Koszyk 0
Opis:
Jak być mężczyzną z klasą w świecie opanowanym przez bylejakość? Czy drogi garnitur, wyuczone maniery i kilka gadżetów wystarczą, by stać się gentlemanem? Poznaj sekrety współczesnej elegancji i dobrych manier oparte na sprawdzonych przedwojennych wzorcach, które Łukasz Kielban przystosował do dzisiejszego świata. Zobacz, jak dobrze skomponować garderobę, wybrać ... zapach dla siebie i czerpać przyjemność z codziennego golenia. Przekonaj się, że gentlemana czyni nie szata, ale charakter, i dowiedz się, jak świadomie go kształtować. To dzięki niemu nieco przykurzone słowo „gentleman” może zabłysnąć świeżością. Odważ się żyć z klasą Łukasz Kielban – od lat zajmuje się udowadnianiem, że kierowanie się zasadami może przynieść ogromną satysfakcję, zwiększyć pewność siebie i poprawić relacje z bliskimi. Dzięki artykułom i filmom z „Czasu Gentlemanów”, a teraz i książce, skutecznie zaraża innych swoim stylem życia. Wielokrotnie wyróżniany w rankingach najbardziej wpływowych twórców internetowych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Łukasz Kielban
  • 2016
  • 1
  • 272
  • 194
  • 124
  • 97883240-3679-0
  • 9788324036790
  • ZDEX9

Recenzje czytelników

Warta posiadania lektura!

Ocena:
Autor:
Data:
Tak się złożyło, że znalazłem się w gronie paru osób, które otrzymały egzemplarz próbny ów książki i miały możliwość napisania paru zdań na jej temat.

Łukasz Kielban od ponad pięciu lat spełnia swą misję - walkę z bylejakością. Dotychczas prowadzona w Internecie poprzez bloga i filmiki, teraz przenosi się na papier, czego efektem jest książka "Mężczyzna z klasą".

Autor stara się udowodnić, że gentleman to nie tyle mężczyzna w cylindrze, z laską i monoklem, lecz zwykły człowiek ... który pracuje nad sobą - nad własnym charakterem, wizerunkiem, czy relacjami interpersonalnymi. Pokazuje, że drogie ubranie, wykute na blaszkę maniery, czy designerskie gadżety to nie atrybuty gentlemana, to styl życia, naturalność, bycie sobą, inteligencja, stopniowa przemiana z chłopca w mężczyznę. W książce odnaleźć można wiele przydatnych informacji ujętych w przestępny sposób, zaś dołączone ilustracje skrótowo prezentują tekst. Nie sposób przytoczyć ich ogromu, mi jednak najbardziej zapadło w pamięć zdanie znajdujące się w ostatniej jej części: "Niniejsza książka nie byłaby niczego potrzebna, gdyby ojcowie dobrze wykonywali swoje zadania - nauczyli swoich synów, jak dbać o siebie, pokazali, jak elegancko ubrać czy jak zachowywać się wobec swojej wybranki". Dla mnie stanowi to niejako przesłanie tej książki - własnym przykładem nauczać młodsze pokolenia. Podkreśla bowiem bardzo ważną rolę ojca w życiu każdego chłopca, dzięki niemu i jego właściwemu zachowaniu może powstać kolejny gentleman.

Bez wątpienia, jest to kolejna pozycja, jaką powinien posiadać mężczyzna w swojej domowej biblioteczce, czy chłopiec tworząc ją. Traktuje bowiem o ogóle i może stanowić zaczątek do pogłębiania wiedzy na temat klasycznego stylu, właściwych relacji międzyludzkich, czy poprawy swojego charakteru, wyplenienia złych nawyków, etc.

Niewielki format książki sprawia, że można ją nosić nawet w kieszeni spodni, ogrom informacji i zrozumiały język powodują, że stanowi ona przewodnik współczesnego gentlemana.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dobra, ale dla początkujących

Ocena:
Autor:
Data:
Książka Pana Łukasza Kielbana jest przeznaczona dla czytelników, którzy dopiero wkraczają w świat gentlemanów (o czym wspomina sam autor) Myślę, że mężczyźni, którzy od dawna są świadomymi budowniczymi swego stylu znajdą w niej jedynie pewne usystematyzowanie wiedzy, którą już posiadają. Publikacja z całą pewnością zadowoli natomiast wszystkie osoby, które są na starcie tworzenia własnego "ja" w oparciu o dobre maniery, klasyczną modę męską i wyszukany styl ... Zaskoczeniem była objętość książki. Przeczytanie całej zajęło mi zaledwie trzy spokojne wieczory, po rozdziale na dzień. W pierwszych chwilach zacząłem się zastanawiać czy nie otrzymałem wersji "demo", jednak nie. Książka wygląda na pełną wersję. Cóż, może doczekamy się rozszerzeń lub reedycji.

Pierwszy rozdział był zarazem najtrudniejszy ale i najbardziej przydatny. Pan Łukasz opisuje w nim podstaw bycia gentlemanem. Zarówno w ujęciu historycznym jak i pod względem podstawowych form jakie przyjmuje obecnie gentleman. Każde zdanie ujęte w tym rozdziale skłania do refleksji dlatego też z notatnikiem w reku zapisywałem najciekawsze myśli by potem poddać je głębokim rozważaniom. Czym i kim się inspirować? Do czego dążyć i jakimi drogami? Jakie wartości w sobie rozwijać? Autor nie odpowiada na te pytania, skłania jednak do samodzielnych poszukiwań odpowiedzi o podstawowe aspekty bycia gentlemanem. Forma skłaniająca do przemyśleń nie przymyka jednak oka na nadrzędne wartości gentlemana, które są niezbywalne i ponadczasowe, takie jak: honor, pracowitość, szacunek do innych. Pierwszy rozdział publikacji jest na prawdę najmocniejszym jej elementem. Porządkuje wiedzę, pomaga ustalić priorytety oraz świadomie planować swoja drogę rozwoju. Gratulację.

Kolejny rozdział okazał się rozczarowaniem. Pan Łukasz opisuje w nim zewnętrzne aspekty takie jak ubiór, zarost, fryzura. Tego typu wiedza jest o wiele uboższa jeśli nie towarzysza jej odpowiednie grafiki, których w tej książce brakuje. Nie szata zdobi człowieka jednak myślę, że temat mody został potraktowany przez autora po macoszemu. Możliwe, że na głębsze rozwinięcie tematu nie pozwolił mu format książki oraz papier, na którym niemożliwe jest drukowanie kolorowych grafik. Czytelnik nie znajdzie w tym rozdziale przykładowych, gotowych rozwiązań. A szkoda bo na to liczyłem. Zainteresowani tematem na pewno sięgną do bloga Pana Łukasza Kielbana, w którym znajdą o wiele bogatszą w treść wiedzę na temat mody i zewnętrznych oznak stylu.

Ostatni rozdział dotyczy relacji międzyludzkich. Liczyłem na rozwinięte opisy zasad savoir vivre jednak nie, takiej wiedzy jest tu niewiele. W jednym z podrozdziałów autor stwierdza, że należy unikać niezręcznej ciszy podczas rozmowy, ale czy otrzymałem informacje jak tą ciszę przełamać? Nie. Same stwierdzenie, że czegoś należy unikać to stanowczo za mało. Liczyłem na konkretne porady jak w danej sytuacji się zachować. O ile w pierwszym rozdziale własne przemyślenia były niezbędnym elementem czytanych treści, o tyle na tym etapie oczekiwałem konkretnych porad: zapadła niezręczne cisza? Przełam ją mówiąc o tym lub o tamtym. Niestety, z poradnika dowiedziałem się jedynie by takiej ciszy unikać. Dalej rozdział opisuje ideał relacji międzyludzkich, a pomija porady jak te ideały osiągnąć. Trochę się zawiodłem, trochę za dużo ogólników. Dodać należy, że większość trzeciej części książki poświęcona jest relacjom z kobietami.

Czy warto przeczytać "Mężczyzna z klasą, przewodnik współczesnego gentlemana"? Uważam, że mimo mojej krytyki, tak. Z wad można wymienić broszurową formułę, unikanie dogłębnego drążenia danego problemu i małą ilość rad "podanych na tacy". Zaletami publikacji są natomiast nakreślenie najważniejszych cech gentlemana (dla tych co myśleli, że wystarczy się dobrze ubrać) oraz pierwszy rozdział, który jest fenomenalny, skłania do głębokich przemyśleń, uszeregowania własnych wartości, nakreśla fundamenty, ka których powinien opierać się każdy kto aspiruje do miana gentlemana. Ostatecznie uważam, że książka Pana Łukasza przegrywa z prowadzonym przez niego blogiem. Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy a książkę odkładam na półkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena