Koszyk 0
Opis:
PIERWSZA CZĘŚĆ TRYLOGII „PLEJADY”Millie z nikim się nie spotyka, nie ubiera się tak, jak nakazują szkolne trendy, a w dodatku lubi astronomię – to nie są cechy, dzięki którym zyskuje się popularność w ekskluzywnej nowojorskiej szkole. To, że jej ojciec jest znanym politykiem, również nie pomaga jej w zdobyciu przyjaciół. Wszystko zmienia się o 180 stopni, kiedy w jej ż ... ycie wkracza Aries. Tajemniczy, przystojny brunet to nie tylko kolega z równoległej klasy, ale i postać z innego świata, do którego, jak się okazuje, należy również Millie.Milena Wiktoria Jaworska – młodziutka autorka i blogerka (ur. 05.05.1999 r.) mieszkająca w małej miejscowości w pobliżu Żelazowej Woli. Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Wolne chwile spędza na pisaniu, czytaniu, rozmyślaniu o górach, słuchaniu muzyki i recenzowaniu książek.Prowadzi bloga pod adresem www.laciatyblogksiazkowy.blogspot.com.   Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Milena Wiktoria Jaworska
  • 2015
  • 228
  • 195
  • 121
  • 978837942-934-9
  • 9788379429349
  • ZCZPH
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Plejada gwiazd.

Ocena:
Data:
Pisząc recenzje debiutów za każdym razem staram się podkreślić, jak bardzo uwielbiam je czytać. To coś czego nie możemy przewidzieć, coś co budzi w nas całą gamę uczuć. Czuję się wtedy jakbym dostała Kinder Niespodziankę. Powoli zdejmuję złotko, po czym delikatnie przepoławiam na pół czekoladowe jajo. Mym oczom ukazuje się żółto – pomarańczowe jajeczko i tylko jedno kliknięcie dzieli mnie od niespodzianki. Lekko naciskam konstrukcję i mam to na co czekałam. Małą niespodziankę ... która niejednokrotnie przyprawiła uśmiech mej twarzy. Tak też jest z debiutami. Kryją w sobie, w swojej okładce, to małe jajeczko, które dla nas jest wielką niewiadomą. „Miles” ma piękną obudowę, a to co kryje w środku jest bardziej zdumiewające niż cała plejada gwiazd.

„Jedną z dobrych rzeczy w byciu gwiazdą jest to, że po śmierci i tak idziesz do nieba, albo przynajmniej je przyozdabiasz.”

Millie to córka słynnego polityka ubiegającego się o stołek prezydencki. Praca ojca odbija się na życiu dziewczyny, gdyż nie łatwo być córką przyszłego prezydenta i jednocześnie uczennicą liceum. Millie się wyróżnia – nie jest jak inne dziewczyny, pewne siebie, żyjące w swoich grupkach. Millie stara się być niewidzialna, bo ludzie oceniają ją przez pryzmat jej ojca, a nie przez to jaka naprawdę jest. A to prowadzi do tego, że dziewczyna nie ma wielu przyjaciół w szkole – nie ma żadnego przyjaciela. Pewnego dnia na jej drodze staje przystojny brunet – Aries – który zaczyna się interesować dziewczyną. Jak się potem okazuje nie jest on zwykłym człowiekiem i o dziwo Millie też nim nie jest. Razem muszą poradzić sobie z przemianą i jej skutkami, które nie będą łatwe do pokonania, gdy miłość zapuka do ich serc.

Milena Wiktoria Jaworska to młodziutka osoba, która nie boi się spełniać marzeń. Pisząc książkę, nie schowała jej do szuflady zamykając na klucz. Nie bała się opinii, recenzji, lecz postanowiła zawalczyć o marzenia. I udało jej się dotrzeć do zamierzonego celu, jednego z wielu na jej drodze do szczęścia. „Miles” to jej debiutancka” powieść, w której prócz świetnej fabuły znajdziecie masę uczuć, serca i miłości, którą autorka stawia na pierwszym miejscu. Nie bójcie się o burzliwy romans – nie o to tu chodzi. Miłość to nie tylko łzy, złamane serca, zdrady i burzliwe romanse przepełnione pożądaniem. O miłości można pisać na wiele sposobów, a ten jaki wybrała autorka jest doskonały – z umiarem, z emocjami, z ciekawym pomysłem.

„Wygraną nie jest zakochać się na chwilę. Wygraną jest zakochać się na przyszłość.”

„Miles” to historia dwojga ludzi, którzy muszą zaakceptować to kim są, zasady, które są wyznaczane przez ich pobratymców. A jedna z nich głosi – zakaz miłości, zakaz uczuć względem drugiej osoby. A jak tu się nie zakochać skoro serce wyrywa się z myślą o tej drugiej osobie i nie chce zwolnić choćby na chwilę? Jak tu się nie zakochać, gdy na twarzy pojawia się uśmiech już na samą myśl o tych pięknych oczach, czy czarującym uśmiechu? Miłość jest nieunikniona i Millie i Aries o tym doskonale wiedzą. A jaką im przyjdzie zapłacić za to cenę? Zmartwię Was, bo ja sama tego nie wiem. A to wszystko wina znowu najbardziej poruszającego momentu książki, czyli zakończenia. To ona wprawia nas w osłupienie, robi z nas posągi na kilka chwil, gdyż nie możemy złapać tchu, dowiadując się, że powieść właśnie dobiegła końca. Z ulgą oddychamy dopiero wtedy, gdy do naszej świadomości dociera myśl o następnej części trylogii „Plejady”. To w niej odpowiemy sobie na pytania, które krążą w głowie po przeczytaniu „Miles”.

„Miłość to troska o drugiego człowieka i o jego dobro, to troska o nasz kraj i o każdą, nawet najmniejszą jednostkę, bo mały człowiek może dokonać wielkich rzeczy.”

Pomysł na książkę jest bardzo ciekawy. Gwiazdy to piękne zjawiska, a połączenie tego z teraźniejszym światem jest zdumiewające. „Miles” czyta się szybko i za sprawą języka, i stylu, i akcji, które przeplatają się w znakomity sposób tworząc zwięzłą całość. Milena Wiktoria Jaworska dowiodła tego, że mimo młodego wieku można coś osiągnąć. Pisanie książki stanowi na pewno masę poświęceń i wyrzeczeń, ale ja jestem pewna tego, że warto i dzięki temu my, czytelnicy, możemy czytać tak dobre powieści.

„Miles” przepełniona jest emocjami, które towarzyszą nam na każdej stronie. Nie zabraknie łez i uśmiechu, który wywoływany jest zabawnymi momentami. Nie zabraknie chwil zadumy nad postaciami, w których wykreowanie autorka włożyła całe serce. Bohaterowie są barwni, a pomysł na gatunek głównych postaci (bo chyba tak mogę to nazwać?) jest oryginalny. W całej powieści, nie tylko wśród bohaterów, czuć świeżość i innowacyjność debiutu.

„Miłość to najsłodsze uczucie na świecie. Łamie, łączy i stwarza. Jest trwała i zdradliwa, ale prawdziwa. Szczęśliwi ci, co mogą się nią cieszyć. Niestraszne jej góry i betonowe drapacze chmur. Jest wszędzie.”

Książkę polecam wszystkim czytelnikom, którzy pragną poznać definicję słowa „miłość”. Jest ona zawarta na ponad dwustu stronach powieści Mileny Wiktorii Jaworskiej i mimo, że to najdłuższa definicja jaką czytałam, to dzięki tej książce i dzięki temu spojrzeniu, jakie zasugerowała autorka, miłość nabiera dla mnie nowego znaczenia. Jest po prostu bardziej... bardziej cokolwiek, bardziej wszystko, bardziej – po prostu bardziej.
http://ksiazkomania-recenzje.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Gwiazdozbiór

Ocena:
Autor:
Data:
Miles to lekka i niezobowiązująca lektura. Myślę, że nie jeden nastolatek może pozazdrościć autorce lekkiego pióra, które przydaje się też na co dzień, przy pisaniu wypracowań. Jednak ogólny warsztat wymaga szlifu, mam nadzieję, że autorka pójdzie w dobrą stronę, a nie spocznie na larach.
Więcej na---> http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2016/01/miles.html
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena