Koszyk 0
Opis:
Kolekcjonerskie wydanie tekstów Janusza L. Wiśniewskiego.  Prawdziwa uczta dla miłośników opowiadań jednego z najpopularniejszych pisarzy w Polsce – i za granicą. „Moje historie prawdziwe” to kilkaset stron opowieści, które od lat zachwycają czytelników. Bawią, skłaniają do refleksji, zaspokajają głębokie pragnienia, na długo pozostają w pamięci ... Tom zawiera wszystkie teksty pisarza wydawane wcześniej w dziewięciu osobnych zbiorach. To świetna wiadomość dla fanów Janusza L. Wiśniewskiego, ale też kusząca propozycja dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać twórczości jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy. Opowiadania w kolekcjonerskim wydaniu ułożone są tematycznie: coś dla siebie znajdzie tu ONA, ON, wreszcie ONI. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Janusz Leon Wiśniewski
  • 2015
  • 560
  • 215
  • 147
  • *, 9788308055076
  • 9788308055076
  • ZCGXW

Recenzje czytelników

Genialny zbiór. Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Moje historie prawdziwe, to jedna z tych książek, które leżą obok łóżka, które podczytuję fragmentami co kilka dni, którymi chcę, jak najdłużej się rozkoszować. Właśnie skończyłam. Lekturę rozpoczęłam kilka tygodni temu. Jak jednak wspomniałam, zbiór tekstów Wiśniewskiego czytałam z przerwami, w odcinkach (jak ja to nazywam). Poza chęcią jak najdłuższego pozostawania w wykreowanym przez pisarza świecie ... powolne czytanie opowiadań Wiśniewskiego wymusza także ładunek emocjonalny jaki jest zawarty w każdym z nich. Moje historie prawdziwe to kolekcjonerskie wydanie opowiadań Wiśniewskiego. Tom spory, bo liczący 560 stron. Jednak objętości tekstu nie odczuwa się. Całość jest bowiem (jak to u Wiśniewskiego) po mistrzowsku napisana, uchwycone są palety uczuć, niuansów, ludzkich egzystencji. Teksty zawarte w tym zbiorze podzielone są tematycznie na trzy działy: on, ona i oni, opisują różne stany emocjonalne i przybliżają nam istotę życia każdego człowieka, istotę kontaktów jego i jej. Eseje, opowiadania nie są zbyt lubianą w Polsce formą literacką. Wielką sztuką jest zawrzeć wiele w tak niewielkiej ilości słów. Wiśniewskiemu udało się to po mistrzowsku. Każdym z tekstów udowadnia, że nie bez kozery jest uważany za jednego z najlepszych polskich współczesnych pisarzy. Jest także doskonałym słuchaczem, który potrafi niejako wniknąć w duszę drugiego człowieka, wczuć się w jego sytuację, odbiera najdelikatniejsze sygnały. Te cechy w połączeniu ze świetnym piórem dały sporą ilość doskonałych tekstów. Teksty te są delikatne, ale rzeczywiste, realne, potrafią zawładnąć czytelnikiem na długo. Po skończeniu lektury każdego tekstu, jeszcze przez jakiś czas myślałam o nim, zostawał on w mojej głowie, czułam, jakby nie chciał odejść. Z niektórymi bohaterami utożsamiałam się, niektórzy byli znajomi aż do bólu. Mocne. To wielki dar tak pisać. Wiśniewski ten talent bez wątpienia posiada.Co jeszcze cenię u autora? A to, że pozwala, ba zmusza czytelnika do myślenia, do własnej interpretacji zakończenia tekstu, a często i jego całości. Na własny użytek określam to prozą inteligentną:) w przeciwieństwie do tej ala amerykańskie czytadła.
Moje historie prawdziwe to doskonały zbiór i zgodnie z tym co w zapowiedziach pisze wydawca - prawdziwa gratka dla czytelnika.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Moje historie prawdziwe

Ocena:
Autor:
Data:
Za każdym razem, gdy spotykam autora, czy to na spotkaniach autorskich, czy targach książki, wychodzę z nich z wielkim uśmiechem. Janusz Leon Wiśniewski poświęca chwilkę każdemu czytelnikowi, z każdym zamieni słówko. Tu rzuci jakiś żarcik, zaraz podyskutuje na temat swoich książek. Oj uwielbiam te spotkania. Tym razem w moje ręce trafiła kolejna pozycja autora. Zbiór opowieści. Nie powiem działo się, o czym poniżej.

„Moje historie prawdziwe” to pokaźnych rozmiarów pozycja ... która zawiera specjalnie wszystkie opowiadania Janusza Leona Wiśniewskiego, jakie znalazły się w poprzednich zbiorach. Opowiadania zostały podzielone tematycznie, są takie, które przeznaczono dla Niej, dla Niego i dla Nich. Nikt nie poczuje się dotknięty, że go pominięto.

Na uwagę zasługuje język autora, jest on niesamowicie uwodzicielski. Podziwiam pisarza, że potrafi tak pięknie mówić o kobietach, uczuciach i wszechobecnej fizyczności. Opisy są napisane sprawnie, zgrabnie i chociaż pojawia się wiele naukowych określeń nie umniejsza to ich randze. Nie powiem zdarzały się fragmenty, których nie rozumiałam, jednak to jakoś specjalnie mi nie przeszkadzało. Autor posiadł niesamowity dar właściwego postrzegania rzeczywistości. Zauważa, że ludziom w dzisiejszych czasach brakuje ciepła i miłości. Czytając opowiadania byłam pod wrażeniem tego, jak mężczyzna potrafi oddać uczucia i emocje, z jakimi boryka się kobieta. Pokazuje, że ludzie dążą do tego, co uszczęśliwi ich tylko na moment. Niektóre opowiadania, mają w sobie mnóstwo rozpaczy i bólu. Wielu bohaterów ma serca przepełnione smutkiem. Chociaż bardzo często osiągają sukcesy zawodowe, nie umieją poukładać relacji z innymi osobami.

Wiśniewski potrafi zobrazować to, co skrywają w sobie ludzie. Niekiedy tak różni, jednak każdy z nich pragnie chwili bliskości i miłości. Już dawno żadne opowiadania nie zrobiły na mnie tak wielkiego wrażenia. Książka urzeka, ujmuje i pochłania bez reszty. Myślę, że nie raz sięgnę po nie, aby na nowo spotkać się z twórczością pisarza, którego ja osobiście uwielbiam i cenie.

Książkę Janusza Leona Wiśniewskiego nie muszę polecać wielbicielom jego twórczości, bo pewnie wszyscy ją już posiadają. Jednak tym niezdecydowanym muszę powiedzieć, że warto. Piękny język, ciekawi bohaterowie i historie to tylko pikuś w porównaniu z tym, co na nas czeka. Pozycja zawiera w sobie wszystko co potrzebne począwszy od miłości skończywszy na nienawiści. W każdym opowiadaniu królują emocje. To one są spoiwem każdej historii. Wiśniewski krąży wśród tych uczuć i oddaje ich piękno bądź brzydotę. Autor posiada ogromny talent, potrafi słuchać ludzi i następnie wycisnąć z tych zasłyszanych historii kwintesencje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena