dziękuję Wydawnictwu Rebis za udostępnienie mi tej pozycji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Gorąco polecam.
Zmienia się sceneria wydarzeń, pojawiają się nowi bohaterowie, powoduje to, że książka jest jeszcze ciekawsza. Wartka akcja wciąga i książkę połyka się na raz.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena