Koszyk 0
Opis:
Henry Ford w swojej autobiografii jest stanowczy, bezkompromisowy, trzyma się faktów: O ludziach bez wyobraźni... Na świecie można się spotkać z dwoma pokrojami ludzi niemądrych. Jednym jest milioner, wyobrażający sobie, że gromadząc pieniądze, skupia w swym ręku prawdziwą władzę, a drugim reformator, bez grosza, wierzący, że gdy tylko uda mu się odebrać pieniądze jednej klasie, by dać drugiej, uleczy wszystkie bolączki świata. I jeden, i drugi osadzeni są na fałszywym tropie ... Mogliby równie dobrze wykupić wszystkie szachy i domina świata, łudząc się, że przez to skupują niebywałą umiejętność tych gier. O biznesie... Myślano dotychczas, że biznes istnieje wyłącznie dla zysku. Tymczasem prawdą jest, że biznes istnieje dla świadczenia usług. Biznes jest zawodem i jako taki musi mieć uznaną etykę zawodową, której naruszenie poniża człowieka. Biznesowi potrzeba więcej ducha zawodowego, dążącego do zawodowej uczciwości wynikającej nie z konieczności, lecz z osobistej godności. O Tobie... Nie bój się przyszłości, a nie czcij przeszłości! Ten, kto boi się przyszłości, potencjalnego niepowodzenia, sam ogranicza swoją działalność. Niepowodzenie jest tylko sposobnością do inteligentniejszego rozpoczynania na nowo. Nie ma wstydu w uczciwym niepowodzeniu; wstydem jest bać się niepowodzenia. To, co minęło, jest użyteczne tylko o tyle, o ile wskazuje drogi i sposoby postępu. O faktach... Każdy człowiek spacerujący po ulicy Bagley 58 w Detroit późną nocą 4 czerwca 1896 roku był świadkiem dziwnej sceny: Henry Ford z siekierą w ręku rozbijał ścianę z cegieł swego wynajętego garażu. Właśnie odpalił swój nowy, zasilany paliwem samochód, ale ten okazał się zbyt duży, aby przejechać przez drzwi. Ford wielokrotnie opowiadał historię tej krótkiej przejażdżki w deszczu przez Grand River Avenue do Washington Boulevard. Zawsze dodawał, że stworzenie swego "czterocykla" zajęło mu 7 lat. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Henry Ford
  • 2006
  • 0
  • 336
  • 224
  • 152
  • *, 97883-922561-82
  • 9788392256182
  • N4435

Recenzje czytelników

polecam!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka pokazuje bardzo ciekawe podejście do biznesu i życia Henry Forda. Zdecydowanie warto je poznać i stosować! Gdyby wszystkie firmy były zarządzane jak Ford podczas pierwszych lat funkcjonowania wszystko byłoby łatwiejsze. Jeszcze raz szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Podręcznik ekonomi i życia

Ocena:
Autor:
Data:
Książka ta powinna być obowiązkowym podręcznikiem w każdej szkole biznesu!
Autor przedstawia z jaką pasją, oddaniem i uporem dąży do zrealizowania swojego marzenia, jakim jest skonstruowanie samochodu, na którego byłoby stać każdego przeciętnego, uczciwie pracującego człowieka. W jaki sposób Henry Ford tego dokonał? Przede wszystkim odrzucił starania o sprzedawanie samochodów po najwyższej możliwej cenie. Zamiast tego, oparł cenę o koszt produkcji. Uznał ... że jeżeli jego fabryki będą bardziej skuteczne, to będzie mógł sprzedawać więcej samochodów po niższych cenach. Ford odkrył, że profity osiągnie ze sprzedaży większej ilości produktu po niższej cenie, niż ze sprzedaży mniejszej ilości po cenie wyższej. I tak cena Forda T w roku wynosiła 950$, a dziesięć lat później już tylko 355$.
Większa produkcja przełożyła się na znaczny wzrost zatrudnienia, co w połączeniu z bardzo dobrym wynagrodzeniem wśród zwykłych robotników, przełożyło się na zrealizowanie swojego „American Dream” wśród wielu imigrantów napływających do Ameryki.
Henry Ford wśród swoich robotników szczególnie cenił Polaków, których ocenił jako najbardziej pomysłowych i mających ogromny wpływ na rozwój jego przedsiębiorstwa – Ford Motor Company.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena