Koszyk 0
Opis:
Grażyna musi poddać się terapii. Leczy się w klinice stresu bojowego. Nie była na wojnie. Nie jest żołnierzem. Jest tylko żoną korespondenta wojennego. Książka odsłania wszystkie obsesje dręczące Grażynę Jagielską. Ciągłe oczekiwanie na telefon informujący o śmierci męża. Wstrząsający widok jego przedziurawionego pociskiem plecaka. Ta boleśnie prawdziwa opowieść, o której trudno zapomnieć, nie ma odpowiednika w literaturze ... Czy można leczyć się ze stresu bojowego jak żołnierze wracający z wojskowych misji, jeśli nie wyjeżdżało się na wojnę? Bez takiego reportera, jakim jest Wojciech Jagielski, nie zrozumielibyśmy przyczyn wybuchu wielu afrykańskich wojen czy antyrosyjskich powstań i nie poznalibyśmy wewnętrznych mechanizmów uruchamiających społeczne przemiany. Jako czytelnicy i widzowie programów informacyjnych nie zastanawiamy się, jaką cenę za newsa płaci rodzina wojennego korespondenta. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Grażyna Jagielska
 • 2013
 • 1
 • 206
 • 205
 • 140
 • 978-83-240-2118-5
 • 9788324021185
 • ZASP2

Recenzje czytelników

Miłość z kamienia

Ocena:
Autor:
Data:
Grażyna trafiła do kliniki psychiatrycznej z powodu stresu bojowego. Mimo, iż nigdy nie była na wojnie. Stres nagromadził się u niej z powodu Wojtka, który jest korespondentem wojennym. Lubili podróżować. Postanowili wrócić do Polski by zarobić pieniądze na podróże. Nie chcieli się osiedlać, więc przez kilka lat mieszkali bez mebli. Jednak to z czasem się zmieniło. Nie chcieli się przywiązywać. Jednak przygarnęli zwierzęta. Ona zostawała w domu, on wyjeżdżał. On z tego powodu był szczęśliwy ... ona z dnia na dzień pogrążała się w bólu, samotności i strachu.

Co znajdziemy w książce ,,Miłość z kamienia"? Na pewno emocje. Emocje, które płyną do czytelnika z każdej strony książki i to w wielkich ilościach. Spotkamy się również z niesamowitą historią życia kobiety, która potrafi zaczarować czytelnika. Autorka wprowadza nas w dość intymną historię swego życia bez żadnych osłodzeń. Czysta prawda o życiu, która potrafi poruszyć czytelnika.

Dla kogo jest książka ,,Miłość z kamienia"? Jest ona dla osób, jakie poszukują książek, które dostarczają wielką gamę emocji. Również odnajdą się tu osoby, które czytają książki biograficzne, gdyż jest to opowieść z życia prawdziwej kobiety, która załamała się z powodu pracy męża korespondenta wojennego. Rzadko sięgam po takiego typu książki, gdyż najczęściej się na nich rozczarowuję, lecz ta przypadła mi do gustu i z wielką chęcią pochłaniałam kolejne słowa opisujące historię Grażyny. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Renatka

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem pod ogromnym wrażeniem jeżeli chodzi o warsztat pisarski autorki. " Miłość z kamienia" to bardzo przemyślana i świetnie skonstruowana opowieść. Zaskakujące jest również to, że dotyczy ona prywatnego życia Grażyny Jagielskiej i znanego nam publicznie jej męża korespondenta wojennego. Z jej relacji dowiadujemy się, jak trudno jest żyć gdy najbliższy ma tak niebezpieczną pasję i kiedy oddaje mu się z miłości część własnego szczęścia.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena