Koszyk 0
Opis:
Historyk i analityk wojskowy Wiktor Suworow w swojej najnowszej książce odtwarza wydarzenia z przełomu lat 50. i 60., na skutek konfrontacji ZSRR i USA ludzkość znalazła się wtedy na progu trzeciej wojny światowej i o mało nie została unicestwiona w globalnej katastrofie atomowej. Łącząc znane i mało znane fakty w jedną całość, autor przedstawia kulisy rządów Nikity Chruszczowa w latach 1953-1964. Ukazuje rzeczywisty obraz radzieckiej kosmonautyki, wraz z legendarnym lotem Jurija Gagarina ... oraz prawdziwe przyczyny kryzysu berlińskiego i kubańskiego, przemilczane przez oficjalną propagandę, polityków i historyków. Opisuje też starcie służb szpiegowskich obu mocarstw i sprawę pułkownika Olega Pieńkowskiego, który dostarczał tajne informacje wywiadowi zachodniemu i prawdopodobnie ocalił nasz świat przed zagładą. Wiktor Suworow - właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun - to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, cykle "Lodołamacz" i "Cień zwycięstwa" oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Wiktor Suworow
 • 2012
 • 1
 • 296
 • 204
 • 130
 • 9788375108675
 • 9788375108675
 • ZAQ5Q

Recenzje czytelników

Bardzo ciekawa książka.

Ocena:
Autor:
Data:
Suworow to dobry pisarz tworzący książki o pewnych aspektach historii. Ma lekkie pióro mimo, iż porusza tematy niełatwe, częstokroć dyskusyjne, a nawet takie, które nie powinny wyjść na jaw.
Tym razem zajmuje się Chruszczowem. Suworow umiejętnie przebija się przez najważniejsze kwestie z okresu bycia Chruszczowa najważniejszym w ZSRR. Porusza przede wszystkim tematykę: konfliktów kubańskiego i berlińskiego, radzieckiego programu zbrojeń, lotu Gagarina w kosmos, zestrzelenia U-2 ... początku konfliktu z Chinami i wiele innych.
Autor porusza się po utartych ścieżkach, opowiada o tematyce znanej, ale czyni to w sposób inny, bez mała beletrystyczny i to stanowi o pewnej może nie unikalności, ale nowości jego książki. Suworow od zawsze twierdził, że jest tylko pisarzem, a nie historykiem, co jest zgodne z prawdą. W związku z tym stawia wiele pytań, porusza mnogość zagadnień, niektóre z jego tez są bardzo odważne, ale nie zajmuje się ich udowadnianiem czy obalaniem, nic z tych rzeczy. Te kwestie zostawia czytelnikowi, który jeżeli chce dociec prawdy musi się sporo natrudzić. Ta cecha jest bardzo charakterystyczna dla wszystkich książek Suworowa.
Jako książki historyczne dzieła Suworowa nie odniosłyby sukcesu. Jednak jako książki o historii, mające na celu rozruszanie szarych komórek, stanowią sporą wartość. Ot taka fabularyzowana wersja historii ZSRR ala Suworow, mająca na celu zainteresowanie mas historią.
Matka diabła, to kolejna pozycja napisana niezwykle przystępnym językiem, w sposób wręcz gawędziarski, książka zmuszająca do myślenia, a nie tylko czytania. Jednak nie jest to książka odkrywcza, nie mniej warto po nią sięgnąć tym bardziej, iż opatrzona jest sporą ilością zdjęć ukazujących m.in. radziecką bazę na Kubie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ciekawa

Ocena:
Autor:
Data:
Witam to kolejna książka tego autora która warto mieć. Naprawdę polecam. Czyta się z zapartym tchem jak prawdziwy kryminał. Do tego dochodzi znakomite tłumaczenie/A.Pawłowska/. Czego chcieć więcej? Kolejnej książki!!!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena