Koszyk 0
Opis:
Jest inna niż wszyscy. Od kiedy pamięta, żyje podwójnie. Co 24 godziny następuje przeskok z jednego życia do drugiego, z jednej tożsamości do drugiej, z bogatego Wellesleydo skromnego Roxbury. Wymarzone życie Sabinez Wellesleyma wszystko, czego tylko pragnie. Imponujące przyjaciółki, drogie ciuchy, rewelacyjne stopnie w szkole i chłopaka, którego wszyscy jej zazdroszczą. Przyszłość wygląda ró ... żowo. Wymarzona miłość Sabinez Roxbury ma niezamożnych rodziców i wykolejonych przyjaciół – a kiedy jej tajemnica wychodzi na jaw, perspektywy jeszcze mocniej się zawężają. Lecz dzięki temu spotyka Ethana. Jest wspaniały, intrygujący, przyprawia o zawrót głowy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jessica Shirvington
  • 2013
  • 288
  • 215
  • 147
  • 9788363579-62-3
  • 9788363579623
  • ZCL1V
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Kiedy życie wymyka się spod kontroli

Ocena:
Autor:
Data:
„Życie każdego człowieka jest baśnią napisaną przez Boga.” - Hans Christian Andersen. Życie to bezcenny dar, który otrzymujemy w momencie narodzin i tylko od nas zależy jaki zrobimy z niego użytek. Każdy człowiek kreśli scenariusz własnej egzystencji będący wypadkową podejmowanych decyzji, dokonanych wyborów, przeżytych doświadczeń, wewnętrznych potrzeb i marzeń. I choć każdemu z nas nie jest obcy smak goryczy, rozczarowania czy porażki, to dla większości życie jest piękne ... Ale czy zastanawialiście się jakby to było mieć nie jedno, a więcej żyć i podążać różnymi drogami?

Autorką książki „Między życiem a życiem” jest Jessica Shirvington – australijska pisarka, finalistka nagród Fun Cosmopolitan, Fearless Kobieta Award, która w swoim mężu zakochała się w wieku 17 lat. A ta młodzieńcza miłość i trwałość związku sprawiły, że autorka świetnie odnajduje się w tworzeniu publikacji dla młodzieży z bogatym wątkiem romansowym.


Główną bohaterką powieści jest osiemnastoletnia Sabine, która wiedzie podwójne życie i egzystuje w dwóch równoległych rzeczywistościach. Każdy dzień przeżywa dwa razy, a co dwudziestoczterogodzinne przeskoki z biegiem czasu wywołują zmęczenie i rodzą potrzebę zmian, dlatego gdy pojawiają się sprzyjające okoliczności dziewczyna odczuwa pokusę spełnienia największego pragnienia. Jednak by podjąć ostateczną decyzję musi zdobyć niezbędne informacje i wiedzę potwierdzającą jej przypuszczenia. Niestety, nie przewidziała, że los postanowi spłatać jej figla krzyżując misternie przygotowany plan i otwierając przed nią nowe możliwości, dając jednocześnie szansę na doświadczenie czegoś bardzo pięknego. Ale czy mając wreszcie wybór nastolatka właściwie rozwiąże równanie, w którym jest tak wiele zmiennych?

Autorka zabiera czytelnika do świata dziewczyny, która wiedzie dwa różne życia połączone jedną świadomością. Przypominającego balansowanie na granicy schizofrenii, urojeń i zdrowego rozsądku. Sprawnie wprowadza czytelnika w wykreowaną rzeczywistość, ale jednocześnie dba, aby do samego końca towarzyszyła mu niepewność i wątpliwości co do stanu psychicznego bohaterki. Sabine jest przeciętną nastolatką mającą w każdym życiu typowe problemy dla swojego przedziału wiekowego skupiające się na szkole, pierwszych miłościach oraz stosunkach z rodzicami. Gdyby nie to małe odchylenie od normalności w jej historii nie byłoby nic nadzwyczajnego, a tak jedna anomalia wystarczyła by otworzyć przed pisarką wachlarz możliwości, który w pełni wykorzystała tworząc fascynującą i intrygującą opowieść o życiu, miłości i skomplikowanych relacjach międzyludzkich.

Fabuła powieści została oparta na ciekawym pomyśle, którego potencjał został w pełni wykorzystany. Jessica Shirvington umiejętnie rozbudza ciekawość czytelnika i troszczy się, aby na każdym etapie lektury nie zabrakło mu wrażeń oraz emocji. I mimo, że tempo akcji jest miarowe, a z biegiem stron wszystkie elementy układają się w spójną całość, to samo zakończenie i finał przypomina przysłowiową wisienkę na torcie, której smak na długo pozostaje w pamięci. Nie zabrakło również wątku miłosnego, który został przedstawiony w bardzo sympatyczny, niemęczący i delikatny sposób. Nie zdominował treści, ale był wyraźnym motorem poczynań bohaterów.

„Między życiem a życiem” to lekka, porywająca i przyjemna w odbiorze powieść, którą pochłania się zbyt szybko osiągając drugi brzeg. Prosta historia opowiedziana w niezwykły sposób by poruszyć czytelnika i zwrócić jego uwagę na wiele ważnych kwestii. Dla mnie przygoda z książką była ciekawym doświadczeniem pozwalającym na przeżycie wspaniałej przygody. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Porównywalna do powieści Johna Greena

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy zdecydowałam, że chcę przeczytać "Między życiem
a życiem", nie było jeszcze żadnych opinii o tej książce
i podejmowałam swego rodzaju ryzyko. Opis książki niesamowicie mnie zaintrygował i po prostu MUSIAŁAM ją poznać!

Sabine ma osiemnaście, dwie rodziny i dwa życia w równoległych rzeczywistościach. Każdy dzień przeżywa dwa razy, ma dwa razy dłuższe wakacje, ale też... dwa razy dłuższe miesiączki!
W pierwszym z żyć Sabine mieszka w Wellesley, jest bogata ...
nosi ubrania od najlepszych projektantów, jeździ nowiutkim audi
i ma chłopaka, z którym tworzą idealną parę. To życie to bajka.

Drugie życie dziewczyny nie jest już takie cudowne. Tu nastolatka ma zupełnie przeciętną rodzinę, mieszka w małym domku
w Roxbury, ma nieciekawych przyjaciół...Sprawy komplikują się dodatkowo, gdy Sabine wyznaje rodzicom prawdę o swoim drugim życiu i poznaje Ethana, który nieodwołalnie odmieni jej spojrzenie na świat.

"Między życiem a życiem" zainteresowało mnie ze względu
na historię, jaką w sobie zawiera. Nie spodziewałam się jednak,
że ta opowieść tak mnie poruszy! Skończyłam czytać dziś
o pierwszej w nocy, cała zapłakana. Bo choć powieść wydaje się być lekką lekturą dla młodzieży, to okazuje się, że potrafi uderzyć w serce, sprawić ból i niesamowicie wzruszyć. Ośmielę się nawet porównać książkę do tych, które wyszły spod pióra Johna Greena!
Jessica Shirvington stworzyła historię, którą czyta się bardzo przyjemnie, ale nie jest to głupia, pusta historyjka! "Między życiem a życiem" nauczyło mnie doceniać to, co mam. Dzięki lekturze tej powieści uświadomiłam sobie, że każdego dnia na swojej drodze życiowej mogę dotrzeć do ostrego zakrętu, który wszystko zmieni.
To, co piękne, nagle może stracić wartość, a to, co szare, może nabrać głębi. Nie mamy, tak jak Sabine, dwóch żyć,
ale i tak z powieści możemy wyciągnąć wiele dobrych dla nas wniosków!

Bardzo, bardzo serdecznie polecam Wam lekturę "Między życiem a życiem", ta książka zostawi w Was ślad!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena