Koszyk 0
Opis:
Czy charyzmy można się nauczyć? Podczas badań naukowcy dowiedli, że można podnieść lub obniżyć poziom charyzmy u danej osoby z taką łatwością, jak gdyby poruszało się pokrętłem. W książce tej charyzma, spowita dotąd aurą mistycyzmu, została po raz pierwszy naukowo rozebrana na czynniki pierwsze. Autorka, polegając na odkryciach z róż ... nych dziedzin nauki oraz czerpiąc ciekawe przykłady z życia, ukazuje mechanizmy tego zjawiska i krok po kroku tłumaczy, jak stać się osobą charyzmatyczną, wpływową i porywającą za sobą innych ludzi zarówno w pracy, w biznesie, jak i w życiu osobistym. Charyzma nie jest darem, tylko narzędziem. W tej książce Cabane nam go dostarcza. Seth Godin, autor m.in. książki „Fioletowa krowa: zmień się i bądź rozpoznawalny” Cabane wyświadczyła nam wszystkim wielką przysługę. Wykorzystała solidną bazę naukową i żywą narrację do pouczającego opisu roli charyzmy w przywództwie – zjawiska, które nadal słabo rozumiemy. Robert B. Cialdini, autor bestsellerowego „Wywierania wpływu na ludzi” Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem swej zdolności do przejawiania charyzmy we wszystkim, co robisz w życiu, ta książka zapewni ci potrzebne umiejętności. „Psychology Today”. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Olivia Fox Cabane
 • 2016
 • 1
 • 292
 • 225
 • 150
 • 978837818-746-2
 • 9788378187462
 • ZD4G4

Recenzje czytelników

Jak zostać charyzmatycznym przywódcą?

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy wymieniamy takie nazwiska, jak Gates, Hill czy Clinton, na myśl przychodzą nam nie tylko osoby, które odniosły niebywały sukces w dziedzinach, którymi się zajmowały, ale również fragmenty przemówień i sceny z wystąpień. Każdy z nich posiada coś, co wyróżnia go wśród rzeszy osób, które odniosły sukces, każdy z nich ma w sobie coś charakterystycznego, a już sama ich obecność w otoczeniu wpływa na ludzi. Tym czymś jest charyzma –niezwykły składnik osobowości, który sprawia ... że ludzie są w stanie kreować nową rzeczywistość, zmieniać przestarzałe struktury bądź procesy, realizować projekty, przez innych uważane za szalone i niewykonalne.
Zwykle charyzmę utożsamiamy z tajemniczym składnikiem otrzymanym niejako w spadku po rodzicach, kodującym nasze DNA na sukces. O tym, jak bardzo się mylimy, przekonuje nas Olivia Fox Cabane, trenerka biznesu i wykładowca na wielu prestiżowych uniwersytetach. W swojej książce „Mit charyzmy”, opublikowanej nakładem wydawnictwa REBIS, autorka krok po kroku przeprowadza nas przez proces nabywania bądź też doskonalenia charyzmy, z każdym rozdziałem uświadamiając nam, jaki potencjał w nas drzemie i jak wiele musimy się nauczyć, by w pełni z niego skorzystać. Już sama lektura publikacji dostarcza nam wielu informacji na temat reguł rządzących zachowaniem ludzi, procesu komunikacji czy sposobów reagowania w warunkach niepewności, ale dopiero systematyczne wykonywania ćwiczeń prezentowanych przez Cabane pozwoli nam dokonać w swoim życiu przełomu i – jak głosi podtytuł książki – stać się „mistrzem w wyzwalaniu osobistego magnetyzmu”.
Z każdym kolejnym rozdziałem uświadamiamy sobie popełniane w codziennych kontaktach z otoczeniem błędy, pracujemy również nad ich eliminacją. Dowiadujemy się, jakie korzyści daje charyzma i na czym polega charyzmatyczne zachowanie, a także odkryjemy trzy zasadnicze aspekty charyzmy: obecność, moc i dobroć. Za pomocą narzędzi dokładnie opisanych przez autorkę będziemy mogli korzystać z nich w pełni, doświadczając niezwykłej przemiany – zarówno w sobie, jak i w osobach z którymi współpracujemy czy też z którymi jesteśmy połączeni prywatnymi więzami.
Demitologizujemy charyzmę, obalając kolejne fałszywe przekonania z nią związane, jak choćby te, że charyzmę posiadają tylko atrakcyjne osoby (trudno nazwać przystojnym Churchilla). Przekonamy się, że nabycie charyzmy wcale nie wiąże się ze zmianą osobowości, ubieraniem maski czy sztucznym zachowaniem – charyzma bowiem oznacza tak naprawdę szereg umiejętności, które (dzięki ćwiczeniom) możemy opanować i nie ma w niej nic fałszywego. Dowiemy się zatem, jak być w pełni obecnym w kontaktach z drugą osobą, jak wzbudzić w sobie życzliwość wobec innych i jak emanować mocą. Poznamy także przeszkody blokujące nasz charyzmatyczny potencjał, identyfikując różne rodzaje dyskomfortu psychicznego i fizycznego., a także nauczymy się je pokonywać. Będziemy również pracować nad wykreowaniem odpowiedniego stanu psychicznego, który sprzyjać będzie realizacji charyzmatycznego potencjału. Poznamy ponadto najczęściej występujące style charyzmy i dowiemy się, jak wykorzystywać każdy z nich do konstruowania inspirującego i motywacyjnego wystąpienia.
Przytoczone przez autorkę przykłady, zaproponowane ćwiczenia oraz cenne wskazówki pozwolą nam krok po kroku zgłębiać temat, zwracając większą uwagę na to, co nas otacza, na zachowania swoje i osób, z którymi wchodzimy w różne interakcje. Tym samym „Mit charyzmy” staje się naszym drogowskazem w drodze do bardziej satysfakcjonującego życia (nie tylko zawodowego), który umożliwia uwolnienie posiadanych zasobów i doskonalenie charyzmatycznych zachowań. Olivia Fox Cabane stworzyła książkę adresowaną do wszystkich osób zainteresowanych samorozwojem, bez względu na wiek odbiorców, sytuacje zawodową i majątkową. Dlatego też sięgnąć po nią powinni nie tylko trenerzy biznesu, coachowie, przedsiębiorcy, ale również przedstawiciele każdego zawodu i każdego sektora, a także studenci czy gospodynie domowe – charyzma jest bowiem przydatna na wszystkich płaszczyznach naszego życia. Pamiętajmy jednak, że realizując zaproponowane przez autorkę ćwiczenia rozwijamy w sobie wielką moc, zatem nie możemy zapominać o konsekwencjach jej stosowania. Korzystajmy z niej odpowiedzialnie!

Justyna Gul
Qulturasłowa
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena