Koszyk 0
Opis:
Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie starannie przygotowane i wyczekiwane przez dzieci. Przyjęcie sakramentu Eucharystii to ich pierwszy osobisty krok na drodze wiary. To zaproszenie do życia pod znakiem miłości, jedności i radości. Proponowany przez nas album ma upamiętniać ów niezwykły dzień. Dziecko znajdzie w nim między innymi najważniejsze modlitwy chrześcijańskie oraz propozycje zajęć, które pomogą mu głębiej przeżyć to wielkie Święto.
Mniej Więcej
  • Berta Garcia Sabates
  • 2010
  • 36
  • 245
  • 245
  • 978-83-7516-2-424
  • 9788375162424
  • ZA3IY

Recenzje czytelników

Moja Pierwsza Komunia

Ocena:
Autor:
Data:
Moja Pierwsza Komunia to publikacja skierowana przede wszystkim do dzieci przygotowujących się na przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej. Jak wiadomo jest to wydarzenie bardzo ważne a zarazem bardzo ekscytujące dla dzieci. Czekają na nie przecież tak długo. Równie długo się do niego przygotowują.
Prezentowana książka może pomóc maluchom w tych właśnie przygotowaniach, ale będzie też miłą pamiątką tych szczególnych wydarzeń ... Dzieci przeczytają w niej swoistą relację z przebiegu tego wyjątkowego dnia przystąpienia do Sakramentu Eucharystii. Co ciekawe na końcu znajduje się kilka najważniejszych modlitw oraz pomysłów na przygotowanie zaproszeń, które maluchy będą mogły po wykonaniu rozdać rodzinie, oraz pamiątkowej ramki na zdjęcie.
Tekst jest dla dzieci bardzo zrozumiały. Przyjemnie prezentuje się też kolorowa i nieskomplikowana szata graficzna. Bardzo spodobała się moim dzieciom, które Pierwszą Komunię mają jeszcze przed sobą. Może właśnie dlatego ochoczo wsłuchiwały się gdy im czytałam. Starałam się wyjaśnić im wówczas, korzystając z okazji, istotę tego sakramentu, tak by na przyszłość Pierwszej Komunii nie utożsamiali jedynie z organizacją przyjęcia i przyjmowaniem prezentów. Bo to nie o to chodzi. Spodobała mi się więc bardzo idea powstania prezentowanej książeczki, która może być również wspaniałą pomocą dla rodziców w przekazaniu dzieciom wyjątkowości tego wydarzenia.
Lektura może nie jest zbyt obszerna ale z pewnością zaciekawi dzieci przed komunijne i oswoi je z atmosferą tego szczególnego w ich życiu dnia. Będzie też miłą pamiątką na przyszłość więc rewelacyjnie sprawdzi się też w roli prezentu komunijnego.
Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena