Koszyk 0
Opis:
Najnowszy bestseller autorki wzruszającej biografiiChłopiec, którego nikt nie kochałHistoria prawdziwa:Dwaj porzuceni chłopcy, bez szans na miłość i przyszłość, którzy rozpaczliwie poszukują ciepła i uczucia. I jedna kobieta, która walczyo nich i z nimi.Dziewięcioletni Jenson pojawia się u Watsonów niepodziewanie.Opieka społeczna zabrała go z domu zaledwie pół godziny wcześniej ... Był sam, bo jego matka wyjechała ze swoim chłopakiem na wakacje...Kilka tygodni później Casey dowiaduje się równie nagle, że ma sięzaopiekować jeszcze jednym dziewięciolatkiem. Georgie cierpi naautyzm. Od urodzenia jest w domu dziecka, który teraz ma być zamknięty.Casey jak zwykle nie chce odmówić.Nie przeczuwa, na co narazi siebie i swoją rodzinę…Jenson jest agresywny i od początku prześladuje Georgiego. Georgieźle znosi zmiany, a stres pogłębia jego chorobę. Casey zaczyna wątpić,czy poradzi sobie z okrucieństwem Jensona. Nie wie, jak bardzomroczna jest jego przeszłość. I jak niezwykła więź powstanie wkrótcepomiędzy dwoma tak skrzywdzonymi przez życie chłopcami. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Casey Watson
 • 2015
 • 1
 • 288
 • 205
 • 130
 • 9788324153183
 • 9788324153183
 • ZCLDQ

Recenzje czytelników

Nie każdy zasługuje, żeby być rodzicem

Ocena:
Autor:
Data:
Dzieci są darem, o który należy dbać z całych sił i stworzyć im warunki do beztroskiego i szczęśliwego wzrastania. Niestety nie każdy rodzic zasługuje by nim być. Egoizm, brutalność lub niedojrzałość rozbija rodziny, a dzieci skazuje na tułaczkę po instytucjach państwowych lub rodzinach zastępczych. W jakim stanie tam trafiają, czy łatwo im pomóc? Na te pytania doskonale zna odpowiedzi Casey Watson, mistrzyni biografii skrzywdzonych dzieci i autorki równie bestsellerowych powieści ... podobnie jak popularna Cathy Glass. Obie panie prowadzą rodziny zastępcze i przygarniają maluchy szczególnie doświadczone przez los, z problemami psychologicznymi i wychowawczymi.

"Jeśli chciałbyś założyć rodzinę zastępczą, powinieneś uświadomić sobie jedno: zawsze spodziewaj się niespodziewanego."

W "Milczeniu chłopców" prezentuje swoich kolejnych wychowanków, dwóch dziewięcioletnich chłopców. Oboje trafiają do jej domu niespodzianie. Jensona przyprowadza opiekunka społeczna, bo matka zostawiła go samego i wyjechała na wakacje ze swoim nowym chłopakiem. Georgie do przeprowadzki zmusiła likwidacja domu dziecka, w którym mieszkał od urodzenia. To chłopiec z autyzmem, który bardzo źle znosi wszelkie zmiany, a wszelki stres pogłębia tylko jego chorobę. Jenson i Georgie nie mogą się porozumieć. Agresja, okrucieństwo, prześladowanie to relacja jak ich łączy. Czy Casey uda się naprawić stosunki między chłopcami, czy podda się i przekaże innym opiekę nad swoimi wychowankami?

Casey Watson ma duże doświadczenie ze skrzywdzonymi dziećmi. Zanim zdecydowała się prowadzić rodzinę zastępczą, pracowała z trudną młodzieżą w dużej szkole. Nie obce są jej agresywne zachowania i znęcanie nad słabszymi. Doskonale wie jak sobie radzić z takimi problemami. Jednak opieka nad dwójką dziewięciolatków wydaje się ją przerastać. Georgie chorujący na autyzm szybko zdobywa jej serce. Jest w nim coś rozczulającego i zmuszającego do ochrony za wszelką cenę. Chłopiec przypomina jej własne doświadczenia rodzinne. Jej syn Kieron, dziś dorosły mężczyzna, sam zmaga się z syndromem Aspergera, łagodną formę autyzmu. Wie jak bolesne mogą być słowa, gesty obcych ludzi. Przez co postrzega Jensona jedynie przez pryzmat matki chorego dziecka i nie dopuszcza do siebie myśli, że agresywne zachowanie dziewięciolatka jest spowodowane zupełnie czym innym.

"Żadne dziecko nie powinno aż tak odczuwać braku matczynej miłości, by chwytać się nawet najbardziej żałosnych ochłapów, które mu rzucano. "

Okrutnie los potraktował Jensona. Egoistyczna matka i rodzinna tragedia, spycha chłopca na margines życia rodziny. Jest kimś na doczepkę, którego się toleruje kiedy trzeba, ale się nim nie interesuje i nie zaspokaja jego potrzeb emocjonalnych, osobistych, fizycznych, finansowych. Chłopiec tak bardzo chce zwrócić na siebie uwagę, że jego zachowanie staje się coraz bardziej wymowne, dominujące, agresywne. Dopiero pomoc Casey , wyznaczenie pewnych granic i konsekwencja wyciąga na wierzch jego prawdziwą naturę, zdolności, talenty.

Georgie zamknięty w swojej chorobie niespecjalnie odczuwa zawirowania w swoim życiu. Choć wszelkie gwałtowne zmiany zaburzają jego spokój, jego poczucie bezpieczeństwa, to w porę przeprowadzone przygotowania całkowicie eliminują zagrożenie.

Początkowo trudno jest sprawować opiekę nad chłopcami. Jednak to oni są dla siebie najlepszym lekarstwem i dają Casey możliwość jeszcze lepszego rozwinięcia się w swoim zawodzie i nauki pokory. Okazuje się, że zmiana perspektywy przynosi niebotyczne korzyści dla całej rodziny.
Łatwo jest trwać przy swoim, w swojej nieomylności. Trudniej jest przyznać się do błędu i dokonać rozrachunku z własnymi uprzedzeniami i schematami. Uczciwość popłaca, nawet jeżeli trzeba przełknąć gorzka pigułkę samokrytyki.

"Skrzywdzeni rodzice mogą krzywdzić swoje dzieci na tysiące sposobów, ale wynik jest zawsze ten sam – dziecko zaczyna wierzyć, że na to wszystko zasłużyło. "

Książka "Milczenie chłopców" to taki nietypowy pamiętnik, w którym wspomnienia rodziny Watson, ich osobiste doświadczenia krzyżują się z historiami pokrzywdzonych dzieci przyjmowanych pod dach pełen ciepła i miłości. Są one namacalnym dowodem na to, jak na siebie oddziałują i czego uczą się od siebie nawzajem. Bo każda historia, to oddzielny rozdział, z własnym zakończeniem (nie zawsze szczęśliwym) i morałem, z którego należy korzystać.
Język prosty, niewyszukany, szczery, tym bardziej podkreśla emocje, wyłuszcza dysproporcje pomiędzy tym co powinno być, a co jest w rzeczywistości i wpływa na odbiór przez czytelnika, w którym gotują się uczucia gotowe do wybuchu.

"Milczenie chłopców" to poruszająca historia chłopców usilnie zabiegających o miłość, poszukujących ciepła, bezpieczeństwa i uwagi. To wstrząsające koleje losu Jensena, który przez bezmyślność dorosłych traci uroki beztroskiego dzieciństwa. To również wzruszająca opowieść o przyjaźni, która narodziła się we łzach i cierpieniu. To także mądra wskazówka dla czytelnika, by porzucił schematyczne myślenie i starał się patrzeć na życie z kilku perspektyw. Wtedy wszystko stanie się prostsze i łatwiejsze do naprawienia.

http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2015/05/premierowo-kazdy-moze-byc-rodzicem.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Książki Watson znam już od pewnego czasu i sięgam po każdą kolejną jaką wyda. Stąd też i ta trafiła w me ręce. Za co cenię jej powieści? Za wszystko. Po prostu się w nich zatapiam i wypływam dopiero, gdy moje ręce przełożą tylną okładkę. Czasami w oku pojawi się łza, momentami w sercu zakuje żal i niezrozumienie wobec niektórych dorosłych, a najczęściej ma się ochotę wrzasnąć na cały głos by usłyszał cały świat, że dziecko to bezbronna i niczemu niewinna istota za którą my dorośli odpowiadamy!! ...

Tym razem pod dach Casey w niedługim odstępie czasu trafia dwóch dziewięciolatków.
Pierwszy z nich to Jenson, który miał być kilka dni, a pojawia się dość niespodziewanie. Powodem jego pobytu jest fakt, że w domu został z trzynastoletnią siostrą, bo mama wyjechała z chłopakiem... na wakacje!
Georgie od urodzenia mieszka w domu dziecka. Niestety zostaje ono zlikwidowane szybciej niż planowano i pilnie potrzeba znaleźć dla niego tymczasowe miejsce pobytu. Casey jak zawsze nie umie powiedzieć nie i przygarnia również jego. Zasadniczym problemem jest to, ze Georgie choruje na silną odmianę autyzmu i każdy stres i zmiana pogłębiają jego chorobę.
Czym skończy się umieszczenie tych maluchów pod jednym dachem? Czy nienawiść jaką od początku do siebie czują zmieni się w niezwykłą więź?

Książka dla wszystkich, którzy lubią literaturę dokumentalną o krzywdach wobec dzieci.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena