Koszyk 0
Opis:
Kartonowa turboksiążka do nauki liczenia. Konstruktorzy z Fabryki Maszyn Jeżdżących potrzebują pomocy! Kto policzy koła, których użyli do budowy niesamowitych pojazdów? Z tą książką nauka liczenia nabierze turbodoładowania. Dokonując przeglądu fantastycznych maszyn na kółkach, dzieci w mgnieniu oka poznają liczby od 0 do 10, 20, 100 i 1000.
Mniej Więcej
  • Dominik Cymer
  • 2015
  • 14
  • 162
  • 235
  • 978-83-63696-83-2
  • 9788363696832
  • ZD1XV
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka to taka, która odbywa się poprzez zabawę. Gdy coś jest interesujące to od razu wciąga dzieci bez reszty. Jako mama dwóch chłopców dobrze wiem, co fascynuje moich synów. Wśród wielu pasji bardzo ważne miejsce w ich życiu zajmują samochody i pojazdy różnego rodzaju. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy otrzymaliśmy tytuł „Matemoto” ilustratora Dominika Cymera, który jest „motoryzacyjną” książką do liczenia. Ale nie taką zwyczajną... ... -)

Czasami proste formy są atrakcyjniejsze niż przekombinowane projekty. I tak właśnie jest w przypadku tego tytułu. Już tłumaczę na czym polega fenomen „Matemoto”...

Na każdej stronie mamy narysowany jakiś dziwny pojazd, którego konstrukcja składa się z kół. Ilość kół zależy od liczby, z jaką zapoznają się dzieci. Nasze liczenie zaczynamy od 1,2,3... Ale pojawiają się też takie liczby jak 20 czy 1000 (przy tysiącu moje dzieci zgodnie krzyknęły łaaaał ;-) ). Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że oprócz zachęcenia chłopców do liczenia „Matemoto” skłoniło ich do rozwijania swojej wyobraźni. Synowie prześcigali się w wymyślaniu nazw dla oryginalnych maszyn. W ten sposób nowe życie otrzymały m.in.: ufoczołgista, robokółkowiec czy helikoptodron :-)

„Matemoto” to nie tylko książka do nauki liczenia. To także świetnie wydana pozycja, która pomaga rozwijać wyobraźnię i ćwiczy spostrzegawczość. Moi synowie często do niej zaglądają, za każdym razem odkrywając coś nowego :-)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena