Koszyk 0
Opis:
Książka dla maluchów do pokazywania i opowiadania. Czternaście kolorowych rozkładówek wprowadza dzieci w świat – ten najbliższy i ten bardziej odległy. Każda strona prowokuje do wielu pytań. Jaki jest twój ulubiony kolor? Co wkłada się na stopy? Gdzie jest odkurzacz? Co możemy wypić, a co musimy pogryźć? Kto stoi blisko, a kto daleko? Które zwierzęta mieszkają na wsi, a któ ... re w lesie? Czym można wykopać wielką dziurę?  Kto pracuje w szpitalu? To, na co zwrócicie uwagę, zależy tylko od Was. Wymyślajcie własne pytania, bawcie się i uczcie razem ze swoim dzieckiem. Pozycja obowiązkowa dla najmłodszych odkrywców! Jan Kallwejt (1981) – grafik i ilustrator. Należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Pracował jako grafik w agencjach interaktywnych w Polsce i na świecie. Ma na koncie wiele sukcesów. Zaprojektował ilustracje do programu operowego mediolańskiej La Scali. Publikował prace w „Guardianie”, włoskim wydaniu „Elle”, „BEAST”, „Przekroju”, „Machinie”, „Newsweeku” oraz „Pulsie Biznesu”. Jego ilustracje charakteryzują się lekkim stylem, dużym poczuciem humoru, a jednocześnie szczerym i krytycznym spojrzeniem na otaczający go świat. Obecnie dzieli czas pomiędzy dwa miasta – Barcelonę i Warszawę. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jan Kallwejt
  • 2016
  • 1
  • 28
  • 280
  • 200
  • 9788310-13038-9
  • 9788310130389
  • ZDBMT
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Kreatywnie dla najmłodszych

Ocena:
Data:
Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa to wspaniała książka, zwłaszcza dla maluchów (nawet półrocznych). To, że dziecko nie mówi, nie znaczy, że nie rozumie, dlatego warto budować jego słownik już od najmłodszych lat, a nawet pierwszych miesięcy życia.

Książkę należy pochwalić przede wszystkim za piękne wydanie - duży format i grube, tekturowe strony gwarantują, że książka zostanie w rodzinie na długo, a przy tym kartki będą wygodne do przewracania dla małych rączek ...

Rysunki w książce są dosyć specyficzne i nie każdemu spodoba się ten rodzaj grafiki. Dzieci jednak dobrze reagują na zwierzęta i postacie bez problemu je rozpoznając. Muszę trochę pomarudzić w związku z obrazkami części ciała. Dzieci, do których jest kierowana ta książka nie potrafią jeszcze myśleć abstrakcyjnie (ta umiejętność pojawia się do 6 roku życia), więc pokazywanie im nogi czy nosa w oderwaniu od reszty ciała mija się z celem. Sam nos również raczej nosa nie przypomina, jednak skojarzenia pozostawiam już Wam. Moja trzyletnia podopieczna powiedziała, że to trąba i tej wersji się trzymam... Pozostałe obrazki są już jednak adekwatne i dostosowane do wieku. Znajdziemy tu całą stronę poświęconą zwierzętom, dzięki czemu możemy się bawić w onomatopeje. Pokażemy dzieciom również miasto i jego najważniejsze zakątki, wieś, liczby, kolory, pory dnia i roku, różne rodzaje pogody, a nawet emocje.

Książka pozostawia dużą swobodę i pozwala na kreatywność - rodzice mogą opowiadać historie i bawić się z dziećmi w "gdzie jest dany przedmiot" jednocześnie rozwijając słownictwo i wyobraźnię. Polecam tę książkę dla wszystkich maluchów.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Nauka i zabawa - "Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa" Jana Kallwejta

Ocena:
Autor:
Data:
Encyklopedia, to słowo brzmi bardzo poważnie, ale w żadnym wypadku nie należy się go bać, zwłaszcza gdy znajduje się w tytule książki skierowanej do najmłodszych dzieci. "Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa" Jana Kallwejta to kolorowa baza danych w postaci zabawnych ilustracji rozmieszczonych na czternastu rozkładówkach, która na pewno spodoba się małym odkrywcom.
Dzieci zadają mnóstwo pytań, są ciekawe świata i przedmiotów, które znajdują się w ich otoczeniu ... Nie wszystko jest dla nich proste i łatwe do zapamiętania, wielu rzeczy nie rozumieją i czasem bardzo trudno pewne słowa i ich znaczenie maluchowi wyjaśnić, dlatego w takich sytuacjach doskonale sprawdzi się książka Jana Kallwejta, która w bardzo przystępny sposób to i owo dziecku wytłumaczy. Na czternastu rozkładówkach znaleźć można kształty, cyfry, części ciała, elementy garderoby, kadry pokoju dziecka, pomieszczeń w domu wraz z wyposażeniem, a także strony poświęcone członkom rodziny, porom roku, zwierzętom i wielu innym ważnym postaciom i wydarzeniom. Nie znajdziecie w tej książce tekstu, jest za to dużo ilustracji, które prowokują pytania i zwracają uwagę na różne rzeczy. Oglądać i opowiadać można w nieskończoność, a wędrujący po kartach paluszek dziecka jest najlepszym dowodem na to, że książka spełnia swoje zadanie, ponieważ bawi i uczy jednocześnie. Brak tekstu skłania do tworzenia własnych historii, dowolność interpretacyjna jest zatem mile widziana i zapewni długie godziny fascynującej zabawy edukacyjnej. Książka będzie odpowiednia również dla dzieci, które dopiero uczą się mówić i są na etapie wskazywania różnych przedmiotów.
"Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa" to książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce małego dziecka. Polecam!
Dominika Ławicka http://matkapolkaczytajaca.blox.pl/


Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena