Koszyk 0
Opis:
Kim jest kobieta, która stara się nakłonić detektywa Franka Quinna, by zajął się nierozwiązaną sprawą sprzed kilku lat? Dlaczego policji nie udało się ująć seryjnego mordercy młodych kobiet? Co oznacza znak X, wycięty nożem na ciele każdej z ofiar? Z jakich przyczyn seria morderstw nagle się skończyła, a dochodzenie utknęło w martwym punkcie? Pojawienie się kobiety, podającej się za siostrę bliźniaczkę ostatniej z ofiar, uruchamia lawinę zdarzeń ... których logiki Quinn jeszcze nie potrafi zrozumieć. Czy morderca powrócił, czy może ktoś naśladuje jego zbrodnie - a jeśli tak, to w jakim celu? Jaka intryga kryje się za kłamstwami kobiety, która wciągnęła Quinna w tę skomplikowaną grę? Quinn wie, że logika zdarzeń pozostanie dla niego tajemnicą, dopóki nie cofnie się w odległą przeszłość. To właśnie tam znajduje się rozwiązanie zagadki. Świat, który od dawna nie istnieje, rzuca mroczny cień na teraźniejszość, a wydarzenia sprzed lat pozostają wciąż żywe. Nie tylko dla mordercy... Lutz wie, jak wzbudzić w czytelniku dreszcz. Harlan Coben John Lutz - autor prawie pięćdziesięciu powieści kryminalnych, wielokrotny laureat nagród Edgar i Shamus, w tym Shamus Lifetime Achievement Award, przyznawanej za całokształt osiągnięć, były prezes Mystery Writers of America i Private Eye Writers of America. W Polsce ukazały się dotychczas trzy powieści autora: "Seryjny", "Puls" i "Mrok". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • John Lutz
  • 2014
  • 456
  • 195
  • 125
  • ZABÓJCZA SERIA
  • 978-83-7839-796-0
  • 9788378397960
  • ZBIW7

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
W Mister X po raz kolejny spotykamy się z ciekawym 'stylem' mordercy - obcina ofiarom sutki, po czym na ich klatce piersiowej ryje 'X'. Do tego knebluje kobiety ich własną bielizną. Przyznaję, że obstawiłam jednego z bohaterów jako ewentualnego zabójcę i nie trafiłam, choć wszystko wskazywało na niego. Tym lepiej ! Jak zawsze podobało mi się przedstawienie przeszłości, ale dopiero po poznaniu tożsamości psychopaty wszystko układa się w zgrabną całość. Zakończenie jest bardzo dobre ... bo chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy ... Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Quinn w natarciu ...

Ocena:
Autor:
Data:
Zabójcza seria, która serwuje nam wydawnictwo Prószyński i S-ka zyskuje coraz większe grono sympatyków. „Mister X” to kolejna historia psychopatycznego mordercy, który nie może rozstać się z własna przeszłością.

Ci z Was, którzy mieli okazję przeczytać już coś z serii o detektywie Quinnie znają mniej więcej kilku głównych bohaterów. Dla osób niezaznajomionych z tematem krótka charakterystyka postaci. Quinn – były policjant, często zamyślony, skrupulatny i doprowadzający sprawę do końca ... zawsze szuka ukrytych znaczeń. Pearl – wspólniczka Quinna – mała, ale zadziorna kobieta, która nie boi się niczego (prawie), silna psychicznie, ale posiadająca całą gamę uczuć. Federmann – ‘pączkożerca’, stereotypowy stary glina, poczciwy człowiek. Tym razem dodatkowo poznajemy kilka innych postaci, które są tłem dla głównych wydarzeń, ale to właśnie one napędzają rozwijającą się akcję.

Utwór posiada dość skomplikowaną fabułę. Niby proste zadanie odnalezienia seryjnego mordercy nie powinno sprawić policji i detektywom trudności, ale problem robi się w momencie, gdy seria morderstw jest sprzed około pięciu lat, i więcej osób pragnie zamknąć temat raz na zawsze niż ponownie poruszać drażniące kwestie.

Do samego końca utworu tożsamość mordercy owiana jest tajemnicą. Przez co czytelnik z zainteresowanie śledzi kolejne wydarzenia. Akcja jest bardzo dynamiczna. Ciężko oderwać się od lektury, ponieważ już za chwilę znów wydarzy się coś istotnego dla rozwoju akcji.

Plusem utworu jest z pewnością prosty język, oraz fakt iż książkę czyta się szybko. Książka jest nieco mniejsza niż normalne wydanie, przez co bardzo łatwo zmieści się do torebki, czy też możemy zabrać ją ze sobą w dłuższą podróż. Książkę można czytać, bez znajomości innych utworów tej serii, gdyż każda opowiada odrębną historię. Opowieść zawiera ogrom szczegółów, przez co nie każdy równie łatwo się w niej odnajdzie. Książka jest ciekawa i idealnie nadaje się na dłuższą podróż czy leniwy dzień. Uważam, że autor dobrze się spisał i oceniam utwór na 4.5/6, na pewno sięgnę jeszcze po książki z tej serii.
źródło:
http://isztarbooks.blogspot.com/2014/08/mister-x-john-lutz-recenzja.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena