Koszyk 0
Opis:
Nowa trylogia na miarę Pięćdziesięciu twarzy Greya Sara, nauczycielka angielskiego, odnajduje pamiętniki Rebeki, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Chociaż wie, że grozi jej wielkie niebezpieczeństwo, chce za wszelką cenę dowiedzieć się, co stało się z ich autorką. Z każdym kolejnym dniem fascynujące życie Rebeki coraz bardziej pochłania Sarę, która bez pamięci zatraca się w nieznanym jej dotąd, pełnym namiętności, intrygującym świecie ... W poszukiwaniach prawdy pomaga jej seksowny i przystojny artysta Chris. Również surowy i władczy Mark oferuje jej wsparcie. Dzięki niemu dowie się, do czego doprowadziły Rebekę jej tajemnice i sekrety. Czy może im zaufać? Czy Sara opanuje swoje namiętności? A może sama ulegnie mrocznym pragnieniom… Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Pascal
  • miękka
Mniej Więcej
  • Lisa Jones
  • 2014
  • 380
  • 200
  • 130
  • 978-83-7642-346-3
  • 9788376423463
  • ZBH63

Recenzje czytelników

Jego tajemnice

Ocena:
Autor:
Data:
Mówi się, że ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy, ale są i tacy, którzy twierdzą, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Dlatego czasami dla własnego dobra lepiej nie wnikać i nie drążyć danego tematu, bo może to się dla nas źle skończyć. W takiej sytuacji znalazła się główna bohaterka ''Mrocznego pragnienia'' Lisy Renee Jones. Jest to drugi tom z cyklu "Inside Out". Pierwszy: ''Gdybym była tobą'' wywarł na mnie niesamowicie pozytywne wrażenie. A jak było tym razem ... Najpierw krótkie przypomnienie fabuły.

Pewnego dnia w opuszczonym magazynie dwudziestoośmioletnia Sara odnajduje pamiętnik Rebeki, nieznajomej dziewczyny, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Zaintrygowana mroczno-erotyczną zawartością dziennika pragnie znaleźć jego właścicielkę. Ślad prowadzi do pewnej galerii sztuki. To tam Sara poznaje Marka, szorstkiego, apodyktycznego szefa oraz Chrisa, tajemniczego, czarującego malarza. Mimo iż pociąga ją pierwszy z nich, decyduje się pozostać z zagadkowym Chrisem. Obaj mężczyźni oferują swoją pomoc przy odnalezieniu Rebeki, ale czy można im zaufać?

''Niebezpieczeństwo. Ciągle słyszę to słowo w głowie. (...) W myślach generuje przerażającą wizję przebiegu wydarzeń. (...) W co się wplątałam?''

Jak potoczą się losy naszej bohaterki? Czy uda jej się rozwiązać zagadkę zniknięcia Rebeki? A może sama podzieli jej los? Kto tak naprawdę jest przyjacielem, a kto wrogiem?

Pierwsza część serii postawiła poprzeczkę bardzo wysoko, dlatego moje oczekiwania były dość wygórowane. Niestety czuje lekki niedosyt. Początkowo autorka skupiła się na intymnych relacjach Sary i Chrisa pomijając najciekawsze smaczki związane z niejasnym zniknięciem Rebeki. Na szczęście w drugiej połowie powieści wydarzenia nabierają tempa i kolorytu. Na horyzoncie czai się zagrożenie, którego następstwa będą brzemienne w skutki. Gdzie podziewa się Rebeka? Czy w ogóle żyje? Przez długi czas nie potrafiłam odgadnąć, kto za tym wszystkim stoi, dlatego byłam lekko zaskoczona kiedy prawda wyszła na jaw.

Lekkie pióro i przejrzysty styl pisarki kreśli grono barwnych, złożonych postaci, gdzie każdy coś ukrywa, ma swój słaby punkt oraz pewną granicę, którą gotów jest przekroczyć, aby osiągnąć zamierzony cel. Sara chroni swoje tajemnice, które tkwią w jej duszy niczym zadra. Chris nie umie poradzić sobie z demonami przeszłości, dlatego, żeby ukarać siebie poddaje się pewnym, osobliwym torturom. Z kolei Mark odczuwa lęk przed miłością i zaangażowaniem się, więc szuka ukojenia w praktykach BDSM. Każda z tych postaci posiada własny sposób radzenia sobie ze strachem i bólem. Ich sekrety podsycają atmosferę niepokoju, zagubienia oraz … pożądania seksualnego. Autorka sprytnie wodzi czytelnika za nos, potęguje podejrzliwość względem dopiero co rozgrzeszonych postaci, niezauważenie podnosi napięcie i kieruje uwagę tam gdzie coś się dzieje, gdzie jest coś nowego.

Najbardziej podobały mi się odważne, zmysłowe, niepokojące i uwodzicielskie sceny erotyczne. Nie przekroczyły granic dobrego smaku i przyzwoitości, nie siały zgorszenia. Ukazany stosunek seksualny to coś więcej niż zwierzęca kopulacja. To wyraz wzajemnej namiętności, bezgranicznego oddania i zaufania. Co prawda zdarzyło się kilka ostrzejszych momentów, ale zostały skutecznie stłumione. Trochę szkoda, bowiem wątki dotyczące Pana i Uległej oraz zapowiedź seksu w trójkącie pobudziły moje zmysły i wyobraźnię do granic możliwości. Mam jednak nadzieję, że w kolejnym tomie autorka popuści wszelkie hamulce i znacznie się rozkręci.

''Mroczne pragnienia'' to ciekawa, wciągająca powieść erotyczna z wątkiem kryminalnym. Oprócz dwóch piekielnie seksownych mężczyzn rywalizujących o względy kobiety znajdziemy tu także odrobinę nieprzeniknionego świata BDSM, który podnieca, kusi, intryguje a jednocześnie przeraża, jak również walkę z samczą dominacją, budowanie zaufania, odkrywanie siebie nawzajem, pokonywanie własnych lęków i słabości oraz głęboko utajoną przeszłość i skrywane arkana będące zapowiedzią nadchodzących nieszczęść. Z pewnością nie będziecie się nudzić. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miłość nie istnieje, jest tylko pożądanie, które ma wiele odcieni.

Ocena:
Autor:
Data:
Po przeczytaniu pierwszego tomu nie potrafiłam zbyt długo czekać na drugi. Zakończony był tak, że nie można po prostu nie sięgnąć po kolejny tom. I tak oto spędziłam dzisiejszy cały dzień z Chrisem, Markiem, Sarą i tajemnicza Rebeką. Efekt? Chcę kolejny tom i to natychmiast! Ale po kolei...

Sprawy się komplikują. Wciąż nie wiadomo, kto jest kim. Sara plącze się pomiędzy bohaterami nie wiedząc do końca, kto chce faktycznie ją chronić, a kto jedynie próbuję ją przelecieć i manipulować ... Mogłabym użyć dosadniejszego słowa, jakie zresztą wielokrotnie były użyte w książce, ale obawiam się zgorszenia i cenzury :) Pojawiają się nowi bohaterowie, którzy znają Rebekę, a teraz interesują się Sarą. A ona sama próbuje odkryć nie tylko tajemnicę zniknięcia właścicielki pamiętników, ale także odkryć siebie samą, swoje miejsce na ziemi. Odrzuca nareszcie maskę uległej, nieśmiałej, szarej myszki na rzecz kobiety wiedzącej czego chce. Tak przynajmniej myśli. A czy tak jest naprawdę? Z pewnością można wywnioskować z kolejnych rozdziałów powieści. Dodatkowo poznajemy jej przeszłość. I w tym momencie chciałam skopać dupsko nie tylko jej ojcu i wybrankowi z jej przeszłości, ale także potrząsnąć porządnie samą Sarą. Mylić gwałt z uległością to już szczyt naiwności.

Niektóre wątki zostają rozwiązane. Poznajemy prawdę o Rebece. Choć wciąż nie całą. Wiemy jednak, co jej się stało, a przynajmniej mniej więcej jaki to miało efekt końcowy. Szczegóły pewnie zostaną odkryte w następnym tomie. Komplikują się jednak sprawy z Elle, przyjaciółką Sary. Sprawy z Markiem i Chrisem także stają na ostrzu noża. A ostateczną decyzję musi podjąć nasza miotająca się bohaterka. I ta część zostaje urwana... celowy zabieg, by przymusić czytelnika do sięgnięcia po tom trzeci. Ja wiem, że będę na niego czekać z niecierpliwością. Muszę poznać ostateczną decyzję Sary. Odkryć kolejne tajemnice skrywane przez Chrisa i Marka. Co stanie się z klubem? I w co wplątała się Ella?

Pierwszy tom był jedynie rozgrzewką. Ten doprowadzał do wrzenia. Równie tajemniczy. Bardziej zaskakujący. Rozwiązanie sprawy z Rebeką sprawiło, że ponownie przemyślałam moje odczucia wobec poszczególnych bohaterów. I z pewnością nie spodziewałam się takich obrotów sprawy. Pociągająca. Mroczna. Pełna napięcia i dobrego erotyzmu. Pierwszy tom polubiłam. Drugi tom pokochałam. Co mnie czeka po trzecim?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena