Koszyk 0
Opis:
 Książka Możesz to zrobić! autorstwa Paula Hanny – najlepszego w Australii eksperta od motywacji – pokazuje, jak w tych trudnych czasach budować szczęście w życiu osobistym, a także osiągnąć sukces zawodowy.Dowiesz się z niej:* jak ważne jest właściwe nastawienie do życia* jak działa twoje Bankowe Konto Poczucia Własnej Wartości* jak przełamać złą passę ... i osiągnąć założone cele* jak ważny jest entuzjazm* jak poprawić samoocenę swoich dzieci i jak je motywować* jak sobie radzić z ludźmi negatywnie nastawionymi do świata* jak tchnąć nowe życie w małżeństwo* jak przyciągać do siebie to, co dobre. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paul Hanna
  • 2015
  • 2
  • 226
  • 205
  • 145
  • *, 978837579-476-2
  • 9788375794762
  • ZD47F

Recenzje czytelników

Możesz to zrobić!

Ocena:
Autor:
Data:
Nie możemy zmienić kierunku wiatru,

ale możemy odpowiednio ustawić żagle.Wyobraź sobie, że jesteś pilotem Boeinga 747. Masz w zasięgu ręki wszystkie urządzenia sterownicze pozwalające Ci na oderwanie się od ziemi. Jeżeli jednak włączysz autopilota, zaprogramujesz samolot, swoje życie, na konkretną wysokość. Będziesz całą drogę egzystować na tej samej wysokości. Możesz pociągnąć za drążki i zmienić wysokość lotu. By ją utrzymać ... musisz przeprogramować swojego autopilota automatycznego. Musisz przeprogramować swój sposób myślenia o sobie samym.

Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Na przykład to, że nigdy nie będziesz człowiekiem idealnym. Nigdy nie zadowolisz wszystkich. Nigdy nie oszukasz siebie samego. Musisz nauczyć się posługiwać Bankowym Kontem Poczucia Własnej Wartości. Musisz poznać Człowieka z Lustra. Musisz wiedzieć, że wszystkie niepowodzenia i irytacje nie tkwią w innych, a w Tobie. Musisz skończyć z ciągłym psuciem żywności w swojej głowie. Musisz przestać jeździć do pracy z tym człowiekiem. Musisz sprawić, by o wiele częściej "mieć szczęście" i tworzyć szczęśliwe zbiegi okoliczności. Musisz powiesić nad łóżkiem zdjęcie samochodu swoich marzeń. Jeżeli zależy Ci na tej pracy, musisz dobijać się do firmy sześć razy. Musisz dawać, aby zarobić. Trzymaj płytę Johna Denvera w samochodzie. Nie zostawiaj sobie żadnych wyjść ewakuacyjnych. Pamiętaj, że wady innych tkwią w Tobie.
Zdaj sobie sprawę, kto siedzi na stanowisku dowodzenia Twoim życiem.

Może nie wszystko udało Ci się zrozumieć. Może nie wszystkie powyższe rady wydały Ci się logiczne i przydatne. Na razie.
Do tego właśnie namawia nas Paul Hanna, ekspert w dziedzinie motywacji, w swojej książce "Możesz to zrobić". Autor w przystępny sposób, posługując się zarówno naukowymi stwierdzeniami, jak i przykładami z życia czy wskazówkami, opowie nam o znaczeniu dla naszego życia nastawienia, pewności siebie i entuzjazmu. Dowiemy się, w jaki sposób planować sobie cele i jak do nich dążyć, walcząc po drodze z wieloma przeciwnościami losu, kolejnymi murami i kłodami.
Jeżeli uważacie, że żyjecie na pewnej wysokości i obawiacie się wyłączyć autopilota, by zrobić coś innego i coś, o czym zawsze marzyliście, to już wiecie, gdzie szukać pomocy.

http://secret-books.blogspot.com/2016/02/mozesz-to-zrobic.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Możesz to zrobić

Ocena:
Autor:
Data:
Recenzja książki autorstwa Paula Hanny pt. „Możesz to zrobić” to pozycja posiadająca inteligencję, jedna z ciekawszych na rynku, inna niż tradycyjne podręczniki o motywacji czy drodze do sukcesu. Motto książki zapożyczone z filozofii Ray’A Kroc’a (założyciela sieci McDonald’s ), które brzmi „Żeby osiągnąć sukces, bądź pierwszy, bądź śmiały, bądź inny”. Autor wykorzystał je do skonstruowania pozornie niepozornej książki, która nie wyróżnia się ani formą graficzną, ani okładką ... ale jej atutem jest treść i układ.
Inteligencja tej pozycji przejawia się w strukturze. Pozycja jest podzielona na 17 rozdziałów, którym autor nadał tytuły w formie motta ważnego dla treści. Łatwy dostęp do treści zapewniają krótkie podrozdziały. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość rozwinięcia tematyki rozdziału poprzez wskazówki zawarte w części „chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj”, w których autor odsyła czytelnika do innych fragmentów książki poruszających zgłębianą tematykę.
Inną wartością tej pozycji jest forma kontaktu z czytelnikiem. Książka ma charakter rozmowy, opowiadania. Prosty język powoduje, że wszystko jest jasne i zrozumiałe a bezpośredni przekaz nadaje treści charakter konwersacji, jakby uczestnictwa w rozmowie, którą autor przeprowadza z grupą osób, a my się temu przyglądamy mogąc w niej uczestniczyć. To ciekawe odczucie powoduje, że książka nie staje się poradnikiem, w którym autor podaje zasady do zastosowania w życiu, tylko pozwala czytelnikowi na ocenę treści i konfrontację jej z własnymi odczuciami czy doświadczeniami. Dużym atutem pozycji są życiowe przykłady przytaczane przez autora oraz wiersze, przypowieści, aforyzmy czy motta, które z jednej strony uzupełniają prezentowaną treść, ale z drugiej strony są swojego rodzaju ciekawa syntezą opisywanej problematyki.
Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców w każdym wieku, od nastolatków po ludzi dojrzałych. Może być fajnym prezentem dla przyjaciela lub współpracownika, który znalazł się na jakimś życiowym zakręcie. Może być też inspiracją w poszukiwaniu szczęścia, dla tych którzy czują niedosyt i marzą o czymś więcej niż już osiągnęli i nie wiedzą jak się oderwać od rzeczywistości.
Ocena 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena