Koszyk 0
Opis:
Zawsze ciągnęło mnie w świat. Podczas podróży po świecie zaczęłam odkrywać, że dookoła nas jest znacznie więcej niż to, co widać na pierwszy rzut oka. W inkaskim mieście Machu Picchu w Peru, w buddyjskiej osadzie Bodh Gaya w Indiach, na poszarpanych wiatrem górskich bezdrożach Boliwii i na pachnących wiecznością sawannach Afryki. A my możemy dowolnie podróżować mię ... dzy wszystkimi światami. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Beata Pawlikowska
  • 2016
  • 368
  • 210
  • 150
  • *, 978837945-227-9
  • 9788379452279
  • ZD43V

Recenzje czytelników

Ta książka zmienia sposób patrzenia na świat!

Ocena:
Autor:
Data:
Beata Pawlikowska od zawsze mnie inspirowała. Podziwiałam ją jako odważną podróżniczkę, ciekawą świata i pełną energii kobietę, która jest gotowa na absolutnie wszystko. Moim największym marzeniem jest zostać w przyszłości podróżniczką i odkrywać świat kawałek po kawałku. Jednak zawsze pozostawało to tylko skrytym marzeniem, które nigdy nie ma szans się spełnić. W końcu jak ktoś taki jak ja może jeździć sobie po świecie samemu, bez pomocy żadnego biura podróży ... bez wielkich walizek i grubego portfela? Żyłam w takim przekonaniu przez wiele lat aż do czasu kiedy zdecydowałam się kupić pierwszą książkę Beaty Pawlikowskiej. Była to książka „Między światami”. Ta książka całkowicie zmieniła mój sposób patrzenia na świat i na moje życie. Z każdym kolejnym przeczytanym rozdziałem stawałam się mądrzejsza i coraz bardziej świadoma tego co chcę robić w życiu.

Autorka ma niesamowity styl pisania i potrafi przemówić człowiekowi do rozsądku, dać mu do myślenia, że może zmienić swoje życie na lepsze. Pawlikowska pisze w sposób luźny, przez swoje felietony zdaje się mówić do człowieka, odkrywać jego duszę. Opisując swoje doświadczenia w podróżach i w życiu codziennym uświadamia, że świat jest piękny i dostępny dla człowieka z każdej strony. Pokazuje, że na co dzień można odkrywać rzeczy pozornie niewidoczne dla ludzi. Wystarczy tylko odpowiednie podejście do życia i odrobina pozytywnego myślenia.

Człowiek z natury ma to do siebie, że przywiązuje się do znanych mu rzeczy. Boi się nieznanego. Nie chce zmieniać swojego życia, ponieważ boi się, że będzie żałował swojej decyzji. Nawet jeśli nie czuje się dobrze w swojej sytuacji, ma złe relacje z rodziną, nie lubi swojej pracy, mieszka przy hałaśliwej ulicy w wielkim mieście, narzeka na rozmaite dolegliwości, podświadomie nie będzie chciał od tego uciec, gdyż woli pozostać w miejscu, które doskonale zna niż wziąć się w garść i ruszyć naprzód przez życie.

Przez długi czas żyłam w przekonaniu, że jestem jaka jestem i nie zasługuję na lepsze życie, a podróżowanie musi pozostać moim marzeniem, gdyż takie życie nie jest dla mnie. Dzięki książce Beaty Pawlikowskiej zdałam sobie sprawę, że mam szansę spełnić swoje marzenie. Uświadomiłam sobie, że to co do tej pory myślałam jest nieprawdą. To czy wybieram wygodne życie w mieście, gdzie mam wszystko na wyciągnięcie ręki, czy może życie w podróży pełne fascynujących przygód i fantastycznych doświadczeń, zależy tylko od mojej decyzji. To ja wybieram jak chcę żyć i co chcę w życiu osiągnąć. Jeżeli teraz podejmę dobrą decyzję i zacznę świadomie zmieniać swoje życie, w przyszłości bez wątpienia nie będę tego żałować. Jednak aby osiągnąć w życiu spełnienie, potrzebny jest cel i ciężka praca w dążeniu do jego realizacji. Człowiek może być naprawdę szczęśliwy tylko wtedy, kiedy sam sobie na to szczęście zapracuje. Nie wolno się poddawać, trzeba iść naprzód. Tylko wtedy można osiągnąć swój cel. Jeżeli człowiek uwolni się od swoich dotychczasowych przyzwyczajeń i zacznie żyć pozytywnie, ma szansę odkryć coś niesamowitego, co pozornie jest niezauważalne i nierealne.

Wakacje to idealny czas na zmiany. Można wtedy wsłuchać się w swoje marzenia i zastanowić się co można zrobić, aby je zrealizować. Beata Pawlikowska pisze, że od najdrobniejszych zmian zaczynają się w życiu wielkie rewolucje. Dlatego chciałabym gorąco polecić książkę „Między światami” na wakacje każdemu, kto pragnie zmienić swoje życie na lepsze. Bardzo przyjemnie czyta się ją na świeżym powietrzu, popijając szklankę lemoniady lub kubek kawy.

Ta książka zmienia sposób patrzenia na świat. Pozwala zajrzeć wgłąb siebie i zastanowić się nad swoim życiem. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jest to najlepsza książka jaką do tej pory przeczytałam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena