Koszyk 0
Opis:
Sherlock Holmes ma czternaście lat. Upłynie jeszcze trochę wody w Tamizie, zanim stanie się owym słynnym detektywem, ale już trafia mu się pierwsze śledztwo. W lesie niedaleko dworu jego stryjostwa zostają znalezione zwłoki pokryte dziwnymi bąblami, a ślad prowadzi do pewnego barona. Jaką ponurą tajemnicę skrywają ponure londyńskie doki? I jak się na tym wszystkim skupić, skoro tuż obok jest piękna rudowłosa Virginia? Zabójcza chmura to pierwszy tom serii o nastoletnim błyskotliwym detektywie ... Frapująca fabuła, znakomicie oddany klimat miejsca i czasu oraz barwne postacie składają się na powieść, pod jaką chętnie podpisałby się sam Conan Doyle. Zabójcza chmura Andrew Lane'a nareszcie wypełnia lukę w znanych nam dziejach wielkiego detektywa. Znakomita lektura. Choć nastoletni Sherlock Holmes stworzony przez Lane'a różni się od dojrzałego detektywa z książek Arthura Conan Doyle'a, jest postacią równie intrygującą, zdolną do błyskotliwych dedukcji i bohaterskich przygód. bookgeeks.co.uk Lane maluje żywy obraz niebezpieczeństw i znoju brytyjskiego życia, a jego twórcze spojrzenie na to, co mogło wpłynąć na młodego Sherlocka - rodzinę, środowisko, edukację, proces kształtowania niezwykłego umysłu - jest fascynujące. www.teenreads.com Czyta się świetnie i jest to znakomite wprowadzenie do twórczości Conan Doyle'a. "Kirkus Reviews" Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • Andrew Lane
 • 2011
 • 1
 • 304
 • 195
 • 123
 • 978-83-7747-523-2
 • 9788377475232
 • ZABW6
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

KIedy był małym chłopcem

Ocena:
Autor:
Data:
Sherlock Holmes to popularna postać, która już dawno zyskała sobie wielu zwolenników. Świadczy o tym fakt, że jest obecny nawet w umysłach współczesnych pisarzy, którzy tworzą książki inspirując się słynnym detektywem. Mam tu na myśli „Sherlockistę” czy też właśnie przygody „Młodego Sherlocka Holmesa”. Okazuje się, że czasem warto poznać detektywa z innej strony, tą stronę pokazuje nam właśnie Andrew Lane ...
„Młody Sherlock Holmes Zabójcza chmura” to pierwsza część przygód nastoletniego detektywa, który dopiero odkrywa swoje śledcze zdolności. Chłopca, który jeszcze wiele musi się nauczyć, poznajemy, kiedy rozpoczyna swoje wakacje. Zamiast pojechać do domu, jak co roku, zostaje wysłany do swojego wujostwa. Nie czuje się tam dobrze.Ciągle szuka pretekstu, by ulotnić się z domu, w którym jest raczej niemile widziany. Któregoś dnia, poznaje Matthew. Razem wałęsają po okolicy i natrafią na tajemniczą chmurę, która niesie ze sobą śmierć. Czy uda się im rozwikłać dręczącą ich zagadkę? Drodzy książkofile, sprawdźcie sami, a nie pożałujecie.
Dlaczego? Bo jest młody Sherlock Holmes, a jeśli jest to mamy zapewnioną dobrą zabawę w rozwiązywaniu kryminalnego problemu. Oprócz tego, razem z młodym Sherlockiem możemy wziąć udział w wielu nieprawdopodobnych wydarzeniach. Razem z nim możemy przeżywać chwilę trwogi, przerażenia.
Mimo że jest to książka przeznaczona dla dzieci, czytało mi się ją dobrze. Tak dobrze, że czekam na kolejne części. Mam nadzieję, że długo to oczekiwanie nie potrwa.
To prawda były fragmenty, w których autor tłumaczył czytelnikom wchodzącym w życie pewnie pojęcia, uczył nowych rzeczy, które dla dorosłego człowieka są oczywiste i nie budzą żadnych wątpliwości. Robił to, gdyż główny bohater jest młody niedoświadczony i brakuje mu wiedzy. Jednak po pewnym czasie uczy się łączyć ze sobą fakty i wykorzystywać zebraną wiedzę do celów detektywistycznych. Jest odważny, zdolny i żądny przygód. Jeśli mamy takiego bohatera, to zapewne będzie to nie lada gratka dla koneserów dobrego relaksu z kryminałem w ręku.
Wydawca informuje, że jest to książka dla dzieci powyżej 9- tego roku życia. Trudno mi powiedzieć czy aby na pewno, gdyż było tam parę drastycznych wątków wypełnionych krwią. Mimo tego, myślę, że tak czy owak można ją polecić młodemu czytelnikowi. Zachęcam do lektury, głównie chłopców, którzy uwielbiają łamigłówki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dobry początek

Ocena:
Autor:
Data:
Andrew Lane kreuje postać młodego detektywa, dla którego ważniejsze jest rozwiązanie zagadki detektywistycznej niż własne życie. Wakacje chłopiec musi spędzić u wujostwa na wsi. Sherlock nawet w czasie wolnym musi pobierać lekcje, choć te na szczęście okazują się ciekawe. Podczas grzybobrania znajdują w lesie martwego człowieka. Wszyscy są przekonani, że to dżuma. Chłopiec szuka odpowiedzi, co jest powodem nagłej śmierci dwóch mężczyzn, co kryje zabójcza chmura i dlaczego krawiec musi zginąć.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena