Koszyk 0
Opis:
Czwarta część kryminalnego cyklu z parą Inger Johanne Vik i Yngvarem Stubo w rolach głównych. Seria pozornie niezwiązanych ze sobą morderstw i świadek, który nie może pomóc policji, ponieważ jest autystycznym dzieckiem… Klasyczna kryminalna zagadka, wielowątkowa akcja, z zimowym Oslo w tle. Do tego odważnie poruszane wątki dotyczące tolerancji i mniejszości seksualnych. Grudzień 2008. W ostatnią niedzielę adwentu w centrum Oslo morze wyrzuca na brzeg niezidentyfikowane zwłoki ... W Wigilię na pustej ulicy w Bergen od ciosów zadanych nożem ginie pani biskup. Ta śmierć wywołuje ogromne poruszenie. Komisarz Yngvar Stubo z Centrali Policji Kryminalnej pomaga miejscowej policji w trudnym śledztwie. Dochodzi do wniosku, że aby znaleźć sprawcę zbrodni, musi poznać odpowiedź na jedno jedyne pytanie: dlaczego sześćdziesięciodwuletnia kobieta, szanowana i powszechnie lubiana biskup Kościoła Norweskiego włóczy się po ulicach w świętą noc? Kryminolog Inger Johanne Vik dostrzega związek miedzy tymi dwoma zabójstwami i kolejnymi tajemniczymi zgonami. Nie wyklucza następnych ofiar. „Materialista” pokazuje, do czego może doprowadzić nienawiść w świecie, w którym następuje coraz większa polaryzacja między ludźmi, religiami i strukturami politycznymi. To również historia o tym, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, by chronić swoją własność. „Materialista” to trzymający w napięciu kryminał o niezwykle wartkiej akcji, wzbogacony zeznaniami, które naprawdę robią wrażenie. Ta książka to jedna z najlepszych powieści kryminalnych autorstwa Anne Holt. „Aftenposten” Dzięki tej powieści macie szansę przeżyć przyjemność czytelniczą najwyższej próby. To kryminał pełen zgrabnych przejść pomiędzy interesującymi wątkami. „Verdens Gang” „Materialista” to powieść pełna zaskakujących zwrotów akcji. Autorka wyjątkowo zgrabnie prowadzi wątek główny i tworzy wiarygodne, realistyczne dialogi. „Dagens Naeringsliv” Anne Holt ukończyła prawo na Uniwersytecie w Oslo. Pracowała jako dziennikarka w telewizji, młodszy prokurator policji w Oslo, a następnie prowadziła własną praktykę adwokacką. W latach 1996–97 była ministrem sprawiedliwości w Norwegii. Jako pisarka zadebiutowała w roku 1993. W swoim dorobku ma 16 książek, a jej powieści kryminalne cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników na całym świecie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anne Holt
  • 2010
  • 0
  • 464
  • 202
  • 142
  • 97883-7648-4891
  • 9788376484891
  • Z8014

Recenzje czytelników

Skłania do fefleksji

Ocena:
Autor:
Data:
Materialista to kryminał, który trzyma w napięciu do samego końca. Znajdziemy tu opisy pozornie niezwiązanych ze sobą morderstw i dziecko autystyczne.
Książka zmusza czytelnika do samodzielnego myślenia, do precyzowania myśli . Pokazuje jak łatwo może dojść do tragedii spowodowanej naszą obojętnością.
Ta książka robi wrażenia na czytelniku i może w jakimś stopniu zmienić nasze dotychczasowe postrzeganie wielu spraw ...
Lektura książki skłania po prostu do refleksji i dyskusji nad zwykłymi otaczającymi nas sprawami.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Tajemnica życia

Ocena:
Autor:
Data:
Święta, migotające światełka na choince i zapach pieczonego piernika ... to wszystko pryska kiedy odchodzi ukochana osoba... najbliższa żona, matka ... zostaje zamordowana.
Zaczynają się podejrzenia, pytania. Ból, rozpacz i brak współpracy ze strony męża.
Może ma tajemnice ?
Może musi dochować informacji?

Wszystko zaczyna się kiedy policja zbiera informacje na temat tamtej nocy, co szanowana biskup robiła w wigilie poza domem?
Nikt nie chce, nie zna prawdy ...


Jesteśmy zmuszani opuszczać ognisko domowe dla pracy, szukając odpowiedzi,pozostawiamy rodzinę czasem wbrew sobie ale dla słusznej sprawy. Domownicy muszą sobie radzić sami ale są obserwowani, więc biorą sprawy w swoje ręce.
Eva ma jedną wielką tajemnicę o której przez całe życie nikomu nie powiedziała, co skutkowało życiem w cieniu jej męża.
Czy zasługiwał na to? Dlaczego tak postąpiła?

Tajemnice, zagadki i chęć wzbogacenia się to wszystko skutkuje zbrodnią... czy aby na pewno odpowiedniej osoby?

Książka ma bardzo dużo zagadkowych chwil, sytuacji które musimy połączyć w całość.
Czyta się z ciekawością co nastąpi dalej a koniec książki wszystko wyjaśnia i pokazuje jak życie jest pokręcone.

Polecam książkę dla rodziców, cioci, przyjaciół. !Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena