Koszyk 0
Opis:
Obserwowanie motyli może przynieść wiele radości, stanowią one bowiem źródło oszałamiających wzorów, kształtów i barw, a ilustracje zawarte w niniejszej książce do kolorowania przybliżają ich różnorodność i piękno. Subtelne, klasyczne przyrodnicze ryciny przedstawiają motyle w ich naturalnym środowisku, a na sąsiednich stronach znajdziesz pełnowymiarowe szkice ... które tylko czekają na wypełnienie kolorami. Motyle to niezwykle ruchliwe owady, trudne do namalowania z natury, ale dzięki tej książce zyskujesz czas potrzebny, by zbadać je szczegółowo i odwzorować ich niepowtarzalne ubarwienie. Mamy nadzieję, że dzięki tej książce zyskasz wiele godzin wspaniałej rozrywki, jaką jest kolorowanie! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Vesper
 • miękka
Mniej Więcej
 • .
 • 2015
 • 1
 • 96
 • 280
 • 225
 • 978837731-226-1
 • 9788377312261
 • ZD0FX

Recenzje czytelników

Motyle

Ocena:
Autor:
Data:
To jest silniejsze ode mnie... Nic na to nie poradzę, że moda na kolorowanie wciąż trwa. Z każdym miesiącem pojawiają się kolejne i następne nowości w dziale kolorowanek. Jeżeli otrzymuję propozycję zrecenzowania jakiejś, cóż, ochoczo na to przystaję. Bowiem uwielbiam spędzać czas z kredkami w ręku.

Wcześniej miałam przyjemność sięgnąć po Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew, które zostały wydane nakładem Wydawnictwa Vesper ... Dlatego bez większego wahania postanowiłam zaznajomić się z podobnie wydanymi kolorowankami jak Kolorowanka. Motyle oraz Kolorowanka. Ryby. Zdecydowałam je zrecenzować w jednym wpisie, ponieważ niczym się nie różnią od siebie, oprócz oczywiście tematu. Obie kolorowanki są niezwykłym wyzwaniem dla miłośników kolorowania.

„Motyle siadają w bezruchu tylko na chwilę, więc jest niemal niemożliwe wykonanie perfekcyjnie odwzorowanego rysunku. Kolorowanki są zatem idealnym, gdy czas nie gra roli i można dokładnie przeanalizować kształty oraz barwy motyli.” str. 3 „Motyle”

W obu książkach znajdują się po 44 ilustracje różnych ryb i motyli do samodzielnego pokolorowania oraz drugie tyle, które służą nam przykładem. Na pierwszych stronach został umiejscowiony ilustrowany spis treści, gdzie pod każdym zdjęciem umieszczona została łacińska nazwa danego motyla oraz ryby (w przypadku ryb w większości zostały one przetłumaczone na język polski).

„Świat obfituje w ryby. Tylko niewielki ich procent możemy zobaczyć na własne oczy, na przykład odwiedzając zoo lub śledząc programy przyrodnicze w telewizji. Mamy też szanse zobaczyć parę z nich na stronach tej książki.” str. 3 „Ryby”

W dalszej części książek…
Po lewej stronie zostały umieszczone gotowe szkice z Biblioteki przyrodnika autorstwa Williama Jardine’a. (cenionego szkockiego badacza), na wzór których powinniśmy pokolorować czyste rysunki. Natomiast po prawej stronie kontur do kolorowania, jednakże nie jest on czystym odzwierciedleniem tego, co znajduje się na podanym przykładzie, ponieważ niektóre detale zostały usunięte, można je samemu dorysować, ale niekoniecznie. Gotowe obrazki znajdują się na żółtym tle, jednak szkic do pokolorowania jest na białym, które użytkownik powinien uzupełnić, aby tym samym wzbogacić końcowy efekt. Ryby oraz motyle zostały przedstawione w swoich naturalnych środowiskach, przez co dodatkowo do pokolorowania zostają rośliny, trawy oraz wody, skały, piaski itd. dzięki czemu kolorowanki stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Pod kątem technicznym…
Oprawa graficzna jest miękka, ale ładnie wydana. Kolorowanki zostały wydrukowane na papierze o wysokiej gramaturze, dzięki czemu nawet jeśli mocniej dociśniecie kredki nie przebiją one koloru na drugą stronę. Nie próbowałam kolorować mazakami, czy cienkopisami ponieważ nie posiadam odpowiedniej liczby barw, jednak wydaje mi się, że śmiało można sięgnąć po nie i raczej nie powinny przenikać. Książki są szyte, jednakże bardzo dobrze się rozkładają, a same rysunki nie zachodzą na szew, bowiem stanowią centralną część kartki, przez co można dokładnie pokolorować żądany szkic.

W obu przypadkach zostało narzucone jak powinniśmy kolorować dane szkice, ale jest to w pełni uzasadnione. Bowiem ukazane motyle i ryby, żyją w naturalnych środowiskach, dlatego autor postanowił podać prawdziwe odzwierciedlenie danego owada bądź ryby. Jednakże, jak wspominałam wcześniej przy recenzowaniu Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew nikt Was nie zmusza do tego, aby użyć wskazany kolor. Macie się przy tym dobrze bawić ot co.

Bardzo lubię kolorować, jednak muszę przyznać, że jest, to zadanie dosyć czasochłonne dlatego nie zawsze mogę po kolorowanki sięgnąć. Obie książki są godne polecenia i mogą stanowić swego rodzaju urozmaicenie od kolorowanek, które posiadają mnóstwo drobnych detali. Można miło spędzić z nimi czas, a dodatkowo nauczyć się czegoś dodatkowego. Zapewniam Was, że nie pożałujecie jeżeli zdecydujecie się na kupno owych kolorowanek. Teraz zbliżają się święta, dlatego mogą one stanowić idealny pomysł na prezent. Naprawdę piękne są te ryciny. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Motyle. Kolorowanka

Ocena:
Autor:
Data:
Wydawnictwo Vesper wydaje kolorowanki, które dotyczą m.in. natury. Wśród ich zbiorów znajdziemy kwiaty czy ryby. Wydali także Motyle, które zawierają tradycyjnie ponad czterdzieści plansz do kolorowania.
Wydawnictwo kolejny raz postawiło na podział – z lewej mamy rycinę oryginalną, z prawej reprodukcję do kolorowania. W ilustracjach usunięto tło oraz cieniowanie, mamy puste wzory, które możemy dowolnie zagospodarować.
Ilustracje zaczerpnięto z Biblioteki przyrodnika sir Williama Jardine’a ... Linoryty wykonał William Lizars. Motyle uchwycone w ich naturalnym środowisku, na tle przyrody. Kolory są przytłumione, lekko żółtawe odcienie sprawiają, że kolorowanka nabiera charakteru. Można poczuć się jak przy przeglądaniu encyklopedii z XIX wieku. Tło jest jedynie zarysowane, nie odciąga wzroku od głównego tematu – motyli. Oryginały mogą posłużyć jako inspiracja.
Na początku książki znajdziemy spis treści. Czterdzieści cztery ryciny podpisano, podając łacińskie nazwy. Ponieważ na niektórych obrazkach znajdują się motyle z różnych gatunków, wyróżniono je cyframi, by czytelnik mógł je rozróżnić.
Wzory do kolorowania są piękne. Niektóre motyle są wielkie, inne nieco mniejsze. Pojawiają się w różnych pozach, są też larwy. Mają mniejsze i większe części do pokolorowania. Ilustracje są dość szczegółowe, uwzględniają fragmenty wyglądu motyli.
Podoba mi się, że temat kolorowanki jest spójny. Umieszczono tu kilkanaście różnych gatunków motyli. Są dość różnorodnie pokazane – niektóre to małe owady, inne są wielkie. Nie można powiedzieć, że są jednakowe. To kolorowanka, w której znajdziemy kilkanaście różnych ujęć tematu głównego.
Moim zdaniem sięganie po dawne pozycje i wyciąganie z nich ilustracji do kolorowanek jest strzałem w dziesiątkę. Ta seria od wydawnictwa Vesper jest naprawdę zachwycająca, bardzo klimatyczna i unikalna. Jej wykonanie także jest na bardzo wysokim poziomie – grube kartki, opisane wzory, pozostawienie dowolności kolorującym w wypełnianiu ilustracji sprawiają, że z przyjemnością sięgam po te tomy.
Przyznam, że kolorowanka Motyle jest moją ulubioną. Wzory są piękne, mają różne wielkości, co pozwala mi wybrać na co mam ochotę. Spodoba się osobom, które lubią mniej lub bardziej skomplikowane ilustracje. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sam temat jest zachwycający i pomysłowy, podoba mi się, że motyle dostały swój osobny tom.
Zachęcam do zaopatrzenia się w tę kolorowankę. Pozwoli ona stworzyć piękne obrazki, przy których będziecie się świetnie bawić. Poza tym kolorowanki odprężają i odrywają nas od spraw codziennych. Możliwości na kolorowanie jest bardzo wiele, wystarczy użyć wyobraźni. Polecam Motyle – w naturze są bardzo barwne, na papierze też mogą być!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena