Koszyk 0
Opis:
W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Czyżby Salem było nawiedzone przez złe moce? Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje im pełną determinacji walkę. Miasteczko Salem, klasyczny horror Stephena Kinga, ukazało się po raz pierwszy w roku 1975 ... Demoniczna opowieść natychmiast przeraziła i oczarowała czytelników i stała się światowym bestsellerem. Doczekała się też dwóch ekranizacji. Stephen King (ur. 1947 w Portland) Autor powieści, zbiorów opowiadań, komiksów i scenariuszy filmowych. Sławę przyniosły mu już pierwsze książki: Carrie, Miasteczko Salem i Lśnienie. King zręcznie wiąże w swoich historiach elementy grozy, literatury science fiction, baśni i sensacji. Prawie każda z jego ponad 60 książek została zekranizowana, a łącznie uzyskały jeden z największych nakładów na świecie. Autor uchodzi dziś za niekoronowanego króla literatury z gatunku horroru. Mieszka wraz z żoną Tabithą w Bangor w stanie Maine. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Stephen King
  • 2008
  • 525
  • 202
  • 143
  • 978-83-7648-112-8
  • 9788376481128
  • X1322

Recenzje czytelników

Perfekcyjna pod każdym względem!

Ocena:
Autor:
Data:
Wampiry- w wydaniu Stephena Kinga


"Miasteczko Salem" jest uważane za jeden z najlepszych utworów niekwestionowanego mistrza horroru- Stephena Kinga. Powieść została stworzona w 1975r. Jednak na półkach polskich księgarni znajduje się dopiero od jedenastu lat. Ten utwór, tak jak wiele innych tego autora, ukazał się w naszym kraju, wydany przez Prószyńskiego i Spółkę.

Popularny pisarz Ben Mears postanawia wrócić do prowincjonalnego miasteczka, w którym spędził dzieciństwo ... Celem jego wizyty jest napisanie powieści na temat koszmaru dziecięcych lat. Mieszkańcy tytułowej miejscowości, kierują się zaściankowymi poglądami, przez co pisarz w ich oczach jest uosobieniem zła. Jednak w konserwatywnym otoczeni odnajduje przyjaciół. Traumatyczne przeżycie z młodości napawa go lękiem. Lecz w porównaniu z tym co go czeka, zdarzenie z przeszłości wydaje się być marzeniem.

Przyszło mi się zmierzyć z naprawdę trudnym zadaniem- ocenić powieść od lat uważaną za kultową oraz klasyka gatunku grozy.
Stephen King przedstawia nam wampirzą historię, bogatą w słownictwo i przerażającą pod każdym względem. Powieść cechuje mnogość wątków oraz niepowtarzalny, mroczny klimat. Idylliczne miasteczko, w którym zagnieździła się złowroga moc to niemalże stały element w utworach pisarza. Styl w jakim została napisana powieść jest dopracowany pod każdym względem, jednak łatwy do zrozumienia. Kolejnym plusem jest sam pomysł, który w połączeniu z mistrzowską precyzją, daje nam niepowtarzalną i niezapomnianą rozrywkę zagłębiania się w świat bohaterów. Książkę tą pomimo grubości, czyta się w bardzo szybkim tempie. Jest to druga z powieści Kinga, jednak nieporównywalnie lepsza od debiutu autora. Nie należy również zapomnieć o klasycznym wizerunku wampira, który dany jest nam poznać. Zmiany tak często stosowane we współczesnych opowieściach o krwiopijcach, nie tyczą się kingowskiego dzieła. Wydawnictwo należy pochwalić za sprawne tłumaczenie oraz interesującą okładkę.

Myślę, że powieść ta przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi, preferującemu literaturę horroru. Zapoznanie się z klasykiem sprawi nie lada frajdę fanom Stephena Kinga. Co mogę rzec więcej? Polecam!


Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Krew to nie wszystko

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść grozy oparta na motywie wampira jest ostatnio popularnym polem twórczości pisarskiej, dlatego w zastraszającym tempie rośnie liczba komercyjno - tandetnych książek, bardziej śmiesznych niż strasznych. Okazuje się bowiem, że krew buchająca z każdej strony, która brudzi palce i biurko, to dla ambitnego czytelnika zbyt mało.
Nie dotyczy to Stephena Kinga, którego twórczość od lat stawia się na piedestale. King jest twórcą wybitnym, szafującym impresjonistycznymi opisami ... wysublimowaną fabułą i pozostawiający pole do popisu dla inteligencji swojego odbiorcy.
Klasycznym dziełem tego wielkiego twórcy jest, cenione przez ekspertów i czytelników, „Miasteczko Salem”.
Ben Mears to znany pisarz, który po latach nieobecności wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, z którego wygnało go przerażające i niewyjaśnione zdarzenie. Zamierza napisać książkę, która pozwoliłaby mu uporać się z demonami przeszłości.
Pragnie zatrzymać się w opuszczonym domu Marstenów – miejscu związanym z dziecięcą traumą, ale okazuje się, że budynek ten jest już zajęty. Roztacza jednak złą aurę... Zupełnie tak, jak wtedy.
Ben próbuje nawiązać kontakt z mieszkańcami, ale odbija się od ściany lodowatych spojrzeń i jedynie garstka ludzi jest mu przychylna. W mieście natomiast mają miejsce kolejne niepokojące zdarzenia i zagadkowe zgony. Mears zaczyna łączyć je ze złą mocą domu Marstenów, z trudem przekonuje siebie i kilkoro znajomych, że miasto próbują opanować…wampiry.
Wspólnie podejmują walkę, z której nie wszyscy wyjdą cało.
„Miasteczko Salem” to horror pierwszej wody. Niebezpiecznie wciągający. Przerażająco realistyczny. Niepokojący.
Strach wyjrzeć ciemną nocą przez okno, bo nie ma pewności, że nie powita nas w nim blada istota o pięknym uśmiechu…z nieco dłuższymi, niż normalnie, kłami.
Polecam wszystkim, którzy nie boją się bać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena