Koszyk 0
Opis:
Fascynująca podróż i relacja Elżbiety Sęczykowskiej w poszukiwaniu tego co zagubione, a jednak wciąż tak żywe w Mongolii. Miejscu gdzie czas się zatrzymał, a mongolscy koczownicy żyją jak przed wiekami w pełnej harmonii z naturą wędrując niezmiennie od wieków wraz ze swoimi zwierzętami przez bezdroża stepów, tundry i tajgi. Prawdziwymi skarbami Mongolii, prócz pię ... knej i niczym nieskalanej przyrody, krystalicznych wód i powietrza, jest niezwykle ciekawa historia, pielęgnowana pamięć przodków i bogata kultura, która poprowadziła autorkę ku miejscom dawnych wierzeń, tradycji i obyczaju. Uczestniczyła w szamańskich ceremoniach, magicznych obrzędach, a także w prostym i zarazem pięknym życiu koczowniczego ludu Caatanów, hodowców reniferów. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Elżbieta Sęczykowska
  • 2016
  • 450
  • *, 9788375966275
  • 9788375966275
  • ZDC16

Recenzje czytelników

"MONGOLIA. W POSZUKIWANIU SZAMANÓW" ELŻBIETA SĘCZYKOWSKA

Ocena:
Data:
Zwolennikom literatury o tematyce mongolskiej polecam książkę Elżbiety Sęczykowskiej "Mongolia. W poszukiwaniu szamanów". Rzetelne opisy ciekawej mongolskiej kultury przeplatają się z barwnymi opisami przyrody. Jeżeli ktoś ma ochotę pójść śladami mongolskich koczowników, uczestniczyć w szamańskich ceremoniach oraz magicznych obrzędach, a także w prostym życiu legendarnego ludu Caatanów - koczowniczego ludu hodującego renifery to tylko z książką Sęczykowskiej ...

Prawdziwy skarb to nie złoto, diamenty, biżuteria. Prawdziwym skarbem jest nieskalana przyroda, wody i powietrze. Taka właśnie jest Mongolia. Żyje się tu tak jak przed wiekami - w harmonii z naturą. Autorka zabiera nas w fascynującą podróż w miejsca, gdzie czas się zatrzymał. Bogata mongolska kultura poprowadziła autorkę do miejsc ciekawych, jednocześnie zapomnianych i nieodkrytych, uczestniczyła ona w szamańskich ceremoniach, wędrowała przez bezdroża stepu, tundry, tajgi.

W tej książce znajdziemy wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć o Mongolii. Autorka szczegółowo opisuje swoje plany odnośnie podróży, co daje odczucie, jakbyśmy tam byli razem z nią. To co widzi - opisuje, okraszając to wszystko stosownymi informacjami, które posiada oraz barwnymi fotografiami, których w książce jest naprawdę sporo.

Sęczykowska pokazuje to, co jest warte zobaczenia i jaka wiadomość może się nam przydać, gdy tam będziemy - na przykład legendarny Hotel Ulaan Bator, w którym się zatrzymała. W przeszłości zatrzymywali się w nim ponoć szpiedzy, dyplomaci, obieżyświaty itp. Można się w nim odprężyć w podróży po Tybecie czy Chinach. Jest to jedyne miejsce w mieście, gdzie można zjeść w miarę przyzwoity posiłek, dlatego większość gości przychodzi tu w porze lunchu.

Ludzie w Mongolii wiodą proste życie, nie posiadają luksusów, nie są obciążeni cywilizacją przez co ich świat jest piękniejszy, gdyż jest naturalny, pierwotny. Spotkamy się tu z barwnymi opisami przyrody, stepów Mongolii. Występuje tam duża intensywność koloru. Jest tu bardziej wyrazisty niż gdziekolwiek indziej rytm życia, wyznaczany przez następujące po sobie pory roku. Wspaniale ukazany jest autentyczne życie ludzi, którzy nie mają ani telefonów, komputerów a mimo to nie mają przeszkód w szybkiej komunikacji między sobą czy to w codziennych sytuacjach, czy tych dotyczących zagrożenia.

Książka Elżbiety Sęczykowskiej zabiera czytelnika w podróż, która jest wspaniałym doświadczeniem. Ma się wrażenie, że jest się tam, w Mongolii razem z autorką. Jest to wspaniały reportaż, który znajdzie uznanie w oczach każdego miłośnika podróży czy pasjonata tego konkretnego regionu. Książkę czyta się z zapartym tchem, idąc śladami które zostawia nam autorka. Oglądane po drodze zdjęcia z wyprawy dodają walorów książce sprawiając, że ma się ochotę odwiedzić ten piękny kawałek świata.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Fajna

Ocena:
Autor:
Data:
Ta książka jest naprawdę świetna, bardzo ciekawa i wciągająca. Brakuje mi w niej jedynie takiej lekkości i odrobiny luzu. Cała reszta jest po prostu znakomita. Dowiemy się z niej mnóstwa ciekawych rzeczy oraz dzięki dołączonym zdjęciom zobaczymy jak to wszystko o czym czytamy wygląda. Książka ta jest bogato ilustrowana, co według mnie jest ogromnym plusem. Jest również pięknie wydana. Podsumowując - warto po nią sięgnąć. Jeśli zatem chcecie poznać Mongolię od podszewki - polecam. Jestem pewna ... że się nie zawiedziecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena