Koszyk 0
Opis:
* najnowsza powieść amerykańskiego autora, w której opisuje ludzkie namiętności * prowokujący thriller psychologiczny pełen bolesnych spostrzeżeń na temat mroków i ułomności ludzkiej natury * pisarz powraca do miejsca i do bohaterów "Statku z papieru", swej wcześniejszej powieści, która trafiła na listę bestsellerów "New York Timesa" Paul już jako nastolatek radził sobie ze wszystkim sam. Prowadził życie człowieka wolnego i niezależnego, nie zawdzięczając nic nikomu ... Odważny i stanowczy kierował się własnymi zasadami moralnymi. Kiedyś sądził, że jego życie toczyć się będzie od przypadku do przypadku, a kontakty z innymi ludźmi pozostaną jedynie przelotne. Tak się jednak nie stało, bo spotkał piękną i kochającą Kate Ellis i jej córkę, które ofiarowały mu miłość i poczucie bezpieczeństwa. Pewnego dnia w drodze do domu zjeżdża z autostrady do parku stanowego, gdzie natyka się na mężczyznę bijącego psa. Kilka chwil zaledwie wystarcza, by wciągnięty w wir agresji uruchomił serię wydarzeń, podczas których pozna samego siebie, doświadczy poczucia winy i odrzucenia. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Scott Spencer
 • 2012
 • 1
 • 288
 • 205
 • 145
 • 978-83-7758-168-1
 • 9788377581681
 • ZAF6S

Recenzje czytelników

Mężczyzna z lasu - Scott Spencer

Ocena:
Autor:
Data:
"Mężczyzna z lasu" to najnowsza powieść Scotta Spencera, amerykańskiego pisarza. To moja pierwsza styczność z jego twórczością, a wrażenia mam mieszane.

"Mężczyzna z lasu" to historia dwóch mężczyzn, których losy pewnego dnia splatają się. Pierwszy to Will, zastraszony, wiecznie uciekający hazardzista, chwilowy właściciel psa, Woody'ego. Drugi to Paul, tworzący cuda z drzewa samotnik, po ciężkich przejściach w dzieciństwie ... wreszcie układa sobie życie u boku Kate i jej córki, Ruby. Kate, również jest kobietą po przejściach, byłą alkoholiczką, która osiągnęła sukces pisząc książkę "Módl się z nami". Spotyka się z ludźmi i rozmawia z nimi, niczym kaznodzieja - dostała swoją drugą szanse w życiu i stara się to doceniać.
Po jednym z takich spotkań w kościele, Paul załatwia swoje sprawy i podczas spaceru staje się świadkiem, jak Will bije psa. Will jest pewien, że mężczyzna jest jednym ze ścigających go o pieniądze prześladowców. Dochodzi do sprzeczki i Paul staje w obronie psa. Mężczyźni zaczynają się szarpać i bić, Will umiera podczas bójki. Paul pozostawia go na miejscu bójki, ale zabiera ze sobą psa. Po drodze pozoruje wypadek, aby wytłumaczyć swoje obrażenia po bijatyce. Pies zostaje w domu, jest niespodzianką dla Ruby.
Zdarzenie męczy Paula, burzy jego nowe, poukładane życie. Zwierza się Kate, która go nie potępia, a wręcz wspiera go. Jednak pozostaje świadek zdarzenia, pies, którego Paul nie miał sumienia zostawić...
Czy Paul będzie potrafił żyć z piętnem zabójstwa? Jak ułoży się jego życie?

Jednym słowem określiłabym książkę jako "dziwną", trudno mi ją jednoznacznie ocenić. Jest określana jako thriller zawierający elementy psychologiczne - z elementami psychologicznymi się zgodzę, ale dla mnie to nie jest thriller. Za mało akcji, za mało napięcia, za mało uczuć - książka jest płaska, ma za mało emocji. Nie czułam jakbym czytała thriller... Szczerze mówiąc w ogóle nie czułam uczuć - nie wiem.... Może to dlatego, że dopiero czytałam Cobena, a tam aż kipiało od akcji i emocji?
To zdecydowanie bardziej powieść psychologiczna ukazująca zmagania człowieka z samym sobą po czynie, którego się dopuścił - bo Paul nie jest mordercą. Coś wymknęło się spod kontroli i doszło do tragedii, jednak nie była ona zaplanowana ani zamierzona - a on musi z tym żyć.
Ta książka na pewno nie jest nudna ani zła, ale do mnie nie trafiła. Może inni czytelnicy znajdą w książce to, co mnie umknęło - zachęcam do lektury.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/03/mezczyzna-z-lasu-scott-spencer.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mężczyzna z lasu

Ocena:
Autor:
Data:
Dobro nie zawsze jest nieskazitelnie białe, a zło przenikliwie czarne. Ludzie dobrzy czasami błądzą i zbaczają z utartego szlaku, czy zasługują na potępienie i surową karę?

„Mężczyzna z lasu” to opowieść o ludziach po przejściach.
Will jest hazardzistą i oszustem uciekającym przed ścigającymi go wierzycielami. W wiecznych tułaczkach towarzyszy mu stary pies Woody, który odgrywa znaczącą rolę w utworze.
Kate to alkoholiczka wychodząca z nałogu, kobieta nawrócona i głęboko wierząca ... autorka książki „Módl się z nami”, która przyniosła jej sławę i fortunę.
Paul utalentowany stolarz potrafiący z niczego zrobić coś, miał trudne dzieciństwo, rządny przygód i wrażeń tułał się po świecie by w końcu znaleźć stabilizację przy boku znacznie starszej od niego Kate.

O miłości Kate i Paula mogłabym pisać wiele. W różnych fragmentach książki przybierała ona inny kształt i obraz. Momentami odnosiłam wrażenie jakby Paul był z kobietą tylko dla pieniędzy, a Kate traktowała go jak młodego żigolaka spełniającego wszystkie jej fantazje erotyczne, w innych fragmentach matkowała mu jak małemu chłopcu mówiąc co ma robić i jak się zachowywać, za chwilę miłość pomiędzy nimi wybuchała falą dzikiej żądzy by przybrać formę delikatnej i spokojnej stagnacji, czasami uczucia aż kipiały innym razem bohaterowie pozostawiali wobec siebie obojętni. W pewnym momencie miłość ich zostaje wystawiona na próbę. Co zrobi Kate gdy dowie się, że ukochany mężczyzna jest mordercą?

Paul spotyka w lesie mężczyznę bijącego psa, Willa. Stolarz staje w obronie zwierzęcia, dochodzi do bójki, żaden z mężczyzn nie chce odpuścić, emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, ciosy stają się coraz bardziej brutalne w końcu dochodzi do tragedii.
Paul zabiera z miejsca zbrodni psa, cichego świadka popełnionego morderstwa. Od tej chwili stają się nierozłącznymi kompanami.
Jak można żyć z ciągłymi wyrzutami sumienia? Jak można skrywać przerażającą tajemnicę przed kobietą swojego życia?

„Mężczyzna z lasu” to wielowątkowa powieść psychologiczna. Wnikamy głęboko w psychikę Paula, najpierw stajemy się świadkami rodzącej się w nim agresji, potem obserwujemy zmagania z wyrzutami sumienia i próby powrotu do normalnego życia. Bohater zastanawia się nad tym jak uda mu się przeżyć w więzieniu, targają nim dylematy czy czasami dobrowolnie nie zgłosić się na policję, wtedy może otrzyma łagodniejszy wymiar kary, a może policja nie wpadnie na jego trop, przecież jedyne co go łączy z tragicznym wydarzeniem to pies.

W akcję utworu autor wplata kilka wątków, stara się pokazać normalne życie toczące się wokół bohaterów. Niektórym czytelnikom może to przeszkadzać, inni będą zachwyceni sposobem narracji. Osobiście mi wielowątkowość powieści nie przeszkadzała, wręcz przeciwnie czytało mi się ją znakomicie. Paul swoją nieporadnością i urokiem chłopca wzbudził moją sympatię, kibicowałam by udało mu się uniknąć szponów sprawiedliwości.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena