Koszyk 0
Opis:
Sekretny świat seksualnych obsesji i erotycznych intryg Harriet Radcliffe ma dwadzieścia trzy lata, stałą pracę i narzeczonego. Z pozoru jest szczęśliwa, ale tak naprawdę jej życie jest bardzo nudne. Wszystko wskazuje na to, że nadszedł właściwy moment, aby do przewidywalnej codzienności wprowadzić odrobinę pikanterii. Dziewczyna - odpowiada na ogłoszenie o pracę i nieoczekiwanie zostaje asystentką znanej na całym świecie gwiazdy filmowej ... Nagle otwiera się przed nią sekretny świat seksualnych obsesji i erotycznych intryg. Zanurzając się w nim, Harriet stopniowo i z niemałym zaskoczeniem odkryje własne potrzeby i pragnienia. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marina Anderson
  • 2013
  • 1
  • 248
  • 195
  • 125
  • 97883-75546392
  • 9788375546392
  • ZAZCQ

Recenzje czytelników

Erotyka bez tabu

Ocena:
Autor:
Data:
W „Mrocznym sekrecie” Marina Anderson łamie wszelkie tabu. Powieść jest jeszcze bardziej kontrowersyjna niż „Przystań posłuszeństwa” – wcale się nie dziwię, że pisarka publikuje swe powieści pod pseudonimem.

Powieści z Czerwonej Serii jeszcze nigdy mnie nie zawiodły, to rzeczywiście publikacje DLA KOBIET, KTÓRE PRAGNĄ WIĘCEJ. To książki przeznaczone dla odważnych czytelniczek, które mają już dość nieśmiałych dziewic, wprowadzanych w miłosne arkana przez dominujących, zaborczych mężczyzn ... Bohaterki wszystkich dotychczas wydanych w serii książek, to kobiety świadome swej seksualności, to one grają w tych opowieściach wiodącą rolę i to przyciąga mnie do tej serii. Koniec z zahukanymi Kopciuszkami, pora na bohaterki, które nie wstydzą się swej seksualności!

Harriet Radcliffe - główna bohaterka powieści - postanawia zrezygnować ze swego monotonnego, uporządkowanego życia. Dwudziestotrzylatka porzuca narzeczonego, który dawał jej stabilizację, ale nie zapewniał żadnego dreszczyku emocji. Bohaterka rezygnuje z dobrze płatnej, jednak monotonnej pracy. Harriet jest gotowa rozpocząć nowe życie, nie przypuszcza tylko, że upragnione zmiany zabiorą ją w całkiem nowe rejony erotyki. Kobieta odkryje w sobie namiętności, o których nie miała pojęcia.

Dziewczyna przyjmuje posadę asystentki pięknej aktorki Roweny Farmer. Nowa pracodawczyni wymaga na Harriet, by ta zamieszkała wraz z nią, jej mężem i przyrodnim bratem Chrisem. Główna bohaterka nie podejrzewa, że staje się właśnie pionkiem ustawianym na szachownicy, że jej przybycie zmieni erotyczny trójkąt w bardziej skomplikowany czworokąt.

Lewis, mąż Roweny, akceptuje kazirodczy związek swej żony. Chris działa na małżonkę sławnego reżysera jak narkotyk, kobieta nie umie z niego zrezygnować. Przybycie Harriet ma wstrząsnąć trzydziestoletnią aktorką, ma zmusić ją do dokonania ostatecznego wyboru pomiędzy mężem a bratem – sprowokowanie Roweny do podjęcia decyzji nie jest jedyną rolą Harriet. Lewis planuje nakręcić film na podstawie historii swej rodziny. Asystentka żony ma odegrać jedną z kluczowych ról w tworzonym przez niego obrazie. Reżyser obserwuje rozwój wypadków oraz reakcje swych aktorów i na ich podstawie, na bieżąco, tworzy scenariusz filmu mającego nosić tytuł Mroczny sekret. Czy Lewis z zimną krwią będzie wykorzystywał Harriet do swych celów, a może obmyślony przez niego scenariusz zostanie poddany drastycznej korekcie?

Powieści wchodzące w skład Czerwonej Serii to śmiałe erotyki, które niejednokrotnie szokują czytelnika. Tutaj dominuje seks w najbardziej śmiałych odsłonach, a nie subtelny romans. Powieści, które ukazują się w serii są bogate nie tylko w plastyczne, szczegółowe erotyczne opisy, ich fabuły nierzadko łamią społeczne tabu – wrażliwi czytelnicy, którzy nie są na to przygotowani mogą być zszokowani i zniesmaczeni. Uważam, że wydawca dokonał świetnej decyzji opatrując nowe książki ukazujące się w Czerwonej Serii w nalepkę ostrzegającą przed śmiałymi scenami erotycznymi.

Bohaterów „Mrocznego sekretu” nie krępują żadne konwenanse, i nawet ja - osoba czytająca śmiałe erotyki – czułam się niewyraźnie, kiedy czytałam o igraszkach przyrodniego rodzeństwa. Muszę przyznać, że mimo całego dystansu do wątku Roweny i Chrisa, nie mogę odmówić Anderson pewnej dozy odwagi, że poruszyła tak kontrowersyjny temat jak związek kazirodczy. Problem kazirodztwa, mimo swej kontrowersyjności został ukazany interesująco - zwłaszcza jeśli chodzi o aspekt emocjonalny.

W powieści znalazły się dwa elementy, które nie do końca przypadły mi do gustu. Bohaterka nie zawsze kierowała się rozsądkiem, a ciężko mi uwierzyć, że jakikolwiek człowiek uległby seksualnemu zniewoleniu do tego stopnia, iż opuszczałby go zdrowy rozsądek, a ważniejsze stałoby się erotyczne zaspokojenie. Drugi element, który mnie zaskoczył, to podobnie jak w przypadku „Przystani posłuszeństwa”, fakt, iż autorka nawet słowem nie zająknęła się o stosowaniu przez bohaterów zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, czy chorobami wenerycznymi. Przyznam, że współczesne autorki romansów, czy powieści erotycznych przyzwyczaiły mnie do tego, że w swych utworach kładą nacisk na zaznaczenie tego aspektu współżycia. Anderson mogłaby być nieco bardziej wiarygodna, jeśli chodzi o takie sprawy.

Podsumowując. „Mroczny sekret” jest powieścią mocno kontrowersyjną. Opisy są zmysłowe, a tematyce daleko do banału. Bohaterowie na pewno nie są szablonowi. Książka podobała mi się mimo minusów, o których wspomniałam.

„Mroczny sekret” polecam dorosłym czytelniczkom, które lubią kontrowersyjne erotyczne powieści, w których nie istnieje tematyka tabu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mroczny sekret

Ocena:
Autor:
Data:
Z twórczością Mariny Anderson zetknęłam się kilka miesięcy temu, zapoznając się z ,,Przystanią posłuszeństwa”, która już wtedy mnie zauroczyła. Z racji tego, że bardzo lubię Czerwoną Serię długo nie zastanawiałam się, czy zapoznać się z ,,Mrocznym sekretem”. Domyślałam się, że to będzie coś niesamowitego, jak poprzednio, czy miałam rację?

Harriet Radcliffe, mając 23 lata była zaręczona z Jamesem, jednak zerwała tą znajomość, ponieważ związek nie dostarczał jej niczego nowego ... a i w łóżku miała dosyć. Dodatkowo zrezygnowała także ze swojej pracy, która, co prawda zapewniała jej stabilizację finansową, jednak Harriet czuła, że się nie rozwija. Wówczas z pomocą przyszła jej przyjaciółka Elle, która w jednej z gazet znalazła ciekawe ogłoszenie. Otóż sławna aktorka szukała swojej asystentki, wystarczyło tylko wysłać CV. Kobieta mimo wielu niepewności zgłosiła się na to stanowisko i została przyjęta. Tymczasem mąż nowej szefowej bohaterki , Lewis, już knuł swój plan, dotyczący nakręcenia nowego filmu. Jaką rolę miała w nim odegrać nowa pracownica, a także przyrodni brat aktorki, Chris Falkener? Przekonajcie się sami !

Książka pochłonęła mnie już od pierwszych stron i musiałam ją przeczytać prawie, że ,,na raz”, bo nie mogłam się od niej oderwać. Cały czas Marina Anderson odkrywała przed czytelnikiem nowe fakty, dotyczące ,,Mrocznego sekretu”, nowego filmu, który miał zostać wyreżyserowany na postawie realnych zdarzeń. Jednak plan zaczął się wymykać spod kontroli. Czy Lewisowi udało się to opanować i mimo wszystko zmienić bieg wydarzeń? Przecież chodziło tylko o to, aby Rawena wybrała jednego z nich…

Bardzo interesowały mnie zawiłości w relacjach, jakie w miarę rozwoju akcji tworzyły się między bohaterami. Nie mogłam doczekać się rozwiązania akcji, a jednak autorka i tak mnie miło zaskoczyła, tworząc obietnicę kontynuacji. Mam nadzieję, że ukaże się ona na rynku, a nie tylko w teorii. Ja z niecierpliwością będę jej wyczekiwała.

Muszę przyznać, że styl i język Mariny Anderson od czytania jej ostatniej pozycji uległ znacznej poprawie. Nie uświadczymy to już prawie wulgarnych określeń, będzie za to wiele naprawdę elektryzujących momentów i wątków, które z pewnością zachwycą i tych wybredniejszych wielbicieli takich książek. Tutaj powiedziałabym, że to pozycja dla dorosłych, jednak moim zdaniem zbliżający się do tego wieku nie będą zgorszeni…

Moja ocena : 9/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena