Koszyk 0
Opis:
Julia, młoda analityczka z ambasady w Londynie, udaje się do Turcji na konferencję poświęconą międzynarodowym stosunkom gospodarczym. Od Stambułu po Kapadocję, z każdym dniem spędzonym w tym tajemniczym i egzotycznym dla niej kraju służbowy cel podróży zaczyna schodzić na dalszy plan. W centrum zainteresowania dziewczyny pojawia się turecki przewodnik. Przypadkowa znajomość, banalne zauroczenie ... przeradzają się w pasję, która pokieruje losami bohaterów w zaskakujący i nieprzewidywalny sposób. Droga do spełnienia okaże się bowiem szczególnie wyboista i kręta.„Mgła nad Bosforem” to książka, która urzeka kameralną, intymną narracją. To opowieść o ogromnym pragnieniu bliskości i o tym, jak wiele może zależeć od jednego drobnego kroku.   Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Aleksandra Kowalska
  • 2015
  • 160
  • 195
  • 121
  • 978837942-723-9
  • 9788379427239
  • ZCNG9

Recenzje czytelników

Zauroczenie

Ocena:
Autor:
Data:
Jako mężczyzna dowiedziałem się wiele o kobiecej, intymnej psychice. Targanej wątpliwościami i nadziejami, obawami przed rozczarowaniem i przeczuciem wyjątkowej miłości. Te wszystkie nastroje pokazane w równoległych życiorysach, aż w końcu nie wiadomo, co jest rzeczywistością, a co imaginacją. Niebanalne!
Czy ta recenzja była przydatna?

poruszające studium uczucia

Ocena:
Autor:
Data:
Właśnie skończyłam czytać książkę „Mgła nad Bosforem” Aleksandry Kowalskiej. Oczarowała mnie, jest inna niż książki poruszające temat miłości. Tu różne rzeczywistości przenikają się w tych samych rozdziałach, jestem pod wrażeniem. Na początku musiałam zrozumieć zamiar- alternatywna rzeczywistość .Muszę przyznać, że to książka dla inteligentnych czytelników, ukazująca wiele rzeczywistości i rozwiązań w zależności od wyboru ... którego dokonuje bohaterka - choć nie jest to takie oczywiste i trzeba się dobrze wczytać. Zamysł jest przewrotny i naprawdę trzeba na to wpaść, ale jest to niebanalne i bardzo interesujące.
Książka jest delikatnie erotyczna i emanuje tą erotyką w piękny sposób. A właściwie to studium psychologiczne uczucia, miłości częściowo wyimaginowanej lecz wytęsknionej przez bohaterkę. Każdy ma pragnienie miłości idealnej. Szkoda, że obiekt uczuć odwzajemnia ją tylko przez chwilę. Rozważania głównej bohaterki napełniają w ostateczności jednak smutkiem - czyżby prawdziwe, gorące uczucie było tak nietrwałe?
Dodatkowym bonusem są piękne i interesujące opisy Turcji, tak plastycznie ukazane, że czytając zwiedzałam te miejsca wraz z bohaterką. Widziałam wszystko jak w filmie. To rzadki dar stworzenia takich opisów. I to również ogromnie mi się podobało.
Z przyjemnością przeczytam inne książki tej autorki.
Czytelniczka.
¬¬¬¬
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena