Koszyk 0
Opis:
Piszę pierwszą w życiu scenę łóżkową i popełniam klasyczny błąd debiutanta zamiast natychmiast przystąpić do rzeczy, zamiast od razu zacząć rozstępujące się niczym obłok ciało Najpiękniejszej Kobiety Świata opisywać, wchodzę w zawiłe wstępy i dygresje. Ale jak się miało w łóżku Najpiękniejszą Kobietę Świata, to człowiek się czuje tak wzmocniony intelektualnie, że zdaje mu się: ma prawo do formułowania tez fundamentalnych. Ma prawo do stawiania i do rozstrzygania kwestii kluczowych ... Stawiam zatem (i zaraz rozstrzygnę) następującą kwestię kluczową: Co mianowicie w seksie jest kwestią kluczową? (fragment książki) Jerzy Pilch (ur. 1952), prozaik, publicysta. Laureat nagrody Fundacji Kościelskich (1989) oraz nagrody literackiej NIKE (2001). Wśród jego książek są m. in.: Wyznania twórcy pokątnej literatury erotycznej, Spis cudzołożnic, Rozpacz z powodu utraty furmanki, Inne rozkosze, Tysiąc spokojnych miast, Bezpowrotnie utracona leworęczność, Pod Mocnym Aniołem, Miasto utrapienia, Narty Ojca Świętego, Pociąg do życia wiecznego, Marsz Polonia, Sobowtór zięcia Tołstoja. Dziennik, Wiele demonów, Drugi dziennik. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jerzy Pilch
  • 2014
  • 384
  • 200
  • 125
  • 978-837943719-1
  • 9788379437191
  • ZBNFN

Recenzje czytelników

Podróż po wspomnieniach

Ocena:
Autor:
Data:
Zbiór opowiadań Pilcha to wejście do męskiego świata. Moje pierwsze samobójstwo punkt widzenia mężczyzn, ale i nawiązuje do rodzinnych historii, które szczególnie utkwiły w pamięci narratora.

Moje pierwsze samobójstwo to zbiór dziesięciu opowiadań Jerzego Pilcha. Mimo że główny wątek każdego szkicu jest inny, wspólna pozostaje postać pierwszoplanowego narratora, którym jest mężczyzna w średnim wieku. Czytelnik odbywa więc wraz z bohaterem podróż po męskim świecie ... w którym istotną rolę odgrywają kobiety i uczucia do nich, gdzie wspomina się dzieciństwo i młodość, w tym dawnych znajomych. Nakreślone zostają również postacie z najbliższej rodziny mężczyzny oraz znajomi, wśród których się wychował.

Tytuł zbioru mógłby wskazywać na poważny charakter publikacji, ale nie należy się zrażać. Poważnie będzie, ale tylko miejscami. W książce nie zabraknie zabawnych momentów, które wywołają uśmieszek na twarzy czytelnika (do takich można zaliczyć choćby finał tytułowego opowiadania czy otwierającej zbiór Najpiękniejszej kobiety świata). Te opowiadania niejednokrotnie za to przeniosą nas do miejsc, w których będziemy mogli poznać bliżej kulturę ewangelistów (takiego bowiem wyznania jest nasz główny bohater), ale nie tylko. W książce zostanie ujawniona uniwersalna prawda o człowieku, o jego zachowaniu, o tym, co wpływa na jego życie i decyzje. Niewątpliwie jest to zbiór, z którego można wyciągnąć wiele aforyzmów. No i wszystkie panie będą mogły przez chwilę oczami mężczyzny spojrzeć na relacje damsko-męskie, które w tej lekturze pojawiają się nader często.

Uważam, że Moje pierwsze samobójstwo to bardzo ciekawa lektura. Czyta się ją przyjemnie, wiele można z niej wynieść. Godna polecenia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena