Koszyk 0
Opis:
Zielony irokez i fantazyjne kapelusze o dużych rondach na tyle wyróżniają się z przeciętnego świata, że nieoczekiwanie mają ze sobą wiele wspólnego. Tak jak dziesięcioletni Kuba ze starszą panią Teodorą: oboje są samotni, pełni fantazji i oboje przed czymś uciekają, wzajemnie się wspierając. fragm. z recenzji Małgorzaty Kąkiel, Instytut Książki
Mniej Więcej
  • Ewa Przybylska
  • 2012
  • 1
  • 140
  • 195
  • 125
  • 97883-62955-497
  • 9788362955497
  • ZARXH
  • 14-16 lat

Recenzje czytelników

Most nad przepaścią

Ocena:
Autor:
Data:
Zbuntowany nastolatek z irokezem na głowie oraz ekscentryczna starsza pani, fanka kotów i kolorowych kapeluszy na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego. Łączy ich jednak więcej niż mogłoby się z początku wydawać.

Kuba to chłopiec którego los nie oszczędza, był między innymi świadkiem próby samobójczej swej matki, później trafił pod opiekę nieznanej mu babki, którą zwykł nazywać Rzekomą. W końcu pojawiła się w jego życiu znikąd, przez co teoretycznie nic dla niego nie znaczy ... Codzienność Kuby przepełniona jest smutkiem połączonym z goryczą, odstaje on od otaczającego świata i sam się na niego zamyka, przez co czuje się wyobcowany. Jest jednak w jego życiu ktoś, kto nadaje mu sens i wypełnia nieznośne poczucie pustki. Teodora, to starsza pani, równie samotna co chłopak i równie pełna fantazji, co jego zielony irokez. Pomimo oczywistych różnic, które ich dzielą, dają sobie coś, czego nie otrzymali od innych - wsparcie, zrozumienie i przyjaźń. Pewnego dnia jednak Teodora znika bez słowa, a zrozpaczony Kuba rozpoczyna poszukiwanie swej bratniej duszy.

Most nad Missisipi należy do lektur, o których się nie zapomina, pomimo oczywistego sensacyjnego wątku, jakim jest zaginięcie Teodory, opowieść ta nosi znamiona traktatu filozoficznego. Jest to przede wszystkim historia o przyjaźni, rodzinnych dramatach, poświęceniu, oddaniu i dojrzewaniu. Kuba pomimo młodego wieku wykazuje się ogromną dojrzałością i wrażliwością. Cała historia dodatkowo oprawiona jest mistrzowskim językiem autorki, która formułuje swoje zdania tak, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Książka pomimo że krótka, to szybko wgniata w fotel. Koniecznie trzeba ją przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena