Koszyk 0
Opis:
Drugi tom nietuzinkowej, opartej luźno na "Śnie nocy letniej" Szekspira, trylogii paranormalnej o Kelley Winslow i Sonnym Flannerym, realistycznie nastawionej do życia aktorce oraz elfim podrzutku. Życie i kariera Kelley nareszcie zaczęły się układać! Dziewczyna ma zagrać główną rolę w wystawianym w Nowym Jorku spektaklu "Romeo i Julia"... Ale Kelley wcale nie czuje się najlepiej. Ku własnemu zdumieniu rozpaczliwie tęskni za Sonnym, który musiał wrócić do innego świata ... by wykonać ryzykowne zadanie zlecone mu przez ojca dziewczyny, Króla Oberona. Ale nie tylko Sonny'emu grozi śmiertelnie niebezpieczeństwo. Kelley również stała się obiektem polowania. Jako córka jednego z władców Faerie, ma wielu wrogów, z których istnienia nie zdawała sobie sprawy. Dwory elfów kipią od intryg, niektórzy z mieszkańców innego świata opętani są żądzą władzy nad śmiertelnikami. Uwikłana w gry nieśmiertelnych, Kelly odkrywa, że komuś bardzo zależy na tym, by nigdy, przenigdy nie mogła być z Sonnym. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Jaguar
  • miękka
Mniej Więcej
  • Lesley Livingstone
  • 2012
  • 310
  • 205
  • 145
  • 978-83-7686-072-5
  • 9788376860725
  • ZAFKZ

Recenzje czytelników

Elficko fajna

Ocena:
Autor:
Data:
W ostatnim czasie pojawiło się kilka serii książek o elfach. ,,Mroczne światło" właśnie należy do tego typu książek. Lecz dlaczego warto akurat sięgnąć po cykl Lesley Livingston? Ponieważ została napisana w oparciu o ,,Sen nocy letniej" wybitnego pisarza i co ważne inspiracja ta została doskonale zaczerpnięta i połączona w tę książkę. Pomimo tego elfy zostały bardzo dobrze wykreowane przez autorkę i czytelnik może zachwycić się tą pomysłowością ...

Najważniejszym pytaniem jest o czy jest ta książka. A otóż mamy przestawioną historię Kelley i Sonny'ego, których los w poprzednich części rozdzielił. Kelley jest księżniczką elfów, lecz o tym dowiedziała się kilka miesięcy temu. Próbuje prowadzić normalne życie na Ziemi, przygotowuje się do zagrania w spektaklu ,,Romeo i Julia" , lecz cały czas myśli o ukochanym. Jej pochodzenia powoduje, że znajduje się w niebezpieczeństwu. Sonny, któremu powierzono nie łatwe zadanie, próbuje je wykonać. W którą stronę pójdzie działanie Sonny'ego i czy będzie korzystne? Czy los złączy ukochanych? Tego musicie dowiedzieć się z książki.

Książka naprawdę mnie wciągnęła. Przyznaję, że nie pamiętałam wszystkich szczegółów z pierwszej części i musiałam nieźle pogimnastykować pamięć by sobie przypomnieć, lecz jak tylko wpadłam w wir wydarzeń książki od razu przeniosłam się w tamten świat i kompletnie się dla niego zatraciłam. Wielkim plusem książki jest to, że znajdziemy w niej ciągły ciąg wydarzeń, gdy jakiś wątek się kończy za chwile zaczyna się kolejny, który równie jest wciągający, więc czytelnik nie ma przy czym się nudzić i bez problemu może oszaleć na punkcie tej serii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Los bywa przewrotny

Ocena:
Autor:
Data:
Mroczne światła to drugi tom trylogii Oddech nocy, amerykańskiej autorki – Lesley Livingstone. Autorka przybliża nam świat wróżek i elfów, posiłkując się przy tym mitologia oraz dziełami Szekspira, a przede wszystkim jego Snem nocy letniej.

Mijają kolejne dni, które Kelley próbuje wypełnić przygotowaniami do nowego spektaklu, byle tylko nie myśleć o Sonnym. Dziewczyna strasznie tęskni za swoim ukochanym ... który musiał powrócić do świata elfów by wypełnić zadanie narzucone na niego przez Króla zimy – Oberona; który nota bene jest również ojcem głównej bohaterki. Bez swojego obrońcy bardzo szybko znowu wpada w śmiertelne tarapaty, które nierozłącznie wiążą się z jej dziedzictwem. Fakt, że jest następczynią jednego z władców wróżek, przysparza jej wielu wrogów, przy czym, niektórzy z nich są naprawdę potężni. Przed Kelley zaczyna się wyłaniać naprawdę poplątana sieć intryg, w której najważniejszą nicią jest to, że komuś bardzo zależy, aby na stałe rozdzielić ją z Sonnym. Co z tego wszystkiego wyniknie? Musicie dowiedzieć się sami.

Mroczne światło jest dużo ciekawszą powieścią niż poprzedni tom. Dużą tego zasługą jest dużo lepiej skonstruowana i dopracowana fabuła, w której roi się od niedopowiedzeń i tajemnic. Autorka rozwiązań i wytłumaczeń większości sytuacji nie ujawnia, zostawiając przez to czytelników w ogromnym oczekiwaniu na to, co dalej się wydarzy i jakie definitywne zakończenie będzie miała historia Sonnego i Kelley. Co do samego zakończenia drugiego tomu trylogii, to było on dość interesujące i zaskakujące, czym jeszcze bardziej spotęgowało moją ciekawość, i zapewne nie tylko moją, odnośnie wydarzeń zawartych w ostatnim tomie. Narracja nadal pozwala nam na poznanie szerszego wachlarza wydarzeń odgrywających znaczną rolę w ogólnym zarysie głównego wątku.

Akcja jest znacznie żywsza i z dużo większą ilością zaskakujących zwrotów, niż w mogliśmy poznać w Oddechu nocy. Autorka, co i rusz coś zmienia i ujawnia nowe fakty, wprowadzając na ich miejsce nowe. Dzięki temu tempo nawet przez chwile nie staje się monotonne.

Jednak sporym minusem jest spora schematyczność, która w Mrocznym świetle ujawnia się z dużo bardziej niż w poprzedniej części, a wszystko to za sprawą wprowadzenia do równania Sonny – Kelley, także Fenrysa. Co prawda ta postać nie okazuje jawnego zainteresowania główną bohaterką (po cichu mam nadzieję, że tak już zostanie), ale od samego początku można wyczuć, że odegra on sporą rolę w historii tej dwójki. Trochę mi szkoda, ponieważ cała historia tutaj zawarta miała okazję naprawdę dobrze się obronić i bez wprowadzenia trzeciego gracza.

Podsumowując. Mroczne światło jest ciekawszą i bardziej wciągającą książką, niż Oddech nocy. Dlatego wszystkim polecam przebrnięcie przez pierwszy tom, aby dać się porwać w wir wydarzeń przedstawionych w kolejnym tomie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena