Koszyk 0
Opis:
Podręcznik profesjonalnego programisty! Robert C. Martin, znany jako Uncle Bob, to jeden z prawdziwych gwiazdorów branży IT, człowiek o niezwykłej charyzmie, rewelacyjnym podejściu do słuchaczy i poczuciu humoru. O jego czas wciąż biją się konferencje branżowe. Poza działalnością ekspercką Martin zajmuje się pisaniem książek - m.in. jest autorem znanego każdemu programiście tytułu „Czysty kod”. Książka, którą trzymasz w rękach, jest udaną kontynuacją tej pozycji ... W trakcie lektury dowiesz się, jakie cechy charakteryzują profesjonalnego programistę, a jest ich sporo! W pierwszej kolejności musisz nauczyć się mówić „nie”. Są też sytuacje, kiedy trzeba powiedzieć „tak” - dowiesz się, kiedy i jak to robić. Ponadto poznasz najlepsze techniki zarządzania czasem oraz przekonasz się, jak presja, zmęczenie i pośpiech wpływają na jakość Twojego kodu. W kolejnych rozdziałach Robert C. Martin zapozna Cię z różnymi sposobami podejścia do testowania kodu oraz współpracy między programistami a innymi ludźmi. Książka ta jest długo wyczekiwaną pozycją na rynku - nie pozwól, żeby ktoś miał ją przed Tobą! Zobacz, jak Uncle Bob: * radzi sobie z presją * mówi „nie” i „tak” * zarządza czasem * tworzy kod wysokiej jakości Obowiązkowa lektura każdego programisty! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Helion
 • miękka
Mniej Więcej
 • Robert C. Martin
 • 2013
 • 0
 • 214
 • 239
 • 169
 • 97883-246-75340
 • 9788324675340
 • ZB872

Recenzje czytelników

Mistrz czystego kodu

Ocena:
Autor:
Data:
Książka "Mistrz czystego kodu" jest przeznaczona głównie dla programistów, mimo to nie sprawiać problemów także kierownikom projektów, menadżerom, a nawet klientom korzystającym z usług programistów.
W książce autor przedstawia proces produkcji oprogramowania oraz związane z nim problemy. Mogą one wynikać m.in. ze złej organizacji pracy, problemów z komunikacją w zespole, złego oszacowania czasu, czy też błędnego zrozumienia wymagań klienta. Przedstawione są konkretne problemy ... metody jak im zaradzić oraz jakich rozwiązań unikać, a jakich wręcz się wystrzegać.
Książkę polecam również osobom, które korzystają z usług programistów lub firm programistycznych, aby mogli zrozumieć chociaż w bardzo ogólny sposób, jak wygląda proces wytwarzania oprogramowania i jaki wpływ na ten proces, a także wynik końcowy mają ich decyzje oraz pomysły wprowadzane, nierzadko, pod koniec projektu.
W książce znajdują się także porady typowo dla programistów dotyczące programowania oraz testów jednostkowych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena