Koszyk 0
Opis:
Brudna polska polityka, sekrety natowskie o najwyższym stopniu tajności i tajemnicze samoloty lądujące na małych polskich lotniskach. Czy to możliwe, że w Polsce torturuje się więźniów CIA? Takiego rozwoju wydarzeń Ewa Górska, analityczka kontrwywiadu, zupełnie się nie spodziewała. Nie zakończyła jeszcze sprawy „Olina”, rosyjskiego szpiega, którego utoż ... samiano z samym premierem Oleksym, gdy skierowano ją do sprawdzenia byłej rosyjskiej bazy wojskowej. Razem z byłym oficerem SB, Tadeuszem Kolskim, trafia na ślad afery, która mogłaby pokazać Rzeczpospolitą w bardzo złym świetle. Wszystko wskazuje na to, że do Polski przywożeni są więźniowie CIA.  Znakomicie poprowadzony thriller polityczny Cezarego Harasimowicza – znanego aktora i scenarzysty. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • WAB
  • miękka
Mniej Więcej
  • Cezary Harasimowicz
  • 2016
  • 320
  • 202
  • 135
  • 97883280-2169-3
  • 9788328021693
  • ZD83X

Recenzje czytelników

Warto.

Ocena:
Autor:
Data:
Cezary Harasimowicz scenarzysta, aktor oraz pisarz, autor niezłego i bardzo rzeczywistego thrillera politycznego rozgrywającego się w Polsce.
Ewa Górska wybitnie zdolna analityczką kontrwywiadu, taka z talentem i nosem dostaje nowe zadanie (po niespodziewanym oderwaniu od innej, istotnej sprawy) oraz partnera, byłego bezpieczniaka, Kolskiego. Współpraca nie jest łatwa, bo od samego początku miedzy nimi aż iskrzy, różnią się jak ogień i woda, a całość oparta jest na dogryzaniu, antagonizmach ... spięciach. Czy w takich warunkach da się współpracować?
Problemy mają nie tylko na linii współpracy. Ich zadanie z pozoru łatwe zdaje się komplikować nie z każdym dniem, a godziną,a oni sami znajdują się niespodziewanie w wielkim niebezpieczeństwie.
Fabuła banalna, to fakt. Jednak sporym plusem jest styl narracji, jaki przyjął Harasimowicz oraz umiejscowienie akcji nie tylko w Polsce, ale także w konkretnych realiach, w rzeczywistości i wydarzeniach, które miały miejsce jakiś czas temu. Można się na tym sparzyć, jeżeli autor jest kiepski, źle sobie z rzeczywistością w książce poradzi. Na szczęście Harasimowiczowi udało się to doskonale, a ja w trakcie lektury, w zakresie części wydarzeń miałem wrażenie deja vu (kwestia więzień CIA w Polsce, rozliczenie z minionym systemem, esbecy po 1989 roku i wiele innych spraw).
Dodatkowym atutem są bardzo ciekawie przedstawieni główni bohaterowie (analityczka Ewa i były esbek) oraz atmosfera miedzy nimi, konieczność pilnowania się, rozpracowywania tego drugiego, a jednocześnie konieczność korzystania z wzajemnej pomocy i zastanawiania się na ile można partnerowi zaufać.
Zakończenie ala amerykański thriller, niezłe, ale trochę bym je uzupełnił. Generalnie bardzo ciekawa, dobra książka, niesamowicie realistyczna, lektura z której wiele można się dowiedzieć i nauczyć. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena