Koszyk 0
Opis:
Porywająca opowieść o więzach krwi i serc. Marek i Marcin, jak to bliźniacy, byli nierozłączni. Do czasu. Marek rzuca pracę i wyjeżdża bez słowa. Drugi z braci milczy. Po kilku miesiącach Marek decyduje się wrócić. Przyjeżdża z Anią, dziewczyną, którą uważa za tę jedną jedyną, wymarzoną. Jest przerażony, gdy odkrywa, że jego bratowa jest w cią ... ży. Nim zdąży podjąć decyzję, co zrobić, ginie w wypadku. Kilka lat po tym tragicznym wydarzeniu Ania wraca do Poznania i spotyka drugiego z braci. Tylko czy na pewno? Mila Rudnik (ur. 1978) – ekonomistka z zawodu, freelancer z zamiłowania. Szczęśliwa posiadaczka dwóch kotów i połowy psa. Kocha książki i dobre filmy. Wreszcie nauczyła się pływać. W końcu zaczęła biegać. Kiedyś zacznie podróżować. Zawsze chciała pisać. Nigdy nie myślała, że jej się uda. Jest dowodem na to, że marzenia się spełniają. Nawet te cichutkie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mila Rudnik
  • 2015
  • 280
  • 195
  • 125
  • 978838069-036-3
  • 9788380690363
  • ZCQKI

Recenzje czytelników

Trudne wybory i poświęcenie

Ocena:
Autor:
Data:
"Miłość przychodzi z deszczem" to debiut literacki polskiej autorki - Mili Rudnik. Bardzo zainteresował mnie opis fabuły, a zwłaszcza zaciekawiła końcówka, która zapowiada pewną tajemnicę. Ja uwielbiam takie zabiegi w książkach, więc bardzo chętnie sięgnęłam po te lekturę.

Marek i Marcin to dwudziestoparoletni bliźniacy. Dla większości nie do rozróżnienia, jednak Dorota - żona Marcina zawsze potrafiła poznać swojego męża od razu, gdy tylko na niego spojrzała. Zawsze ... oprócz jednego jedynego razu... Pewnego dnia Marek postanawia wyjechać i kompletnie odciąć się od swojego ukochanego brata. Co nim kierowało? Dlaczego nagle dwaj kochający się bracia stają się dla siebie tak obcy, że jeden z nich woli uciec do innego miasta i nie utrzymywać kontaktów z bliźniakiem? Ta zagadkę wiele lat później rozwikła Ania, która poznaje Marka w tym trudnym dla niego okresie życia. Po kilku latach, gdy mężczyzny nie ma już wśród żywych na jaw wyjdzie pewna tajemnica, która zmieni życie tych kilku osób na zawsze.

Spodziewałam się kolejnej sielankowej obyczajówki (okładka chyba tak zapowiadała), a to co dostałam kompletnie mnie zaskoczyło. Dramat rozgrywający się w powieści jest naprawdę zaskakujący. Ludzkie uczucia i emocje wystawione są na wielką próbę. Jestem naprawdę pod wrażeniem, zwłaszcza, że jest to debiut autorki! A debiuty zazwyczaj (choć oczywiście nie zawsze) to zaledwie zalążki późniejszych o wiele lepszych powieści. Bohaterowie zmagają się z wieloma problemami i tak naprawdę nie można ocenić, który z nich ma najgorszy... Powieść toczy się dwutorowo, co tylko wzmaga ciekawość i chęć zagłębiania się dalej w losy postaci, aby dowiedzieć się w końcu jaka jest prawda.

"Miłość przychodzi z deszczem" opowiada o bardzo trudnych wyborach, gdzie każdy jest tym złym, z czym zgadzam się całkowicie z autorką (cytat: "Wybór między większym i mniejszym złem zawsze jest zły"). Jednak ta decyzja musiała zostać podjęta i wpłynęła na życie wielu osób, a zwłaszcza Doroty i Ani, czyli dwóch kobiet życia bliźniaków. Jest to cudowna powieść o miłości, oddaniu i więziach rodzinnych. Ale również o wielkich poświęceniu. Dzieło pani Rudnik jest tak skonstruowane, że oprócz oczywistej fabuły jest w nim zawarta również analiza psychologiczna bohaterów. Ich uczucia, myśli są nam "podane na tacy", a narracja obejmuje wszystkich najważniejszych bohaterów. Autorka nie pomija żadnego z tych, którzy uwikłani są w tą dziwną i tajemniczą sytuację.

Jestem naprawdę urzeczona tym wspaniałym kawałkiem literatury. Pani Mila Rudnik kompletnie mnie zaskoczyła. Jestem bardzo zadowolona, że dane mi było przeczytać tak dobry dramat. Mam nadzieję, że autorka pracuje już nad następną książką, którą na pewno przeczytam. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jedna decyzja zmienia całe życie nie tylko tego kto ją podjął

Ocena:
Autor:
Data:
Na wstępie muszę "pożalić się " na tytuł - nietrafiony całkiem a w dodatku sugerujący że zawartość stron pomiędzy okładkami to jakiś podrzędny romans. A tu skomplikowana historia, po której połknięciu w jedno popołudnie myślę i myślę i myślę. Głównie o tym dlaczego obaj bracia zdecydowali się na takie a nie inne kroki i jak wyglądałoby życie ich i ich bliskich gdyby się nie zdecydowali. Trochę enigmatycznie to brzmi ale nie chcę zdradzić fabuły ...
Nie wiem czy taka historia mogła zdarzyć się w rzeczywistości, pewnie tak bo życie samo tworzy scenariusze. Uniwersalny jest jednak przekaz: wystarczy jedna decyzja, jeden krok, po którym nic już nie może być takie jak było.
Generalnie polecam polecam polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena