Koszyk 0
Opis:
Świetna zabawa i ciekawostki. Zestaw kart edukacyjnych dla starszych dzieci zapakowany w dobrej jakości pudełko z gumką. W każdym zestawie znajduje się 50 kart, na których zapisano 150 pytań i odpowiedzi, a do tego ciekawostki z różnych dziedzin.
 • Wilga
 • twarda
Mniej Więcej
 • Opracowanie zbiorowe
 • 2016
 • 50
 • 150
 • 125
 • 97883280-3065-7
 • 9788328030657
 • ZD9TL
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Nauka i zabawa

Ocena:
Data:
Cudowne połączenie zabawy z nauką! Dzięki tym kartom dzieci (oraz dorośli) poznają tajemnice zwierząt będących pod ochroną.

Na każdej z kart znajdziemy piękne zdjęcie zwierzęcia oraz trzy pytania, które go dotyczą. Na odwrocie znajdują się odpowiedzi oraz ciekawostki, które dodatkowo wzbogacą wiedzę i sprawią, że dzieci zainteresują się pełnym tajemnic i niespodzianek światem zwierząt. Zabawę umilają również sympatyczne rysunki dołączone do ciekawostek, które ułatwią zapamiętanie wiedzy ...

Dużym plusem kart jest również fakt, że są bardzo uporządkowane i estetycznie zaprojektowane. Każdy kolor odpowiada innej kategorii opisanej na górze karty, np. zwierzęta żyjące w wodzie, zwierzęta leśne czy zwierzęta żyjące na stepie lub sawannie.

Karty są zapakowane w solidne tekturowe pudełko (kształtem przypominające książkę w twardej oprawie), które nie tylko wygląda estetycznie na półce, ale również pozwoli na wygodny transport kart np. na rodzinny wyjazd. Wokół pudełka znajduje się gumka zabezpieczająca karty przed wypadnięciem.

Mistrzowskie karty zaskoczą nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Sprawdzałam zagadki na znajomych i wszyscy byli zaskoczeni własną niewiedzą... Niektóre pytania są podchwytliwe, niektóre trudne, ale wszystkie ciekawe i rozwijające. Sprawdzą się zatem u dzieci w niemal każdym wieku (od 6 lat).


Karty można wykorzystać na wiele sposobów, chociażby do rywalizacji między dziećmi (albo nawet dorosłymi). Zawodnicy mogą zdobywać punkt za każdą dobrą odpowiedź oraz premie za rozwiązanie wszystkich zagadek z danej kategorii.

Wilga stworzyła do tej pory cztery zestawy Mistrzowskich Kart. Prócz omówionych tutaj Zwierząt pod ochroną znajdziecie również Ciało człowieka, Kosmos i Państwa. Ja na pewno sprawdzę również pozostałe pozycje, gdyż karty gwarantują nie tylko rozwój wiedzy, ale także świetną zabawę!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mistrzowskie karty. Zwierzęta pod ochroną

Ocena:
Autor:
Data:
"Mistrzowskie karty. Zwierzęta pod ochroną" to idealne połączenie zabawy z nauką. Jest to zestaw składający się z 50 kart. Na każdej z nich znajdują się stałe elementy tj. ilustracja zagrożonego wygięciem zwierzaka, jego nazwa oraz miejsce występowania. Poniżej zamieszczono 3 pytania: łatwe, średnio trudne i trudne, punktowane odpowiednio od 1 - 3 punktów. Na odwrocie kart znajdują się natomiast poprawne odpowiedzi oraz ciekawostki odnoszące się do danego gatunku ...

Dużym plusem kart jest ich wielkość. Dzięki temu właśnie, że są duże, informacje na nich zawarte są bardzo czytelne, wszystko jest poukładane i estetyczne. Dodatkowo karty różnią się kolorami w zależności od miejsca występowania zwierząt: zwierzęta leśne (fioletowy), zwierzęta górskie (niebieski), zwierzęta żyjące w wodzie (zielony), zwierzęta żyjące na stepie i sawannie (pomarańczowy). Za grafikę należy się więc naprawdę duży plus.

Fajnym pomysłem jest też solidne kartonowe pudełko, które na pierwszy rzut oka przypomina książkę, wewnątrz którego znajdują się karty. Jest ono dodatkowo zabezpieczone gumką więc nie otwiera się samo i bez obaw możemy zabrać cały zestaw chociażby w podróż.

Karty sprawdziły się w naszym przypadku rewelacyjnie. Dzieci zabrały je na ostatni wyjazd ale bawią się też chętnie w domu. Pytania są bardzo różnorodne ale adresowane bardziej do dzieci starszych, począwszy gdzieś od szkoły podstawowej. Młodsze mogą mieć z nimi problem. Maluchy szybko jednak zapamiętują usłyszane odpowiedzi i kiedy po raz kolejny pada to samo pytanie doskonale znają odpowiedź. Zestaw jest więc bardzo rozwijający, wzbogaca wiedzę najmłodszych na temat chronionych gatunków zwierząt świata, doskonali pamięć i jest doskonałym sposobem na naukę połączoną z wesołą zabawą.

Zdecydowanie polecam cały zestaw wszystkim maluchom kochającym zwierzaki. Fajnie sprawdza się również jako gra rodzinna i naprawdę wzbogaca wiedzę dzieci zachęcając je do odkrywania tajemnic z niezwykłego świata zwierząt.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena