Koszyk 0
Opis:
„Miasto dusz” to powieść zbudowana na odwróceniu znanego z kryminałów schematu: w miejscu zbrodni zamiast ciała zostaje porzucona dusza. Dzięki „Kodeksowi praskiemu”, tajemniczej księdze sprzed wieków, ludzie opanowali technikę wydalania dusz. Pragną wieść życie bez metafizycznych obciążeń. Reakcją jest powstanie Policji Eschatologicznej - specjalnego zakonu mającego powstrzymać falę bezduszności. Brat Tymoteusz, młody funkcjonariusz, zaczyna mieć dziwne sny ... Nie pamięta własnej przeszłości, nie zna nazwy miasta. Otrzymuje zadanie przeniknięcia w struktury bezdusznych. Wtedy rzeczywistość wokół niego zaczyna się kruszyć, konflikt narasta, sytuacja się komplikuje, podziały przestają być zrozumiałe - świat drży w posadach, a wszystko zmierza do kulminacji: Nocy Wolności zwanej też Bitwą o Dusze. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Wojciech Szyda
  • 252
  • 135
  • 205
  • 978-83-7506-186-4, 97883-7506-1864
  • 9788375061864
  • V7238

Recenzje czytelników

Każde przeznaczenie jakiekolwiek długie i skomplikowane by było, składa się tak naprawdę z jednego tylko momentu: z chwili, gdy człowiek dowiaduje się raz na zawsze kim jest.

Ocena:
Autor:
Data:
"Miasto dusz" to bardzo nietypowa powieść balansująca na granicy opowieści fantastycznej, rozprawy filozoficznej, powieści kryminalnej i thrillera, powieść która łączy w sobie dwa światy - realny i marzeń sennych. Już sama tematyka jest intrygująca - założenie, że człowiek może pozbyć się duszy, która nie jest integralna z ciałem i nadal żyć, skłania do zastanowienia się nad sensem ludzkiego istnienia. Główny bohater - brat Tymoteusz - znajduje się nagle w centrum wydarzeń ... Z jednej strony Policja Eschatologiczna, której jest członkiem i która stara się zapobiec "wydalaniu" dusz, a z drugiej strony bezduszni w których szeregi ma wniknąć młody funkcjonariusz. A wszystko zmierza ku Nocy Wolności.
Książkę czyta się ciężko, gdyż bardziej przypomina ona zbiór rozważań na tematy filozoficzno-religijne niż zwykłą powieść. Jednak trudno oderwać się od czytania. Ja osobiście w niektórych momentach musiałam się cofać, czytać kilka stron parę razy, ale nie stanowiło to dla mnie większego problemu - miałam czas by przemyśleć parę spraw związanych z egzystencją człowieka. Jeśli ktoś szuka lektury, która stanowi wyzwania dla intelektu i ducha to "Miasto dusz" Szydy jest pozycją z którą koniecznie musi się zapoznać!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena