Koszyk 0
Opis:
Obserwowanie motyli może przynieść wiele radości, stanowią one bowiem źródło oszałamiających wzorów, kształtów i barw, a ilustracje zawarte w niniejszej książce do kolorowania przybliżają ich różnorodność i subtelne piękno. Motyle to niezwykle ruchliwe owady, trudne do namalowania z natury, ale dzięki tej książce zyskujesz czas potrzebny, by zbadać je szczegó ... łowo i odwzorować ich niepowtarzalne ubarwienie. Mamy nadzieję, że dzięki tej książce zyskasz wiele godzin wspaniałej rozrywki, jaką jest kolorowanie! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Vesper
 • miękka
Mniej Więcej
 • Robert.M. Jurga
 • 2016
 • 1
 • 84
 • 245
 • 245
 • 9788377312285
 • 9788377312285
 • ZD5KM

Recenzje czytelników

Motyle

Ocena:
Autor:
Data:
Motyle to kolorowe owady, które zachwycają swoją delikatnością. Ich skrzydła pokrywają piękne wzory i barwy. Nie dziwi zatem, że tak chętnie umieszcza się je w kolorowankach. Wydawnictwo Vesper wydało już drugą książkę do kolorowania z motylami jako głównymi bohaterami. Teraz mamy okazję poznać Motyle autorstwa Roberta M. Jurgi.
Książka zawiera kilkanaście obrazków, na których pojawiają się motyle. Na początku mamy planszę z budową owada. Wyróżniono tu części ciała tego stworzenia ... Na kolejnych kartach widzimy motyle w różnym otoczeniu. Po prawej widnieje rysunek, z lewej mamy informacje o gatunku owada. Poza polską i łacińską nazwą wydrukowano tu krótką wiadomość na temat każdego z okazów. Na części kart pojawiają się także zadania, które możemy wykonywać podczas kolorowania. Czasem trzeba coś dorysować, czasem uzupełnić, a wszystko to wzbogaca wydrukowane rysunki.
Kolorowanka ma charakter edukacyjny. Dzięki nazwom motyli dostajemy podpowiedź – wyszukując w Internecie gatunki, dowiadujemy się, jak wyglądają one w rzeczywistości. Możemy je pokolorować zgodnie z tym, jakie są naprawdę. Uczy nas to nie tylko ubarwienia konkretnych gatunków, lecz także odróżniania ich od siebie.
Poza tym bardzo ciekawe jest to, że autor zaprezentował kilka gatunków, które są bardziej lub mniej popularne. Dzięki temu uczymy się rozpoznawać je w naturze, poznajemy je lepiej. Dzięki zadaniom – umieszczonym na końcu – jesteśmy też w stanie sprawdzić swoją wiedzę na ich temat. Musimy dorysować brakujące części ciała owadów, co jest ciekawym wyzwaniem.
Jeśli chodzi o rysunki, to są one bardzo różnorodne. Niektóre pokazują motyle na skomplikowanym tle, inne umieszczają owady w otoczeniu kwiatów. Są bardziej lub mniej szczegółowe wzory. Jest też kilka rysunków z bogatym geometrycznym tłem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Motyw motyli bardzo mi się podoba. Plusem jest także to, że jest tu walor edukacyjny. Pomysł na stworzenie tego typu kolorowanki jest ciekawy. Lubię, gdy są w nich zawarte pewne zadania, które pozwalają coś dorysować. To dodatkowy bodziec do działania.
Kolorowanki pomagają się odstresować i wyciszyć. Pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Nieważne ile masz lat, kolorowanki to świetna zabawa na wiele godzin. Dlatego jeśli jeszcze nie mieliście okazji spróbować tej formy rozrywki, zachęcam. Przy okazji możecie się czegoś nauczyć – w tym przypadku: rozpoznawać gatunki motyli.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Motyle

Ocena:
Autor:
Data:
„Kolorowanie to także sztuka, która na dodatek uczy cierpliwości.” str. 5

Przedstawiam Wam kolejną kolorowankę dla dorosłych, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Vesper. Tym razem jest to kolorowanka, która w całości należy do wydawnictwa, toteż jest to jej pierwsze wydanie. Autorem rycin jest Robert M. Jurga polski grafik i ilustrator, natomiast opisami zajął się specjalista lepidopterolog Mariusz Mleczak ...

Kolorowanka Motyle podobnie jak inne kolorowanki tego wydawnictwa jest bardzo starannie wykonana. Widać, że ludzie którzy nad tym pracują czytają uwagi recenzentów i się do nich stosują. Tematem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są motyle, przede wszystkim motyle dzienne, jednak autor postanowił przedstawić także pojedyncze motyle z innych grup, znajdują się również kwiaty, inne rośliny, a także kształty np. kwadraty i chociażby trójkąty.

Zapraszam na całą recenzję: http://nhoryzonty.blogspot.com/2016/02/motyle-kolorowanka-robert-jurga.html#more
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena