Koszyk 0
Opis:
 Ta książka może towarzyszyć ci każdego dnia. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że tempo spraw i obowiązków zasłania Ci to, co naprawdę ważne.Biskup Grzegorz Ryś, jak mało kto, potrafi połączyć fragmenty Pisma z doświadczeniem naszego codziennego życia. Pokazuje, że Biblia bardzo precyzyjnie oświetla rzeczywistość, w której się poruszamy ... Teksty zawarte w tej książce pozwolą Ci dostrzec z pozoru niewielkie Słowo, które ma moc zmienić Twoje życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAM
 • zintegrowana
Mniej Więcej
 • Grzegorz Ryś
 • 2016
 • 1
 • 352
 • 220
 • 162
 • 97883277-1135-9
 • 9788327711359
 • ZD8LK

Recenzje czytelników

Moc slowa

Ocena:
Autor:
Data:
Biskup Grzegorz Ryś to doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła. Członek zespołu redakcyjnego „Tygodnika Powszechnego” prowadzący cotygodniową rubrykę „okruchy słowa”. Dlatego teksty zebrane w tej książce były publikowane na łamach „Tygodnika Powszechnego” w latach 2011-2015. Dziś teksty te zostały zebrane w formie książki, a Wydawnictwo WAM wydało je w pięknej białej i twardej oprawie, tak, że biorąc ją do ręki ... ma się wrażenie jakby to była książka od Papieża Franciszka. Teksty w tej książce to głównie fragmenty zaczerpnięte z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu, a także z Apokalipsy Św. Jana. Znajdują się tutaj zagadnienia na okoliczne święta, np. Wielkanocy, Bożego Narodzenia czy Bożego Ciała, ale nie tylko -to także przypowieści, które biskup jasno i przejrzyście interpretuje i wyjaśnia. Przytoczę tutaj kilka wersetów, które mną poruszyły: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje”-w drodze podczas pielgrzymki do Częstochowy, liturgia uroczystości Najświętszej Maryi Panny- przepiękne patrzenie w niebo”, czy „Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do niebieskich przybytków”- są to przepiękne cytaty z Ewangelii, które zmuszają do refleksji, ale też pokazują drogę, jaką chrześcijanin powinien kroczyć. Ale uważam, że najbardziej godne uwagi są słowa: „spór o człowieka”-jeśli pozwolicie przytoczę parę faktów.

Zawsze fascynowały mnie słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego. Są bowiem w tej modlitwie sformułowania mocno zmuszające do kontemplowania. Modlący mówi do Boga -Ojca „Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i świata całego” Co to znaczy? Że człowiek wkracza w wewnętrzne życie Trójcy Świętej, by podsunąć przed oczy Boga widok ukrzyżowanego Syna. Mówi „Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie„ Dlaczego nad nami? Dlatego, bo cierpiał za nas. Popatrz Boże na nas przez Niego. Jest to przepiękna interpretacja jakże głęboka i jasna w swej treści.
Jak już pisałam książka wydana w twardej przepięknej oprawie, w kolorze białym, szyta zawiera 315 stron, i 155 krótkich rozdziałów- przytoczonych wersetów z Pisma Św.
Ksiądz biskup na stronie głównej książki zachęca czytelnika do wspólnej podróży po Biblii- to bardzo trafne zaproszenie, bowiem czytając czułam się jakbym fizycznie tam była. Zaś na ostatniej stronie książki umieszczone są słowa: ”Do Boga należy pierwsze i ostatnie słowo”-a ja sobie pozwolę dopowiedzieć „alfa i omega-początek i koniec”.

Zachęcam do lektury i medytacji -może jest to ten odpowiedni czas, by się zatrzymać na chwilę i zatroszczyć się o swoje życie duchowe.

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Biblijna wyprawa

Ocena:
Autor:
Data:
"Moc słowa” to 152 wędrówki po Biblii, krótkie i niezwykle treściwe refleksje nad konkretnymi wydarzeniami i postaciami. Teksty Biskupa Rysia zatrzymują na chwilę, pozwalają odnieść się do konkretnych słów Pisma, które bez problemu można wyszukać w Biblii, by pogłębić refleksję.

Co mnie urzekło najbardziej? To, że można spokojnie włączyć je w swoją modlitwę. Pomedytować kilka, może kilkanaście minut dziennie. Nie trzeba wiele czasu. Nie ma przymusu czytania po kilka rozdziałów od razu ... Nawet nie da się objąć większej partii rozważań, ponieważ nic z nich wtedy nie wyniesiemy. To nie powieść, to piękne, głębokie, pisane prostym i zrozumiałym językiem przemyślenia nad tym, co odnajdujemy na kartach Pisma Świętego. Nie trzeba studiów czy nie wiadomo jak wielkiej mądrości, by je zrozumieć. Zaletą jest to, że docierają do wszystkich, nasuwają skojarzenia, rodzą pytania, sprawiają, że chce się pomyśleć nie tylko nad tym, co przedstawia Autor, ale i nad tekstem biblijnym. Są jak kazania św. Franciszka skierowane do najprostszych, ale i urzekające uczonych.

Dla mnie stały się początkowo niedzielną lekturą po dwa, trzy teksty, ale z czasem doszłam do wniosku, że lepiej czytać je pojedynczo, częściej. W wolnej chwili, podczas porannej i wieczornej modlitwy. Niekoniecznie po kolei, ale wybierając fragment, który akuratnie w konkretnym dniu będzie dla nas najlepszy, w czym pomogą tytuły rozważań. Ważne jednak, że „Moc słowa” można czytać na wiele sposobów, robić notatki, zaznaczać fragmenty, ale jakkolwiek byśmy do tej pozycji nie podeszli, jedno jest pewne. Warto do niej wracać, wczytywać się w teksty i słowa Biblii, przeżywać je, bo właśnie o to chodzi, by wędrować duchowo, szukając odpowiedzi, zbliżając się do Boga. Właśnie do takiej wędrówki zaprasza Autor i jest to naprawdę piękne i poruszające.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena