Koszyk 0
Opis:
Kolejna – po Złocie bogów, Wilczym szlaku i Piaskach skorpiona – część powieściowego cyklu mistrza survivalu Beara Gryllsa! Autentyczne techniki przetrwania w najtrudniejszych warunkach! Po przygodach na pustyni Beck i jego przyjaciel Peter spędzają wakacje na Sumatrze. Podczas wycieczki do rezerwatu orangutanów nagły wybuch wulkanu odcina im drogę powrotu. Jedyna szansa na ratunek to droga przez tropikalny las… Beck bywał już w różnych niegościnnych miejscach na ziemi ... ale ta dżungla jest szczególnie niebezpieczna. Czy sprosta największemu wyzwaniu w życiu? * Gdzie szukać wody… * Jak smakuje ogon jaszczurki… * Jak uciec przed zabójczą lawą... * Jak wytrzymać w upale i wilgoci... Aby przeżyć, przyjaciele muszą wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami. Czy poradzą sobie w środowisku, w którym grozi im na każdym kroku niebezpieczeństwo? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Pascal
 • miękka
Mniej Więcej
 • Bear Grylls
 • 2012
 • 320
 • 200
 • 130
 • 978-83-7642-036-3
 • 9788376420363
 • ZAKEK
 • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Ślady tygrysa

Ocena:
Autor:
Data:
Jakieś 1,5 miesiąca temu zaczęłam prezentować Wam serię Beara Gryllsa pt. ,,Misja:Przetrwanie”. Dziś zapraszam Was na ostatni tom cyklu, czyli ,,Ślady tygrysa”

Książka nieco różni się od poprzednich części, gdyż tym razem bohaterami zostali Peter oraz jego rodzina i oczywiście Beck. Zabrakło wujka Ala, który tym razem był zajęty swoimi sprawami. Jak możemy się domyślać, tym razem także pozornie normalna wyprawa przemieniła się w walkę o przetrwanie. Ale od początku. Beck wraz z Peterem ... jego rodzicami i siostrzyczką Hannah udali się na wycieczkę w podzięce za uratowanie życia ich syna. Ojciec chłopca wraz z dwoma nastoletnimi bohaterami udali się na oglądanie orangutanów. Chłopcy zostali trochę dłużej, miał ich odwieźć jeden z pracowników rezerwatu. Niestety, w drodze powrotnej wybuchł wulkan, lawa zaczęła szybko płynąć w ich kierunku. Czy udało im się uciec? Jak przetrwali w dżungli gdzie oprócz tygrysa mogli spotkać też ludzi nielegalnie ścinających drzewa?

Szczerze przyznam, że nie wiem, który tom najbardziej mi się podobał. Całość serii jest bardzo ciekawa i różnorodna. Cieszę się, że przez przypadek na nią trafiłam i mogłam ją przeczytać. Nie czytałam tych książek jedna po drugiej,, gdyż uważam, że to bez sensu. Lepiej przepleść sobie ich lekturę innymi powieściami dzięki czemu jeszcze bardziej będziemy ciekawi kolejnego tomu.

Po raz pierwszy zetknęłam się z twórczością Beara Gryllsa właśnie dzięki temu cyklowi. Trochę żałuję, że to już koniec, gdyż jestem bardzo ciekawa, jakie atrakcje pisarz przygotowałby dla swoich bohaterów w kolejnych tomach. Pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że jeśli kiedyś powstaną kolejne części, będą równie ciekawe, jak pierwsze cztery. Czcionka jest tutaj bardzo duża, więc lektura pomimo tych 300 stron nie zajmuje wiele czasu, a poza tym jest prawdziwą przyjemnością.

,,Misja: Przetrwanie. Ślady tygrysa” to co prawda ostatni tom, jednak można go czytać jako osobną powieść. Bardzo szybko wciągniemy się w fabułę, a dzięki wstawkom z przeszłości dowiemy się, co wydarzyło się w trzecim tomie. Jeśli lubicie poznawać nowe miejsca, dowiedzieć się jak przetrwać i poczytać o tym w przystępny sposób, to zapraszam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena