Koszyk 0
Opis:
"Niech ci się przypadkiem nie wydaje, że to jest jakiś pieprzony Disneyland" Szokująca książka o związkach Hollywood z mafią. Thompson odsłania kulisy wpływu świata zdegenerowanych przestępców na fabrykę snów. A począwszy od czasów koniunktury lat dwudziestych i okresu prohibicji, był on ogromny; gangsterzy nie tylko przyjaźnili się z producentami i aktorami, ale bezpośrednio wpływali na to, co miliony widzów oglądały na srebrnym ekranie. Byli bezkarni, udało im się zbudować silną pozycję ... bo policja Los Angeles nie zwalczała przestępczości, ale sama ją organizowała. Świetnie czuli się pośród gwiazd, w blasku kamer i fleszy. Blichtr przyciągał mafię i przyciąga nadal, bo w Hollywood spotykają się trzy wszechpotężne siły: pieniądze, polityka i zbrodnia. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Douglas Thompson
  • 2014
  • 1
  • 432
  • 217
  • 145
  • 978-83-7536-852-9
  • 9788375368529
  • ZBMTL

Recenzje czytelników

"Płacą ci pięćdziesiąt tysięcy dolarów za pocałunek i pięćdziesiąt centów za duszę"

Ocena:
Autor:
Data:
Douglas Thompson ze szczegółami oddaje ducha lat 20. XX wieku - wspomina o miejscach, w których rozgrywało się ówczesne życie towarzyskie i o osobach, które zaliczane były do elity w świecie filmowców i gangsterów. Niektórzy z nich na przestrzeni lat zyskali miano legend, a ich wierne odwzorowanie można odnaleźć we współczesnych filmach gangsterskich. W tekście pojawiają się liczne dialogi ze świadkami wydarzeń oraz fragmenty nagrań, które świadczą o rzetelnym podejściu autora do tematu ... W moim oczach jawi się on jako osoba wnikliwa i drobiazgowa, oddana podejmowanej tematyce. W początkowych rozdziałach wspomniana drobiazgowość autora przejawia się ogromem nazwisk kolejnych zyskujących sławę gangsterów. Może to stanowić pewną trudność w zrozumieniu powstającej siatki zależności i układów. Niemniej jednak autor opowiada historię w sposób lekki i dość przejrzysty. Nieoceniona w tym przypadku okazała się chronologia wydarzeń i doświadczenie w pisaniu podobnych publikacji, m.in. biografii Madonny, Clinta Eastwooda i Leonarda DiCaprio.

Więcej na:
http://pozeracz-slow.blogspot.com/2014/11/mroczne-serce-hollywood-douglas-thompson.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kto rządzi Hollywood?

Ocena:
Autor:
Data:
W świecie opisywanym przez Thompsona wielkie pieniądze niosą za sobą równie ogromne problemy. Prostytucja, hazard, narkotyki, przygodny seks, alkoholizm, nielegalny handel, broń, wymuszenia, piractwo, zabójstwa na zlecenie, nieustająca walka o wpływy - na takich fundamentach powstała "fabryka snów".
(...)
"Mroczne serce Hollywood" okazało się książką ogromnie intrygującą. Mnóstwo tu faktów i nazwisk, lecz choć autor sporo zdradza ... w wielu przypadkach jedynie rozbudza niezdrową ciekawość. Nie wszystkie informacje mogą ujrzeć światło dzienne. Świat opisywany przez Douglasa Thompsona jest równie mroczny i niebezpieczny, co fascynujący i przyciągający.

Więcej na:
http://soy-como-el-viento.blogspot.com/2014/12/douglas-thompson-mroczne-serce.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena