Koszyk 0
Opis:
Poruszająca opowieść o spotkaniu dwojga ludzi, których pozornie nic nie jest w stanie połączyć… Daniel i Angelika to ludzie, którzy już od dawna mają w życiu jasno sprecyzowane cele i są w stanie zrobić wiele, by je osiągnąć. Teraz los zetknął ich ze sobą w sytuacji, z której tylko jedno z nich może wyjść zwycięsko. Ona chce zmusić go, by podpisał niekorzystną dla siebie umowę. On za wszelką cenę pragnie zmienić warunki tego kontraktu, a przy tym, jako niepoprawny uwodziciel ... chce uczynić z niej kolejną zdobycz do swojej „kolekcji”. Okoliczności zdają się nie sprzyjać porozumieniu, a tym bardziej – narodzinom uczucia. Jednak w mroźny dzień św. Walentego wiele się może wydarzyć… Ta książka to opowieść o kiełkującym uczuciu, budującym się zaufaniu, dokonywaniu trudnych wyborów, godzeniu się z przeszłością i… opadających maskach. "Słońce wschodziło nad Sukiennicami, a oni spoglądali sobie w oczy, a przez nie o wiele głębiej, w rejony, gdzie do tej pory nie było nikogo. Przez tę jedną chwilę nie udawali, nie grali, nie miało znaczenia, kto jest kim w życiu zawodowym ani jakie jest jego pochodzenie. Byli dwiema wolnymi istotami, które nagle połączyła niewytłumaczalna więź. Żadne z nich nawet nie drgnęło. Coś w nich stopiło się w nierozerwalną całość, choć jeszcze tego nie rozumieli. Elementy energii we wszechświecie rzeczywiście się wymieniły i poprzestawiały, jak słusznie przewidział Daniel, ale w zupełnie innej konfiguracji." cytat z książki O autorce: Krystyna Mirek pisze dla kobiet i o kobietach. Jej bohaterki borykają się z przeciwnościami losu, lecz dzięki temu odkrywają w sobie siłę, by pokonać piętrzące się trudności i odnaleźć swoją własną życiową drogę i… miłość. Wciągająca fabuła, żywe postacie, wzruszenie i humor obecne na kartach jej książek przyciągają jak magnes i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jest autorką między innymi powieści Pojedynek uczuć i Droga do marzeń, wydanych w 2013 roku, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez czytelników i recenzentów. Mieszka w okolicach Puszczy Niepołomickiej wraz z mężem i dziećmi. Z wykształcenia jest polonistką, przez wiele lat pracowała w szkole. Obecnie pisarstwo jest dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Feeria
 • miękka
Mniej Więcej
 • Krystyna Mirek
 • 2014
 • 1
 • 264
 • 205
 • 145
 • 978-83-7229-367-1
 • 9788372293671
 • ZBDQW

Recenzje czytelników

Miłość z jasnego nieba

Ocena:
Autor:
Data:
Krystyny Mirek przeczytałam już 5 książek: ,,Prom do Kopenhagi" oraz jego kontynuację ,,Polowanie na motyle", ,,Pojedynek uczuć", ,,Drogę do marzeń" oraz opisywaną dziś ,,Miłość z jasnego nieba". Przede mną jeszcze dwie powieści pisarki - ,,Podarunek" oraz ,,Szczęście all inclusive".

Angelika i Daniel. Dwie osoby, które wcześniej się nie widziały, ale mają ten sam cel - sprawić by firma przeciwnika podpisała intratny kontrakt ... Oboje liczą na swoje zdolności uwodzicielskie, chcą się nawzajem upić, liczą ile zarobią na tym przekręcie. Nie przewidują tylko jednego - nie mają wpływu na swoje uczucia. Co w nich zwycięży - emocje czy wyrachowanie?

W związku z tym, że zakupiłyśmy wszystkie publikacje Krystyny Mirek postanowiłam się z nimi powoli zapoznawać. Najbardziej jak na razie urzekła mnie opowieść opisana w dwutomowym cyklu, jednak ,,Miłość z jasnego nieba" ma już o wiele dojrzalszy i lepszy styl. Sama historia jest także interesująca, choć po pewnym czasie możemy się domyślać jak to się skończy. Wplecenie do fabuły przeszłości Angeliki jeszcze bardziej urozmaiciło lekturę. Nie mogę nie wspomnieć o rodzicach Daniela - czytając o ich postaciach uśmiech sam pojawia się na ustach.

Całość to lektura tak naprawdę na kilka godzin. Czyta się szybko, historia jest nieskomplikowana. Pojawiają się wątki poboczne, które świetnie współgrają z głównym. To Angelika i Daniel jednak są głównymi bohaterami i to głównie na nich opiera się cała powieść. Cieszę się, że zapoznałam się z tą publikacją, gdyż miło spędziłam z nią podróż.

,,Miłość z jasnego nieba" to książka prosta,nieskomplikowana, która umili nam kilka godzin wolnego popołudnia. Czytałam z przyjemnością i uśmiechem na ustach. Przede mną dwie kolejne powieści Krystyny Mirek - mam nadzieję, że także się nie zawiodę.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena