Koszyk 0
Opis:
Tego samego dnia – 22 listopada 1963 r. – zmarli trzej wybitni ludzie: prezydent USA John F. Kennedy oraz C.S. Lewis – autor Narnii i Aldous Huxley – autor Nowego wspaniałego świata. Każdy z nich, na swój własny sposób, wierzył w to, że śmierć nie jest ostatecznym kresem ludzkiego życia. Mieli rację. Spotkali się po śmierci – gdzieś w zaświatach. O czym rozmawiali ... O czym mogli rozmawiać? Ich błyskotliwy dialog jest częścią Wielkiej Konwersacji, którą filozofowie wiodą od stuleci. C.S. Lewis – chrześcijański teista, Kennedy – nowoczesny humanista i Huxley – reprezentujący orientalny panteizm, spierają się o: * sens ludzkiego życia, * Jezusa i Jego boską i ludzką naturę, * niebo i piekło. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • miękka
Mniej Więcej
  • Peter Kreeft
  • 2015
  • 192
  • 206
  • 125
  • 9788364095665
  • 9788364095665
  • ZCHHI

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
C.S. Lewisa, autora cyklu "Opowieści z Narnii", Audolusa Huxleya, autora "Nowego wspaniałego świata" i Johna F. Kennedy'ego, prezydenta USA łączy jedna data - 22 listopada 1963 roku - data ich śmierci.

W książce "Między niebem a piekłam- dialog w zaświatach" Petera Kreefta spotykają się oni gdzieś poza śmiercią. Rozpoczyna się zażarta dyskusja, dotycząca teologii, gdyż tutaj panowie nie są zgodni. Huxley- panteista, Kennedy- humanista i Lewis- teista ... prowadzą błyskotliwą dyskusję m.in. o boskości Jezusa i sensu ludzkiego istnienia.

Rozmowa jest porywająca, miejscami humorystyczna, ale co najważniejsze - bardzo mądra. Autor doskonale zapisał wyimaginowany dialog, ponieważ nie jest on ani odrobinę nudny i nie za długi, ale też nie za krótki.

Jednym słowem - książka jest idealna, oczywiście dla poszukujących Boga, ale też dla tych, którzy twierdzą, że rozmowy o religii są bardzo nużące. Peter Kreeft udowodnił, że wcale tak nie jest.
Nowhere Man, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Między piekłem a niebem

Ocena:
Autor:
Data:
W roku 1963 22 listopada zmarli trzej wybitni i znani na całym świecie mężczyźni. C.S. Lewis – autor „Opowieści z Narni”, John F. Kennedy – prezydent USA, oraz Aldous Huxley – który napisał „Nowy wspaniały świat”. Każdy z nich wyznawał inną religię, można by pomyśleć, że bardzo ciężko będzie się im w takim razie dogadać, lecz nic bardziej mylnego. Przez pierwszą część książki rozmawiają Lewis i Kennedy. To Lewis próbuje wytłumaczyć nowoczesnemu humaniście na czym polega boska natura Jezusa ... w dalszej części głos zabiera także Huxley wyznający buddyzm.
Jesteście ciekawi jak zakończy się „dialog w zaświatach” i do jakiego wniosku dojdą nasi bohaterzy, kto kogo przekona?
Koniecznie musicie zajrzeć do tej książki.
Na początku pragnę uprzedzić czytelników, że książka nie należy do miłych, łatwych i przyjemnych. Wymaga ciszy, skupienia a przede wszystkim refleksji. Jest to, jak sam autor go nazywa, dialog Sokratejski, więc wcale nie jest łatwy. Znajdziecie tutaj rozważania filozoficzne, a także całą masę logiki. Nie jest też tak, że zanudzicie się na śmierć. Trzej mężczyźni jako ludzie wykształceni żartują, a czasem nawet denerwują się na siebie.
Jeżeli szukacie odpowiedzi na tematy, które zostały poruszone tutaj (czyli czym jest niebo i piekło, wytłumaczenie ludzkiej i boskiej natury Jezusa, oraz sens życia człowieka) to jest to książka właśnie dla Was.
Ogromnym plusem jest to, że wszystko zostało napisane w formie dialogu. Nie ma zbędnych opisów, czy monologów. Tutaj panowie rozmawiają ze sobą na żywo, rozważają problemy, a nawet niejednokrotnie wchodzą sobie w słowo. Zaręczam Wam, że już po kilku stronach nie będziecie musieli nawet czytać kto daną wypowiedź mówi, bo na tyle poznacie naszych bohaterów.
Książeczka króciutka, liczy tylko 183 strony, więc spokojnie przeczytacie ją nawet w jeden dzień.

Moja ocena: 8/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena