Koszyk 0
Opis:
Płyta kompaktowa z nagraniami muzycznymi. Dla fanów jest polskim Tomem Waitsem, choć jemu osobiście zdecydowanie bliższa jest twórczość Włodzimierza Wysockiego. Dyjak jest prawdziwym buntownikiem, który rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty - zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje. Bardzo trudno jest przełożyć emocje towarzyszące występom na żywo na płytę – ... Dyjakowi udaje to się bez trudu, jego interpretacje tekstów o życiu i przeznaczeniu porażają na koncertach, porażać też będą na płycie. Jak sam artysta mówi, znajdą się na niej utwory, które wyśpiewał w różnym czasie i w różnych stanach, takie jak „To ostatnia niedziela”, „Po tamtej stronie”, premierowe „Z ruchu moich ust”, czy jego swoisty hymn „Piosenka w samą porę”. Spis utworów: 1. Dziwna okolica 2. Po tamtej stronie 3. Durna miłość 4. Człowiek (Złota ryba) 5. Jednym szeptem 6. Nie będziesz 7. Golgota 8. Piosenka w samą porę 9. Rebeka 10. To ostatnia niedziela 11. Z ruchu moich ust Czytaj dalej >> << Zwiń
Kategorie:
Mniej Więcej
  • Marek Dyjak
  • 125
  • 140
  • 9788326805257
  • ZCAX1

Recenzje czytelników

Dyjak - Moje Fado

Ocena:
Autor:
Data:
Dzisiaj recenzja muzyczna. Marek Dyjak wydał jakiś czas temu płytę Moje Fado, która przepełniona jest nostalgią, zamyśleniem a także cierpieniem życia. Nie każda chwila w życiu musi być przepełniona optymizmem.

Marek Dyjak przedstawia nam swoje żale i smutki w bardzo dojrzały sposób.


Zacznę od przypomnienia czym jest Fado. Wywodzi się z Portugalii i jest muzycznym gatunkiem pieśni, która ma charakter melancholijny. Traktuje o ojczyźnie i uczuciach ... Wokalista śpiewa w odpowiedniej nostalgicznej tonacji swoje pieśni i przeważnie przygrywają mu dwie gitary.

Marek Dyjak metaforycznie przedstawia nam swoje Fado. W jego wykonaniu to forma wyśpiewania żalu i opisania słuchaczowi co go otacza. Muzyka jazzowa i bluesowa. Ciężka, nastrojowa i przepełniona jego charyzmatycznym głosem.

Czujemy ogromny kocioł myśli jaki plącze się w głowie Dyjaka. W swojej płycie ukazuje emocje jakie mu towarzyszą w różnych aspektach życia. Rytm, kontekst słów i muzyka sprawiają, że gdy śpiewa że był wczorajszy, ja to faktycznie widzę.

Na płycie znajdziecie znane utwory takie jak „Rebeka” (ostatnio Kayah z Transoriental Orchestra ją przerobiła” czy „Ta ostatnia niedziela”.

Słuchając płyty mam wrażenie, że siedzę w starej nadmorskiej knajpce, gdzie przeciskam się przez kłęby dymu papierosowego. Mijam mężczyzn w białych koszulach z cygarami, grających w karty. I zasiadam za barem, by w rytmie Fado Dyjaka przechylić kolejno szklanki z whisky i posłuchać jego smutnej opowieści.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena