Koszyk 0
Opis:
Laura urodziła się z czterokończynowym niedowładem na skutek dziecięcego porażenia mózgowego. Od pierwszych dni życia była poddawana intensywnej rehabilitacji, z której będzie korzystała już zawsze. Dzisiaj bohaterka Moich pór roku jest bardziej samodzielna od wielu swoich pełnosprawnych rówieśników, którzy łatwiej radzą sobie z pokonaniem schodów niż z innymi problemami. W opowieści o swoim życiu Laura pokazuje nam, że warto walczyć o siebie i swoje marzenia. Kiedy zdjęto mi gips ... zobaczyłam inne stopy, inaczej ustawione, zobaczyłam pierwszy raz czubki własnych palców i przeżyłam szok. Tego samego dnia poprosiłam Mamę, żeby włożyła mi nowe, brązowe spodenki dresowe i szare, sznurowane buciki, które długo czekały na tę chwilę. Dobrze pamiętam, że sama wstałam z dużego, inwalidzkiego wózka i samodzielnie zrobiłam kilka kroków w korytarzu Dziecięcego Szpitala w BuskuZdroju. Płakał cały personel. Płakała moja Mama. Ja chyba nie. Pamiętam tylko to uczucie, że stało się coś ważnego... chodziłam wreszcie na całych stopach, choć moim krokom długo jeszcze brakowało pewności. Czekała mnie teraz długa rehabilitacja. fragment książki. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Esprit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Laura Izabela Jurga
 • 2014
 • 1
 • 244
 • 201
 • 131
 • 978-83-63621-89-6
 • 9788363621896
 • ZBH3U

Recenzje czytelników

Barwy życia...

Ocena:
Autor:
Data:
Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Esprit za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Życie z przewlekłą chorobą, która dodatkowo ogranicza sprawność fizyczną zdecydowanie nie należy do łatwych. Autorka niniejszej publikacji doskonale o tym wie, gdyż urodziła się z niedowładem czterokończynowym.

W swojej książce Pani Laura opisuje swoje codzienne zmagania z trudnościami wynikającym z niepełnosprawności. Otwarcie pisze o wielu kryzysowych momentach ... które stały się udziałem jej samej oraz jej najbliższych…

Nie jest to jednak smutna i skłaniająca do litowania się nad osobami niepełnosprawnymi opowieść. Wręcz przeciwnie – jest to historia o wytrwałości, spełnianiu swoich marzeń oraz realizacji wytyczonych celów.

Mowa jest tutaj również o wielu przyjaźniach i wartościowych ludziach, którzy są wsparciem w każdej sytuacji. Nie sposób pominąć także nieustającej miłości do Włoch z ich kulturą i obyczajowością.
Autorka jest niesamowitym wręcz wulkanem energii oraz zaraźliwego optymizmu, choć jak każdy z nas miewa również chwile słabości i zwątpienia.

Atutem książki jest bez wątpienia otwartość i szczerość z jakimi Pani Laura pisze o swoim życiu, a także sytuacji osób niepełnosprawnych w naszym kraju, która pozostawia wiele do życzenia… W książce zostały poruszone również kwestie rozwiązań systemowych, których wprowadzenie znacznie ułatwiłoby codzienne funkcjonowanie zarówno samych chorych jak też ich rodzin…

Gorąco polecam lekturę tej książki, której tematyka ze względów osobistych jest mi bardzo bliska…
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wzruszająca

Ocena:
Autor:
Data:
Książkę Laury przeczytałam z uśmiechem i wzruszeniem. Lektura pozwoliła mi się wyciszyć i zastanowić nad własnym życiem. Podziwiam niezłomny charakter narratorki i wewnętrzną siłę, która pcha ją do przodu oraz każe stawiać sobie nowe wyzwania. Autorka zasiała w moim sercu ziarenka nadziei i optymizmu, które były mi teraz tak bardzo potrzebne, a swoim życiem udowodniła, że marzenia faktycznie się spełniają. „Moje pory roku” to piękna i wartościowa książka którą powinni przeczytać wszyscy ... a już w szczególności ci, którzy zwątpili w szczęśliwe zakończenia, w siebie, Boga i drugiego człowieka. Gwarantuję, że historia Laury nie pozostawi nikogo obojętnym. Ze swej strony chciałabym powiedzieć autorce tylko jedno – dziękuję!

Więcej na http://all-you-need-is-book.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

Zostaną nagrodzone najciekawsze wypowiedzi świąteczne w formie polecenia książki na prezent połączonego ze wspomnieniem świąt dzieciństwa, refleksją, dedykacją.