Koszyk 0
Opis:
Ta miłość, której Paweł Apostoł poświęcił słowa swego hymnu z Pierwszego Listu do Koryntian, która jest „cierpliwa” i „łaskawa”, ta, która „wszystko przetrzyma” – jest z pewnością wymagająca. Piękno jej właśnie na tym polega, że jest wymagająca i w ten sposób kształtuje prawdziwe dobro człowieka oraz sama tym dobrem promieniuje. W książce Miłość jest piękna każdy z nas może odnaleźć wskazówki, jak budować dobre relacje we wspólnotach, w których żyje ... jak stawać się bezinteresownym darem dla tych, których kocha. To bogaty wybór tekstów z przemówień i pism „naszego” papieża, który doświadczył promieniowania Miłości w swoim życiu i zaprasza nas do wspólnego odkrywania jej piękna w relacjach z Bogiem oraz z drugim człowiekiem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2014
  • 128
  • 174
  • 117
  • 978-83-7516-695-8
  • 9788375166958
  • ZBDGB

Recenzje czytelników

Święte słowa

Ocena:
Autor:
Data:
Jan Paweł II jak nikt inny potrafił mówić o miłości. Właściwie wszelkie jego słowa w jakiś sposób związane były z miłością, ale w końcu „Bóg jest miłością”, więc ostatecznie wszystko sprowadza się do jednego. W tomiku „Miłość jest piękna” zgromadzone zostały wypowiedzi Ojca Świętego pasujące do tytułowego tematu. To właśnie tutaj znajdziemy słowa papieża dotyczące sakramentu małżeństwa, kobiety i mężczyzny, dzieci, troski o wspólny dom i zwyczaje życie chrześcijańskich rodzin ... Tym samym ta niewielka książeczka stanowi zbiór wskazówek w jaki sposób otworzyć się na Miłość, zarówno ludzką, jak i Bożą, jak mądrze kochać i nie zgadzać się na bylejakość.

Książeczka „Miłość jest piękna” zachwyca głębią i prostotą treści, ale także perfekcyjnym wydaniem. Dzięki temu tomik idealnie nadaje się na prezent dla ukochanej osoby. Ja postanowiłam, że będę nim obdarowywać wszystkich znajomych nowożeńców. Odnoszę wrażenie, że słowa przytoczone Jana Pawła II kierowanie są szczególnie do wszystkich rozpoczynających wspólną drogę, a z takim przewodnikiem nikt nie pogubi się na krętych ścieżkach codzienności.

"Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa.”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Balsam dla duszy

Ocena:
Autor:
Data:
Książka to jest odzwierciedleniem miłości o której dzisiaj zapominamy. Dziś każdy żyje w biegu goni za pieniędzmi a zapomina o tym, że najważniejsza jest miłość. Polecam tę książkę każdemu do przeczytania np.: przed snem, ukoi serce i nasyci duszę. Św. Jan Paweł II potrafił pisać o miłości mimo, że nie miał rodziny, a ludzie którzy mają, czy potrafią napisać o takiej głębokiej, czystej i prawdziwej miłości.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena