Koszyk 0
Opis:
Komplet 2 książek: Metro 2033 Rok 2033. W wyniku konfliktu atomowego świat uległ zagładzie. Ocaleli tylko nieliczni, chroniący się w moskiewskim metrze, które dzięki unikalnej konstrukcji stało się najprawdopodobniej ostatnim przy-czółkiem ludzkości. Na mrocznych stacjach, rozświetlanych światłami awaryjnymi i blaskiem ognisk, ludzie ci próbują wieść życie zbliżone do tego sprzed katastrofy. Tworzą mikropaństwa spajane ideologią, religią czy po prostu ochroną filtrów wodnych.. ... Zawierają sojusze, toczą wojny. Metro 2034 Rok 2034. Od pamiętnych wydarzeń, które początek i finał miały na stacji Wogn, minął niespełna rok. Na drugim krańcu metra mieszkańcy Sewastopolskiej toczą walkę o przetrwanie z nowymi formami życia, wdzierającymi się do ostatniego schronienia ludzkości. Los stacji i jej mieszkańców zależy do dostaw amunicji, a te nagle ustają. Karawany giną bez wieści, na dobre urywa się łączność. Zestaw zawiera plakat z planem moskiewskiego metra. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dmitry Glukhovsky
  • 1120
  • 210
  • 140
  • 978-83-63944-32-2
  • 9788363944322
  • ZB8V8

Recenzje czytelników

Cudo

Ocena:
Autor:
Data:
Skończyłem obie części. Cóż mogę powiedzieć- arcydzieło. Język jest prosty, zrozumiały dla każdego, styl pisania również- istny potok wylewający się wprost z wyobraźni Gluhovsky'ego. Książki utrzymywane są cały czas we wspaniałym klimacie. Książki są tak dynamiczne, dosłowne i wprost realistyczne, że czasami wprost nie da się oderwać od lektury, a człowiek widzi, i czuje powoli to, co widzą i przeżywają bohaterowie obu powieści (działa identycznie, jak książkowy, tak zwany"kwas ... )

Daję jednak 4 gwiazdki. Owszem, książki są wspaniałe, ale najbardziej ubódł mnie polski przekład niektórych fragmentów. Tłumacz utrzymuję na przykład, że ktoś cały czas rzucał wulgaryzmami, od których aż uszy puchły, a gdy przychodzi czas na dialog, to co chwila leci jedynie słowo "kurna". Jedyne poważne przekleństwa, których się doliczyłem w tekście to d..a i g....o. Według mnie tłumacz mógł zachować niektóre oryginalne wulgaryzmy podkreślając bezwzględność niektórych postaci oraz charakter powieści. Niestety nie zachował i wyszło co wyszło- książki niekiedy są pisane w stylu, w jakim pisze się powieści dla młodzieży, przez co (rzadko bo rzadko), ale niektóre momenty obniżają loty i tracą na tym, a czar powieści pryska przez jedno głupie słowo.

Najlepsze dwa tytuły, jakie w życiu czytałem.
A w dodatku do dwupaku dorzucają mapę całego moskiewskiego metra, więc warto kupić ten zestaw.
Nie jestem zawiedziony.

Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niesamowity tytuł

Ocena:
Autor:
Data:
Kupiłem te książki po tym jak skończyłem grać w grę o tym samym tytule, zapewne nie jestem jedynym ale jak zwykle książka jest znacznie lepsza bez dwóch zdań. Uwielbiam to w jaki sposób jest przedstawiony świat ten na powierzchni i pod ziemią. Dla czytelników klimatów post-apokaliptycznych to jest must-have. Klimat trzyma w napięciu a autor nie używa skomplikowanych zwrotów wiec nie trzeba być oczytanym by móc zrozumieć tekst.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena