Koszyk 0
Opis:
 Było sobie małe miasteczko zagubione wśród łąk i pól. Ładne domy na tle wspaniałej przyrody. Pomimo tych zewnętrznych uroków w miasteczku dzieją się dziwne rzeczy. Dzisiaj na przykład w miasteczku odbywa się doroczne święto z udziałem orkiestry dętej. Ale nie słychać żadnej muzyki, żadnego dźwięku, żadnych śpiewów. Nie widać też radoś ... ci na twarzach mieszkańców ani radosnej atmosfery...Alicja jest mieszkanką tego miasteczka. Ludzie mówią, że ma niedobry charakter, a to dlatego, że ona wie, czego chce, a zwłaszcza - czego nie chce! Bo nie znosi życia w takim smutnym i posępnym miejscu! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Vincent Zabus, Renaud Collin
  • 2015
  • 1
  • 36
  • 200
  • 200
  • 978837791-366-6
  • 9788377913666
  • ZCKON
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Miasteczko szeptów

Ocena:
Autor:
Data:
,,Przygody Małych Marzycieli" to 5-tomowa seria napisana przez różne duety pisarzy. Ich cechą wspólną niewątpliwie są tytułowe marzenia bohaterów, które, jak możemy się domyślać, spełniają się. Każdą opowieść można czytać niezależnie od pozostałych.

Alicja, główna bohaterka książeczki, miała dość życia w cichym mieście. Mieszkańcy już od wielu lat mogli jedynie mówić do siebie szeptem. Wszelkie inne dźwięki były zabronione pod karą śmierci ... Dziewczynka postanowiła sprzeciwić się temu zakazowi, gdyż bardzo uwielbiała grać na instrumencie. Doprowadziło to do tego, że obudziła potwora...

Myślę, że przesłaniem tej opowieści miało być to, że normy są po to, aby ich przestrzegać, jednak jeśli się z czymś nie zgadzamy możemy spróbować wyrazić swoje zdanie. Podobała mi się postawa Alicji, która wykazała się wielką odwagą i mimo sprzeciwu władz postanowiła oddać się swojej ulubionej rozrywce.

,,Przygody Małych Marzycieli" to seria, którą cechuje dość duża ilość tekstu. W większości przypadków lektura książeczek nie nuży, jednak czasem niektóre momenty są nieco mniej ciekawe. Najbardziej spodobała mi się te dotyczące Otta, Julii i Piotra Śmiałka, choć ta o listonoszu Motylewskim także była ciekawa. Nie do końca zrozumiałam przesłanie ,,Miasteczka szeptów", jednak myślę, że niektórzy z Was mogą je odnaleźć. Książeczki wyróżniają się pięknymi, bardzo kolorowymi i licznymi ilustracjami, które w większości przypadków przeważają nad tekstem. Lektura jest przyjemnością i nie zajmuje wiele czasu, a na nowo uświadamia, jak ważne są wartości i zasady w naszym życiu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miasteczko szeptów, Monika M. Zielińska (czytamirecenzuje.blogspot.com)

Ocena:
Autor:
Data:
Ilustracje z "Miasteczka szeptów" od razu skojarzyły mi się ze światami znanymi z filmów Tima Burtona. Nawet główna bohaterka książki mogłaby uchodzić za małą Helenę Bohnam Carter. Coś jednak musi tkwić w tym spostrzeżeniu, bo nie ja jedna miałam Burtonowskie skojarzenie.

Tak czy owak, autorzy przedstawili historię dość osobliwą, będącą połączeniem klasycznych baśni ze znanym musicalem "Footloose". W miasteczku szeptów nie słychać żadnej muzyki, nikt nie tańczy ... nikt nie śpiewa, a na twarzach mieszkańców nie widać radości.

Mała Alicja, nie może pogodzić się z tym stanem rzeczy. Dziewczynka nie chce dłużej żyć w tak smutnym otoczeniu i postanawia je zmienić. Jest to początek nowej przygody, a na jaw wychodzą nowe fakty...

Choć nie podoba mi się narracja w czasie teraźniejszym, uważam, że jest to intrygująca historia z dreszczem, w sam raz dla małych poszukiwaczy przygód. ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena