Koszyk 0
Opis:
Nawet śmierć potrzebuje wakacji - a na Świecie Dysku, jedynej Płaskie Ziemi we wszystkich wszechświatach, uświadamia sobie ona, że tylko jedno może dać jej chwilę wytchnienia : terminator. Dlatego wybiera więc sobie Morta - chłopca gorliwie pragnącego zdobyć wiedzę, której stanowczo posiadać nie powinien. Wprawdzie Mort szybko opanowuje tajniki przechodzenia przez ściany, jednak nauka obiektywizmu to całkiem inna sprawa. Zwłaszcza kiedy życie, po które został wysłany, należy do pięknej ... młodej księżniczki. W związku ze zmianą biegu losu rzeczywistość chwieje się w posadach. A że Śmierć wyruszył w podróż, by poznać rozkosze śmiertelnych, to właśnie Mort, z pomocą niezbyt kompletnego maga imieniem Cutwell oraz adoptowanej i pełnej entuzjazmu córki Śmierci, musi naprawić przyszły tor historii - zanim Dysk się przekręci... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Terry Pratchett
  • 2011
  • 232
  • 205
  • 140
  • 978-83-7648-834-9
  • 9788376488349
  • ZA8FE

Recenzje czytelników

Nawet Śmierć ma kilka twarzy...

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejna część z serii "Świat Dysku" Terrego Pratchetta jest inna niż pozostałw książki. Dlaczego jest taka wyjątkowa? Mianowicie opisuje coś co jest nieuniknione, coś nad czym każdy się zastanawiał i zabierze każdego z nas- ŚMIERĆ!
Terry Pratchett w swój humorystyczny sposób opisuje postać Śmierci i jej "pracy". Mamy okazję przekonać się co Śmierć "czuje" (o ile w ogóle coś czuje), czy jest sprawiedliwa, a nawet jak się odżywia :). Sęk w tym ... że Pan przechodzi pewien kryzys, ma tak zwane wypalenie zawodowe. Pragnie długich wakacji i skosztować rozkoszy śmiertelników. Ale czy to będzie takie łatwe? Na swego następcę wybiera człowieka o imieniu Mort, który łapczywie pragnie pogłębiać wiedzę, która niekoniecznie powinien otrzymywać. Będzie to Jego pierwsza praca i przekonamy się jakie będą konsekwencje Jego działań. Obiektywizm i utrzymanie porządku wszechświata przez Morta okaże się twardym orzechem do zgryzienia. Czy Śmierć połamie swoje zęby przez Jego posunięcia?
Gorąco polecam tę książkę, gdyż pokazuje Śmierć z innej perspektywy i jak się okazuje, nie jest taka straszna jak to sobie wyobrażamy. W tym przypadku gwarantuje na pewno specyficzne poczucie humoru:). Odnosi się wrażenie, że postać Śmierci można upodobnić do współczesnych ludzi, ponieważ dorośli w pogoni za karierą bardzo szybko się wypalają zawodowo i często są tego gorzkie konsekwencje. Książka "Mort" nie jednokrotnie rozbawia do łez, ale również daje do myślenia nad pewnymi aspektami życia, jakimi?- Musicie przekonać się sami i sięgnąć po "Morta". Pozdrawiam, Katarzyna S.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

O śmierci w sposób zabawny

Ocena:
Autor:
Data:
"Mort" to doskonała pozycja dla każdego kto chce oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w bajkowy świat fantazji. Terry Pratchet swoim humorem i sprawnym piórem kreuje świat, którego nie da się zapomnieć. Książka posiada interesującą fabułę a czyta się ją z przyjemnością i lekkością. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena