Koszyk 0
Opis:
Boleśnie prawdziwa, a momentami nieodparcie zabawna opowieść o współczesnych trzydziestolatkach, ich dojrzewaniu do roli rodziców i bezsilności towarzyszącej staraniom o dziecko „Skończę z papierosami i trawą. A termin namiętności wpiszę do kalendarza” - obiecuje sobie Wojtek Raczyński, kiedy po wielomiesięcznych bezowocnych próbach spłodzenia potomka trafia z żoną ... do kliniki leczenia niepłodności. Aneta ma trzydzieści pięć lat, on trzydzieści osiem. Są odpowiedzialni, więc zdobyli wykształcenie, osiągnęli odpowiednią pozycję zawodową i status materialny, zaciągnęli kredyt na mieszkanie i kiedy już uznali, że są gotowi na dziecko, ono... jakoś się nie pojawia. Czy można temu zaradzić? A jeśli tak, to w jaki sposób? Niepłodność wystawia małżeństwo Anety i Wojtka na ciężką próbę. Jest stale obecna w ich myślach i... sypialni, wisi w powietrzu, zapisuje się w historii wyszukiwania Google''''a. „Niczym brzuch ciężarnej z każdym kolejnym miesiącem rozrasta się pomiędzy małżonkami i sprawia, że się oddalają”. Miłość na szkle porusza i bawi; pokazuje problem z mikroskopową precyzją i zaskakuje jego złożonością. Akcja rozgrywa się w łóżku, w gabinetach lekarskich, na forach internetowych, na których ludzie szukają pomocy i wymieniają doświadczenia. Miłość na szkle, doskonale osadzona w naszej rzeczywistości,  jest świetną lekcją partnerstwa - także dla tych, którym dzieci przyniósł bocian i to od razu… Barbara Sęk – za dnia żona i matka, w nocy powieściopisarka (autorka książki Dlaczego ona?). Jak widać lubi się wcielać w różne role; tym razem podjęła się roli najtrudniejszej, bo męskiej. Tworzy literaturę środka: przystępną w formie, wymagającą w treści. Wyznawczyni dewizy: "SĘK w tym,  by pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Barbara Sęk
  • 2015
  • 328
  • 216
  • 136
  • 9788379436033
  • 9788379436033
  • ZCF83

Recenzje czytelników

Gorąco polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Najfajniejsze w książce jest to, w jaki sposób autorka opowiada cała historię. Opowieść jest szybka, na zasadzie krótkich rozdziałów, niczym migawek z reportażu, opowiedziana z lekkim sarkazmem, często wzruszeniem (ale bez zbędnego patosu), a także z przymrużeniem oka i niezwykłym poczuciem humoru, ale i dosadnie.
Książka niewątpliwie wywoła w każdym czytelniku wiele emocji i długo o niej będziemy pamiętać. To dobrze. Takie powinny być książki, które poruszają trudne tematy ...
Po Miłość na szkle powinni sięgnąć wszyscy. Pary starające się o dzieci po to żeby wiedzieć, iż to co przeżywają było, jest udziałem także innych. Męźczyźni, żeby nie czuć się odtrąconymi czy dziwakami. Kobiety, żeby zrozumieć, jak w tej sytuacji mogą się czuć ich partnerzy. A pozostali po to, żeby zrozumieć i nie oceniać, nie krytykować.
Zachęcam do lektury książki, na której treść i wymowę absolutnie nie przygotowuje słodka okładka. Tym większe zaskoczenie w trakcie czytania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miłość na szkle - krucha czy silna?

Ocena:
Autor:
Data:
„Miłość na szkle” to druga książka w dorobku literackim Barbary Sęk. W swojej najnowszej powieści autorka porusza temat niezwykle trudny jakim jest niepłodność, zwłaszcza ta dotykająca mężczyzn.

Aneta i Wojtek Raczyńscy są małżeństwem, które ma właściwie wszystko – oboje mają dobrą pracę, nie brak im pieniędzy, są właścicielami luksusowego mieszkania - a mimo to czegoś, a właściwie kogoś, do pełni szczęścia jednak im brakuje. Para od pewnego czasu stara się o dziecko ... niestety podejmowane przez nich próby są w dalszym ciągu nieskuteczne…

Ta sytuacja doprowadza Raczyńskich do kliniki leczenia niepłodności, trafiają oni pod opiekę doktora Haliszewskiego. Od tego momentu przemierzamy wraz z nimi ogromnie wyboistą i krętą ścieżkę, która mamy nadzieję doprowadzi bohaterów do upragnionego celu.

Powieść ta pisana jest emocjami, które aż kipią z jej kart… Wielkie gratulacje dla autorki, za umiejętność tak dogłębnego wniknięcia w męską psychikę. Osobiście nie znam zbyt wielu tego typu „zabiegów” w literaturze.
W niniejszej powieści mamy okazję prześledzić cały wachlarz odczuć naszych bohaterów od nadziei i euforii poprzez bunt i żal aż do skrajnej rozpaczy. Przedstawiony został także przebieg procesu leczenia, na którego tle obserwujemy psychologiczną huśtawkę dotykającą naszych bohaterów na różnych jego etapach, jak również zmiany zachodzące wówczas w ich związku.

Jeśli macie ochotę na powieść, która przełamuje wiele tematów tabu, w której można przyjrzeć się poruszonemu w niej tematowi z bardzo wielu różnych perspektyw, a jej zakończenie jest wręcz powalające – ta książka zdecydowanie jest dla Was!

Gorąco polecam!

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

* https://www.facebook.com/KsiazkowoLC *
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena