Koszyk 0
Opis:
Tajny agent służb izraelskich w dniu swoich czterdziestych pierwszych urodzin spotyka w autobusie kobietę, na którą czekał całe życie. Nie mogąc ujawnić swej tożsamości, postanawia wykorzystać wszystkie znane w jego profesji metody, aby uczestniczyć w życiu ukochanej i w coraz większym stopniu przejmować nad nim kontrolę... Tak rozpoczyna się ta intrygująca historia szpiegowska, a jednocześnie opowieść o nadzwyczajnej miłości. Poza głównym wątkiem fabuły ... wnikliwy i wprawny czytelnik odkryje w prozie Tammuza niezwykle bogatą symbolikę oraz liczne odniesienia do historii Izraela. Powieść "Minotaur" doczekała się wydań w dwunastu krajach i wielu wznowień. W 1981 roku z nominacji Grahama Greene'a została uznana w Anglii za Książkę Roku. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Benjamin Tammuz
  • 2010
  • 1
  • 208
  • 195
  • 125
  • 978-83-62498-031
  • 9788362498031
  • ZA3G9

Recenzje czytelników

Interesująca proza, warta odkrycia i poznania

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść izraelskiego prozaika, stosunkowo mało w Polsce znanego Benjamina Tammuza, jest pozycją ogromnie ciekawą. Każdy, kto zdecyduje się na przeczytanie „Minotaura” doświadczy ogromnej przyjemności obcowania z lekturą na pozór lekką, niewymagającą, ale równocześnie wyrafinowaną, kryjącą w sobie wiele znaczeń, symboliki.
Jest to jedna historia, ale opowiedziana z kilku perspektyw, z których każda kolejna wzbogaca naszą wiedzę o wydarzeniach opowiedzianych wcześniej. Pomimo ... że głównym bohaterem jest agent tajnych służb, nie znajdziemy tutaj żadnych afer szpiegowskich. Za to znajdziemy historię miłości opowiedzianą w sposób wykwintny i oryginalny, a do tego umiejętnie poprowadzoną przez autora w sposób, który nie pozwala oderwać się od lektury, dopóki nie poznamy i nie zrozumiemy wszystkiego do końca.
Bardzo polecam wszystkim, którzy lubią odkrywać w literaturze nowe horyzonty a nie lubią poruszania się po utartych ścieżkach. Benjamin Tammuz udowadnia, że warto w swoich poszukiwaniach częściej spoglądać w kierunku literatury hebrajskiej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena